آخرین اخبار

» سایتهای همسایه » روزی که “اوزه‌بیو” ناپدید شد

تاریخ انتشار : 2016/11/30 - 11:51

روزی که “اوزه‌بیو” ناپدید شد

روزی که “اوزه‌بیو” ناپدید شد

پایگاه خبری تحلیلی دیار مهر(deyaremehr.ir):

باشگاه بنفیکا برای از دست ندادن اوزه‌بیو به مدت یک روز او را در هتلی پنهان کرد.

به گزارش دیارمهر، اوزه‌بیو داسیلوا فرریرا بازیکن بزرگی بود. مهاجمی ویرانگر و سریع که ضرباتش هر دروازه‌بانی را به دردسر می‌انداخت. علاوه بر این ویژگی‌ها او بازیکنی باهوش نیز به حساب می آمد.

اوزه‌بیو در موزامبیک متولد و در اسپورتینگ لورنکو مراکش پا به توپ شد. موزامبیک یکی از مستعمره‌های پرتغال بود و خبر بازی های درخشان این مهاجم جوان، به لیسبون رسید. بنفیکا قصد داشت او را جذب کند. به همین منظور در ۱۵ دسامبر سال ۱۹۶۱ مهاجم موزامبیکی به لیسبون آمد و آماده امضا قرارداد شد.

اوزه‌بیو مورد تایید بلا گوتمن (سرمربی وقت بنفیکا) قرار گرفت و باشگاه پرتغالی آماده بود تا قراردادی رسمی را پیش از پایان زمان مقرر به امضا برساند اما مشکلی وجود داشت. اسپورتینگ لورنکو موافق برخی از بندهای این قرارداد نبود و با این جا به جایی مخالفت کرد. در مقابل اسپورتینگ لیسبون، رقیب بنفیکا اعلام کرد علاقمند به جذب اوزه‌بیو است و با شرط های باشگاه موزامبیکی موافقت و قرارداد را آماده کرد. خبر آن در موزامبیک پخش شد و باشگاه اوزه‌بیو از رسمی شدن این انتقال خبر داد.

این اتفاق در کریسمس رخ داد. فدراسیون فوتبال پرتغال وارد این ماجرا شد و تصمیم گرفت درباره حق و حقوق اسپورتینگ تحقیق و تقاضای بنفیکا را بررسی کند. در این شرایط بود که ناگهان اوزه‌بیو ناپدید شد. او که منتظر مشخص شدن آینده اش بود و سوژه رسانه ها نیز شده بود، یک روز بدون هیچ نشانه‌ای ناپدید شد. در حالی که فدراسیون فوتبال پرتغال سه ماه فرصت خواسته بود تا درباره این موضوع تحقیق کند، خیلی زودتر در این باره تصمیم گیری و اعلام کرد این بازیکن متعلق به بنفیکاست و این باشگاه با مهاجم مورد نظر قرارداد خواهد بست.

پس از آن اوزه‌بیو  پیدا و دلیل ناپدیدی اش آشکار شد. بنفیکا در این مدت مهاجم موزامبیکی را در هتل آلگاروه پنهان کرده بود تا دور از مردم و مدیران اسپورتینگ لیسبون باشد.

در ۲۳ می در یک شب بارانی، بنفیکا که از حضور اوزه‌بیو در ترکیبش بهره می برد، در دیداری دوستانه برابر اسپورتینگ لیسبون قرار گرفت. بنفیکا با نتیجه چهار بر دو در این بازی پیروز شد. سه گل این دیدار توسط اوزه‌بیو به ثمر رسید. نخستین بازی اوزه‌بیو در لیگ یک پرتغال به تاریخ ۱۸ ژوئن برابر اوس بلننسه برمی‌گردد. او در این دیدار گلزنی کرد و بنفیکا چهار بر صفر پیروزی شد.

پس از آن بنفیکا پیشرفت قابل توجهی کرد و به عنوان یکی از بهترین تیم های اروپایی معرفی شد (درسال های  ۶۱ و ۱۹۶۲ جام های قهرمانی در اروپا را فتح کرد) و در پرتغال نزدیک به یک دهه تیم برتر این کشور به حساب می آمد. اوزه‌بیو تا سال ۱۹۷۵ در بنفیکا بازی کرد و پس از این که به علت آسیب دیدگی اش افت کرد به آمریکا شمالی رفت و در آن جا فوتبال بازی کرد. تورنتو مترو یکی از باشگاه هایی بود که در آن بازی کرد. در بنفیکا در ۳۶۵ بازی ۳۸۳ گل به ثمر رساند. همچنین بیش از ۴۴ گل در رقابت های اروپایی به ثمر رساند. در این مدت بنفیکا به عنوان تیم نخست شهر لیسبون شناخته شد و اسپورتینگ شاهد از دست رفتن جایگاهش بود.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : سایتهای همسایه
ارسال دیدگاه