آخرین اخبار

» فرهنگ و هنر » ۵ منطقه جذاب در جهان که اجازه بازدید از آنها را ندارید

تاریخ انتشار : 2017/03/28 - 7:49

۵ منطقه جذاب در جهان که اجازه بازدید از آنها را ندارید

۵ منطقه جذاب در جهان که اجازه بازدید از آنها را ندارید

ناطق بسیار جذابی در جهان وجود دارد که ما هرگز شانس بازدید از آنها را نداریم. اما بعضی دیگر از مناطق جذاب برای عموم قابل دسترس نیستند. این مناطق بدلیل غیر قابل دسترس بودنشان برای بعضی از گردشگران و علاقمندان ماجراجویی جاذبه بیشتری دارد، اما همچنان با تدابیر شدید امنیتی بازید از این مکان ها غیر ممکن است. در ادامه با هم نگاهی میاندازیم به چند نمونه از این مناطق.

۱٫ مرکز عملیات اضطراری Mount Weather، ویرجینیا

دسترسی محدود به مقامات عالی رتبه

ماونت ودر پناهگاه مخفی برای دولت ایالات متحده است. مرکز عملیاتی FEMA در زیر کوه پنهان شده است و قادر است کشور را در صورت بروز یک فاجعه و وضعیت اضطراری ناشی از آن اداره کند. برخی از ساختارهای این مرکز در بالای زمین ساخته شده است و هر کدام از این ساختمان ها توسط شاخه جداگانه ای از سرویس های امنیتی و اضطراری اداره می شود. در داخل این مرکز قوانین خاصی حکمفرما است و ورود افراد غیر خودی به شدت ممنوع است.

۲٫ خزانه جهانی بذر سوالبارد، نروژ

مرکز ذخیره سازی بذرها که در صورت بروز فاجعه از آن استفاده می شود.

در دل کوهی در جزیره نروژی اسپیتسبرگن، در عمق ۱۲۰ متری زمین، تونلی ساخته شده است که دمای ثابت آن -۱۸ درجه سانتیگراد است. رطوبت این تونل در کمترین میزان ممکن نگه داشته شده است و شرایط محیطی آن توسط یک سیستم خودکار تنظیم شده است. این مکان آخرین نقطه از امید بشریت است تا برای احیای طبیعت در صورت بروز یک رویداد زمین شناسی پیش بینی نشده از زمین حفاظت کند. میراث کشاورزی تمام کشورهای جهان در ظروفی نگه داری می شود و به این جهت که به گنجینه ارزشمند آسیبی وارد نشود، هر فردی اجازه ورود به این مکان را ندارد.

۳٫ منطقه واله دو جاواری

منطقه محافظت شده برای امنیت قبایل بومی

قبایل بومی جنگل های آمازون برای قرن ها ساکن این مناطق بوده اند. عکس های هوایی که وجود دارد نشان میدهد که این مناطق هنوز با جهان خارج ارتباطی برقرار نکرده اند. در واله دو جاواری در حدود ۱۴ قبیله وجود دارد که هیچ دانش و یا تجربه ای از جهان خارج ندارند و شیوه زندگی آنها حول محور کشاورزی میچرخد. محققان در مجموع ۸ روستا را کشف کرده اند که جمعیت بومی ساکنان آن را بالای ۲۰۰۰ نفر برآورد کرده اند. برای حفاظت از این بومیان و حفظ شیوه زندگی آنها، مقامات در محدوده ۷۷۰۰۰ کیلومتر مربعی زندگی آنها ورود افراد عادی را ممنوع کرده است.

۴٫ باشگاه ۳۳ (Club 33)، نیواورلئان

یک انجمن مخفی که ورود خارجی ها به آن ممنوع است.

در سال ۱۹۶۷ والت دیزنی باشگاهی با سرمایه گذاران معروف، چهره های عمومی برجسته و سیاستمداران تأسیس کرد. شما هرگز به باشگاه  دعوت نخواهید شد و حتی نمی توانید دلیل نامگذاری مرموز این انجمن را کشف کنید. شایعات می گوید که نام “باشگاه ۳۳” به سادگی تعداد اعضای آن مرتبط نمی شود. اگر شما برای دیدن این باشگاه بسیار کنجکاوید باید تنها ۱۴ سال صبر کنید و مبلغ ۱۰,۴۵۰ دلار (برای شخص) و ۲۷,۵۰۰ دلار (برای شرکت) پرداخت کنید. علاوه براین سالانه هر فرد و شرکت باید مبالغ ۳,۲۷۵ و ۶,۱۰۰ دلار برای عضویت خود پرداخت کنند.

۵٫ جزیره مغناطیسی Es Vedrà

برای حفاظت از مردم در برابر انرژی های غیر قابل پیش بینی

جزیره صخره ای Es Vedrà یکی از جزایر بالئاریک در سواحل اسپانیا است و گفته می شود که پس از مثلث برمودا و قطب شمال، سومین نیروی جاذبه قدرتمند را بر روی زمین دارد. با این حال، هیچگونه مواد فلزی در این جزیره وجود ندارد و به طور کامل از سنگ های آتشفشانی تشکیل شده است. در این نقطه قدرت تکنولوژی دچار تزلزل شده است و نمی توان به جهتی که قطب نما نشان میدهد اطمینان کرد، چرا که فلش آن در جهات مختلفی میچرخد. جزیره مرموز Es Vedrà با افسانه ها و داستان های دلخراشی پیجیده شده است. دولت اسپانیا ورود مردم به این جزیره را ممنوع کرده است. اما برخی مدعی هستند که اسپانیایی های محلی به طور غیرقانونی در این جزیره رفت و آمد می کنند. همه آنچه که شما قانونی به آن دسترسی دارید، اینست که از داخل آب به این جزیره نگاه کنید.

 

منبع:شهر سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : فرهنگ و هنر , گردشگری
ارسال دیدگاه