آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » ۴۵ میلیارد ریال کارت شارژ موبایل به سرقت رفت

تاریخ انتشار : 2017/02/21 - 7:44

 کد خبر: 4761
 567 بازدید

در اثر هک شدن سامانه یک شرکت پرداخت الکترونیکی، 45 میلیارد ریال از کارت های شارژ تلفن این شرکت سرقت شد.

۴۵ میلیارد ریال کارت شارژ موبایل به سرقت رفت

۴۵ میلیارد ریال کارت شارژ موبایل به سرقت رفت
فارس– رییس پلیس فتای تهران بزرگ گفـت: دو سارقی که از طریق هک سرورهای رایانه ای به سرقت ۴۵ میلیاردی از یک شرکت پرداخت الکترونیکی مبادرت کرده بودند، با تلاش مأموران شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ کاکوان افزود: با وصول پرونده ای از سوی یکی از شرکت های پرداخت الکترونیکی مبنی بر هک و دسترسی غیرمجاز به سرورهای رایانه ای آن شرکت توسط اشخاص ناشناس و سرقت تعداد قابل توجهی رمز شارژ تلفن همراه از سرور رایانه ای به ارزش مبلغ ۴۵ میلیارد ریال به این پلیس، موضوع در دستور کار این پلیس  قرار گرفت.

وی افزود: طی هماهنگی با دادسرای جرایم رایانه ای سریعا کار تیمی افسران پلیس فتای پایتخت در دستور کار قرار گرفت ، در ابتدا با مراجعه کارشناسان آزمایشگاه ادله دیجیتال این پلیس به محل شرکت شاکی و به کارگیری روش های فنی و رایانه ای ، مشخص شد متهمان دو نفر از کارکنان شرکت بوده و با دسترسی به سیستم و رمز ورود در فرصتی مناسب اقدام به استخراج اطلاعات موردنیاز شرکت کرده اند.
رییس پلیس فتای تهران بزرگ در ادامه گفت: هر دو نفر به اداره آگاهی انتقال و در تحقیقات از آنها بدوا اقدام به انکار جرم کرده ولی با ارایه ادله دیجیتال به ناچار لب به سخن گشوده و به جرم خود معترف و انگیزه خود را از ارتکاب به جرم کسب درآمد اعلام کردند. در این باره پرونده تکمیلی به همراه طرفین به دادسرای جرائم رایانه ای ارسال شد و در اختیار قانون قرار گرفتند.
کاکوان درباره امنیت شبکه در بستر اینترنت هشدار داد و گفت: مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی از راه های گوناگون و با ترفندهای مختلف درصدد دسترسی به اطلاعات موردنیاز خود هستند برای جلوگیری از این گونه آسیب ها، شرکت ها در جهت ارتقای امنیت با استفاده از برنامه های کاربردی و وضع کردن قوانین دسترسی به سرور شرکت، راه را بر مجرمین ببندند چراکه سرقت اطلاعات می تواند ضربه سنگینی به آن شرکت وارد کند.
# فناوران اطلاعات

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه