آخرین اخبار

» فرهنگ و هنر » ۱۷ بنای تاریخی مشهور در سراسر دنیا که چینی ها کپی آن را در کشورشان ساخته اند

تاریخ انتشار : 2017/03/12 - 11:02

 کد خبر: 5217
 1107 بازدید

۱۷ بنای تاریخی مشهور در سراسر دنیا که چینی ها کپی آن را در کشورشان ساخته اند

۱۷ بنای تاریخی مشهور در سراسر دنیا که چینی ها کپی آن را در کشورشان ساخته اند

هر یک از نقاط دنیا جاذبه ای خاص برای گردشگران دارد. به عنوان مثال، توریست ها برای مشاهده موزه لوور و یا برج ایفل به کشور فرانسه و شهر پاریس می روند و یا آن که دیدن آثار باستانی دوران امپراطوری روم در ایتالیا، هدف مسافران سرزمین چکمه ای به شمار می رود. اما برخی کشورها علی رغم داشتن آثار باستانی فاخر، به ساخت ماکت ها و نمونه های آثار دیگر سرزمین ها در خاک خودشان روی آورده و سعی دارند از این راه جذب گردشگر نمایند.

کشور چین پیشتاز این کار به شمار می رود. چشم بادامی ها تنها به داشتن دیوار بزرگ راضی نیستند و می خواهند تمام آثار فاخر دنیا را در سرزمین خودشان جمع کنند. به عنوان مثال، آن ها «پل برج» یکی از مشهور ترین سازه های بریتانیا را با ارتفاع ۴۰ متر و هزینه تقریبی ۴۰ میلیارد تومان را ساخته اند.

این تنها سازه ای نیست که چینی ها کپی کرده اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۷ سازه و بنای مشهور جهان که نمونه آن ها در چین ساخته شده آشنا سازیم. تا پایان همراه باشید.

360-w700

یک کپی از سازه تاور بریج شهر لندن روی دریاچه یوان هی شهر سوژو واقع در استان جیانگ سو احداث گردیده است. علی رغم آن که بنای یاد شده ۵ سال پیش ساخته شده، انتشار عکس های جدید در ماه پیش به تازگی توجه جهانیان را جلب کرده است.

361-w700

پل از وسط باز نمی شود، اما ارتفاع دو برابری نسبت به نسخه اصلی و جاده دو تایی آن باعث شده که ماشین های بیشتری بتوانند از آن تردد کنند.

362-w700

نمونه ای از معبد پارتنون یونان نیز در شهر لان ژو واقع در استان گانسو احداث شده است.

363-w700

نمونه ای ۱۰۸ متری از برج ایفل فرانسه در تیاندوچِنگ چین.

364-w700

چینی ها برای معماری و ساخت فضای اطراف سازه کاملا از نسخه فرانسوی تقلید کرده اند.

365-w700

نمونه ای از پل بندر سیدنی در شهر پکن که شما را به سمت خانه اپرای استرالیا یکی از تحسین برانگیز ترین بناهای این کشور می برد؛ البته در کشور چین.

366-w700

تماشاخانه رومی «کولوسئوم» در کشور ایتالیا که در شهر ماکائوی چین احداث شده و برای کنسرت های خیابانی بیش از ۲ هزار نفر را میزبانی می کند.

367-w700

نمونه ای از طاق پیروزی پاریس به ارتفاع ۱۰ متر در جیان ژیان چین.

368-w700

مجسمه بتنی ابوالهول مصر که بالای یک پارک نا تمام در شهر چاجوا قرار گرفته است.

369-w700

سازه هایی الهام گرفته شده از کاخ کرملین روسیه با دیوارهای سفید و گنبدهای طلایی رنگ که در ناحیه منتوگوی شهر پکن ساخته شده و دفاتر و ادارات دولتی در آن مستقر هستند. ساخت این بنا ۳٫۵ میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

370-w700

دهکده فیورنتینا در ووکینگ که فضای ۲۰۰ هزار متر مربعی مزارع سابق ذرت را پر کرده و خانه ها و پل های آن با معماری ایتالیایی ساخته شده اند.

371-w700

حتی یک کانال بزرگ نیز ساخته شده تا تصویر فلورانس بیشتر تداعی گردد.

372-w700

بنای هرمی موزه لوور فرانسه که توسط معماری چینی-آمریکایی به نام « I.M. Pei» طراحی شده. این بنا که در شهر چونگ کینگ قرار دارد، در مقایسه با نسخه اصلی مقداری تاریک تر و کدر تر جلوه می کند.

373-w700

چین حتی کاخ سفید را نیز به صورت فشرده در یکی از پارک هایش ساخته است. بنای یادبود آبراهام لینکلن، واشنگتن و کنگره آمریکا نیز مشاهده می شوند.

374-w700

نسخه کپی شده معبد کرنک مصر در پارک وانگوئوی شهر ووهان که از نظر اندازه و جزئیات همانند ورژن اصلی است.

375-w700

مجسمه های اسرار آمیز موآی در جزیره ایستر (متعلق به کشور شیلی) که نمونه آن ها در پیاده رویی واقع در ناحیه تجاری پکن دیده می شود.

376-w700

هتل لوکس «Chateau Laffitte» که با تقلید از بنای تاریخی قرن هفدهمی «Château Maisons-Laffitte» در فرانسه ساخته شده است.

377-w700

دهکده ۹۴۰ میلیون دلاری هوئیژو که معماری آن کاملا ما را به یاد دهکده تاریخی هالشتات کشور اتریش می اندازد.

378-w700

برجی شبیه به برج مشهور پیزا. مردم گاهی اوقات به جای رفتن به ایتالیا همین جا عکس می گیرند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : فرهنگ و هنر
ارسال دیدگاه