آخرین اخبار

» اسلاید اصلی » ۱۵ مورد از دردناک ترین و دیوانه وار ترین آموزش های نظامی در میان ارتش های جهان

تاریخ انتشار : 2017/09/18 - 7:27

 کد خبر: 7638
 2218 بازدید

۱۵ مورد از دردناک ترین و دیوانه وار ترین آموزش های نظامی در میان ارتش های جهان

۱۵ مورد از دردناک ترین و دیوانه وار ترین آموزش های نظامی در میان ارتش های جهان

 

هر کسی که مدتی را در میان نیروهای نظامی حضور داشته باشد می داند که آموزش های نظامی طاقت فرسا بوده و هر کسی توان انجام آن ها را ندارد. در واقع کسانی که در این آموزش های نظامی شرکت دارند باید خود را برای سخت ترین و غیرانسانی ترین شرایطی که یک فرد ممکن است با آن ها مواجه شود آماده نماید. اما افسران آموزشی باید این آموزش های سخت را اعمال نمایند تا شما در میدان جنگ برای هر گونه شرایط سختی آمادگی داشته باشید. به همین دلیل ممکن است ارتش های برخی از کشورها روش های آموزشی عجیب و غریبی داشته باشند که درک آن ها برای یک شخص غیرنظامی سخت بوده و آن را دور از منطق انسانی بدانند. در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۵ روش آموزشی عجیب و طاقت فرسا در میان نیروهای نظامی سراسر جهان آشنا کنیم.

۱۵- خزیدن تایوانی

با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کشورهای آسیایی برخی از عجیب ترین روش های آموزش نظامی را در سراسر جهان به خود اختصاص داده اند. بسیاری از افراد بر این باورند که جنگ روانی که ممکن است سربازان یک کشور با آن مواجه شوند باعث می شود که ارتش های جهان بدترین نوع آموزش های نظامی را برای افراد خود در نظر بگیرند که بیشترین فشار و رنج را به سربازان وارد می کند. اما نباید از روش های دردناک آموزش فیزیکی نیز غافل شد.

برای مثال در ارتش تایوان یک آموزش بسیار سخت و دردناک به نام «جاده ای بسوی بهشت» وجود دارد که برخلاف اسم دوست داشتنی اش بسیار دردناک است. در این روش آموزشی سربازان تایوانی باید طول ۵۰ متری یک مسیر که با سنگ های مرجانی و سنگ های نوک تیز سنگفرش شده است را به صورت سینه خیز بپیمایند و دردناک تر این که باید این کار را بدون استفاده از دست هایشان و تنها با مالیدن بدن خود به سنگ ها و به جلو کشیدن آن انجام دهند، درست شبیه یک مار.

۱۴- تیراندازی با گلوله واقعی در روسیه

در کشورهایی که در حال جنگ هستند معمولاً سربازان زیادی دیده می شوند که به خاطر محافظت از جان شهروندان کشور خود گلوله خورده اند. اما گاهی اتفاق می افتد که این گلوله در زمانی غیر از زمان نبرد به سمت وی شلیک می شود: در زمان آموزش های نظامی. برای مثال در کشور روسیه تیر خوردن یکی از چیزهایی که در طول دوره ی آموزش نظامی نیز امری طبیعی است. آن ها این روش آموزشی را «آموزش اعتماد به نفس» می نامند. در واقع در این روش سربازان روسیه آموزش می بینند که در صورت هدف قرار گرفتن نیز اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و با مهاجم درگیر شوند. در این روش آموزشی دو سرباز روسی روبروی هم قرار گرفته و با گلوله های واقعی به سمت همدیگر شلیک می کنند و تنها چیزی که آن ها را از مرگ نجات می دهد جلیقه های ضدگلوله و اعتماد به مهارت نفر مقابل در تیراندازی است.

۱۳- پریدن از درون حلقه آتشین در چین

بسیاری از روش های آموزش نظامی که در این فهرست آمده وحشتناک و غیرانسانی هستند. اما یکی از روش های آموزش نظامی که در میان سربازان چینی انجام می شود شبیه یک سیرک بوده و افراد ماجراجویی که به بالا بردن آدرنالین خون خود علاقه دارند نیز از انجام آنن لذت خواهند برد. در این تمرین نظامی سربازان چینی باید از بین یک حلقه ی آتشین بپرند. شاید فکر کنید چنین عمل متهورانه ای تنها رد سیرک ها و نمایش های محیرالعقول دیده می شود اما باید بدانید که ارتش چین نیز این روش را مورد استفاده قرار می دهد.

در واقع این تمرینات برای لحظاتی مفید است که در میدان نبرد آتش و انفجار فراوانی رخ دهد و فرمانده به سربازانی احتیاج داشته باشد که از این همه آتش و انفجار در اطرافشان واهمه ای نداشته باشند.

۱۲- رد شدن از روی موانع آتشین و باریک در بلاروس

در بلاروس، یکی از تمرینات نظامی بار دیگر ما را به یاد سیرک می اندازد. در واقع در ارتش این کشور، سربازان همواره آموزش هایی را برای حفظ تعادل و آرامش در طول نبرد انجام می دهند و برای این کار باید از روی خنده دارترین موانعی که ممکن است وجود داشته باشد عبور کنند. در ارتش این کشور برای این که بتوان به عضویت نیروهای ویژه ی کلاه قرمز درآمد، فرد باید از میان موانعی متشکل از لاستیک های مشتعل رد شده و در حالی که به سرعت از روی یک لوله ی باریک عبور می کنند بتوانند تعادل خود را حفظ نمایند، در حالی که فرماندهان به سوی آن ها شلیک می کنند.

در ادامه آن ها باید از روی یک تخته ی بسیار باریک با سرعت زیاد و بدون افتادن عبور کنند در حالی که فرماندهانشان لاستیک های بزرگی را به سمت آن ها روانه می کنند.

۱۱- حالت صندلی در ارتش عراق

شاید بسیاری از روش های آموزش نظامی در کشورهای جهان متفاوت باشد اما برخی از روش های کلاسیک در همه ی این ارتش ها مشترک است. برخی از این روش ها از همان آغاز شکل گیری ارتش ها مورد استفاده قرار گرفته اند. در زندگی روزمره انجام دادن یک کار اشتباه ممکن است عواقب خطرناکی نداشته باشد اما در ارتش ممکن است یک اشتباه کوچک به مرگ خود یا یکی از همرزمان منجر شود. بنابراین سربازان باید یاد بگیرند که هیچ گاه نباید دچار اشتباه شوند و فرماندهان قصد دارند این موضوع را در ذهن سربازان نهادینه کنند. در ارتش عراق یک روش کلاسیک اما بسیار موثر وجود دارد که در آن سرباز باید در حالت موسوم به «حالت صندلی» قرار گیرد و در صورتی که این روش را به درستی انجام ندهد با ضربه ی دردناک اسلحه ی کالاشنیکف در شکمش مواجه خواهد شد.

۱۰- تعادل موزی در ارتش فیلیپین

روش های آموزشی دردناک و سخت بسیار زیادی در این فهرست وجود دارد بنابراین تصمیم گرفتیم این مورد را از میان خنده دارترین روش های آموزش نظامی برایتان انتخاب کنیم. در ارتش فیلیپین، آموزش های نظامی تنها به یادگیری نحوه ی جنگیدن و زنده ماندن در جنگل خلاصه نمی شود بلکه نحوه ی ایستادن و حفظ تعادل نیز آموزش داده می شود یا دستکم این همان چیزی بوده که افسران فیلیپینی در زمان طراحی این روش آموزش در ذهن خود داشته اند. در این روش آموزشی که به یک بازی مدرسه ای شبیه است، سربازان فیلیپنی باید هنگام خوردن ناهار یک موز را روی سر خود قرار داده و تعادل خودو موز روی سرشان را در تمام مدت خوردن غذا حفظ نمایند. بدون شک این کار ظاهراً ساده به تعادل و استقامت بالایی نیازمند است و در صورتی که سربازی در این آموزش شکست بخورد باید موز را همراه با پوست آن بخورد.

۹- آموزش تک تیراندازی در ارتش ایالات متحده

در میان اموزش های نظامی معمولاً آموزش تک تیراندازی آسان ترین و بی خطرترین روش های آموزشی انگاشته می شود که در آن فرد تک تیرانداز خود را از دید دشمن مخفی کرده و از فاصله ای دور قربانیان خود را مورد هدف قرار می دهد. اما باید بدانید که در صورتی که دشمن مکان و موقعیت شما را شناسایی کند دیگر یک سرباز مرده خواهید بود. به همین دلیل یکی از خاص ترین و عجیب ترین روش های آموزش نظامی مربوط به تک تیر اندازهاست. مخفی ماندن و استتار کردن یکی از کارهای ضروری و حیاتی است که هر تک تیرانداز باید آن را به خوبی انجام دهد.

به همین دلیل تک تیراندازهای ارتش ایالات متحده در طول دوره ی آموزش، لباس های جنگلی مخصوص خود را به تن کرده و برای مدت طولانی باید در میان باتلاقی از گیاهان فاسد شده بدبو و آب متعفن غوطه ور بمانند. تک تیرانداز نگون بخت باید این آموزش را هر روز به مدت ۱ ماه تکرار کرده و همزمان نیز فعالیت های آموزشی دیگر را نیز انجام دهد.

۸- عملیات غیرممکن در زندگی واقعی

بدون شک بسیاری از شما تام کروز را در فیلم های «ماموریت غیرممکن» دیده اید که از یک طناب باریک آویزان شده و از یک ساختمان بلند سرازیر می شود. اما این کار خطرناک برای نیروهای نظامی بسیاری از کشورها یک روش همیشگی و ساده است. معمولاً این روش آموزش نظامی در کشورهایی که با خطر تروریسم روبرو هستند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب نیروهای ویژه در هنگام عملیات های خرابکارانه و تروریستی یا گروگانگیری باید خود را با طناب از آسمانخراش های بلند آویزان کرده و با مجرمان مقابله کنند.

__قسمت دوم____

شاید خدمت سربازی کابوس مخوفی (دستکم در گذشته) برای پسران بوده که هیچ راهی برای خلاصی از آن وجود نداشته است. البته امروزه در جهان به لطف روش های مختلف معافیت سربازی و قوانین سربازی غیر اجباری،پسران در بسیاری از کشورهای جهان نفسی به راحتی می کشند. اما کسانی که خدمت سربازی رفته و یا به هر نحوی وارد نیروهای نظامی شده اند می دانند که در طی این دوران معمولاً آموزش های فیزیکی و روانی سختی اعمال می شوند که علی رغم مفید بودن از بسیاری از جهات، برای برخی از افراد دردناک و غیرقابل تحمل هستند.

این آموزش های طاقت فرسا در میان کشورهایی که ارتش های حرفه ای و کارآزموده دارند بسیار سخت تر بوده و هر یک از این کشورها روش های خاصی را برای آموزش های نظامی سربازان خود به کار می برند که ممکن است تصور آن برای افراد غیرنظامی دشوار باشد. در هر صورت همانطور که در قسمت اول این مطلب نیز اشاره کردیم، در تمام ارتش های جهان روش های دردناک و دیوانه واری برای آموزش سربازان وجود دارد که شما را انگشت به دهان خواهد گذاشت و در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از این روش های آموزش نظامی غیرمعمول و دردناک آشنا کنیم.

۷- بروس لی های کره ای

ژاپن به عنوان کشوری شناخته می شود که ویژگی های فرهنگی متنوع و عجیب مردمش برای دیگر کشورهای جهان کمی غیر قابل درک به نظر می رسد. اما یکی از این سنت ها همواره مورد احترام و علاقه ی مردم سایر نقاط جهان بوده و آن هم ورزش کاراته است و به طور ویژه شکستن تخته های چوبی و آجرهای کلفت با سر و بدون هیچ وسیله و کمکی دیگر. ژاپنی ها قرن های زیادی این روش را انجام می دادند حتی قبل از این که ورزش کاراته وارد فیلم های رزمی هالیوودی شود. اما سربازان کره جنوبی از این توانایی برای نشان دادن قدرت خود در سطحی جدید استفاده می کنند.

در کره جنوبی، نیروهای ویژه این کشور باید همان کاری که مردم ژاپن در طول قرن ها انجام داده اند را آموزش ببینند. اما این سربازان به جای شکستن تخته های چوبی و آجر باید تخته سنگ های بسیار سخت را با دست های خالی خرد کنند. بدین ترتیب تصور کنید که ضربه ی دست این سربازان چه بلایی به سر رقیب خواهد آورد.

۶- تمرین در حالت نیمه عریان در برف

در سال های گذشته، بیش از هر زمان دیگری مردم کره جنوبی خود را به یک بمباران هسته ای توسط کره شمالی نزدیک دیده اند. بنابراین ارتش این کشور بیش از هر نیروی نظامی دیگری در جهان باید برای مقابله با این شرایط آمادگی داشته باشد. در مورد قبل در مورد شکستن صخره و سنگ با دست خالی توسط نیروهای نظامی این کشور صحبت کردیم اما روش های دردناک و تعجب آور دیگری نیز در این کشور برای تقویت روحی و جسمی سربازان وجود دارد. شاید شما هم دستکم برای مدت کوتاهی بدون لباس در هوای سرد و در میان برف بوده اید. در بهترین شرایط شاید چند دقیقه در میان برف و سرما و بدون لباس دوام بیاورید. اما سربازان کره جنوبی باید به مدت طولانی در هوای سرد و در مناطق برفی بدون این که لباسی به تن داشته باشند بیرون رفته و برای افزایش استقامت روحی و جسمی خود بدنشان را با برف بپوشانند.

۵- شکشتن آجر با سر در چین

چین یکی از بزرگ ترین ارتش ها و نیروهای پلیس در جهان را به خود اختصاص داده است. آموزش دادن چنین نیروهای پرشماری و قرار دادن آن ها در شرایط جسمی و روحی مناسب برای نبرد کار بسیار سختی خواهد بود. اما با نگاه به روش های آموزشی نیروهای نظامی این کشور به راحتی می توانیم بگوییم که ارتش چین کار خود را به خوبی انجام می دهد. نیروهای ویژه پلیس چین یک قدم از نیروهای کره جنوبی فراتر گذاشته و به جای استفاده از دست برای شکستن آجر و سنک از سر خود برای این کار استفاده می کنند.

۴- کاهش استرس و اضطراب به روش چینی

در میدان نبرد همه چیز به مهارت فیزیکی و نظامی ختم نخواهد شد و برخی اوقات حفظ آرامش و کنترل استرس و اضطراب از توان فیزیکی و دانش نظامی نیز مهم تر است. در این تصویر تمرینی را می بینید که نیروهای ارتش چین برای کاهش دادن استرس و اضطراب انجام می دهند. البته سعی نکنید این کار را در خانه انجام دهید چون بدون شک با صورت به زمین خواهد افتاد و دوستی که قرار است مچ پای شما را بگیرد به شما خواهد خندید. اما برای درک این تمرین بهتر است بدانید که سربازان چینی باید به مدت یک ساعت در همین حالت مانده و بدون این که حواسشان پرت شود به طرف مقابل خیره بمانند.

۳- زنده ماندن در کشتی در حال غرق شدن

فرض کنید به تازگی به نیروی دریایی ایالات متحده پیوسته اید و هیچ تصوری از مشکلات و خطراتی که ممکن است در دریا شما را تهدید کند ندارید. ممکن است کشتی غرق شود یا با یک تکه یخ بزرگ برخورد کند و یا حتی مورد حمله نیروهای دشمن قرار گیرد. اما در زندگی واقعی اگر کشتی شما غرق شود و تنها یک وسیله برای غوطه ور ماندن وجود داشته باشد باید با دیگران بر سر آن بجنگید و گرنه سرنوشتی مانند لئوناردو دی کاپریو در فیلم «تایتانیک» در انتظار شما خواهد بود. به همین دلیل نیروهای دریایی ایالات متحده در دوره ی آموزشی باید ۱۲ ساعت را در داخل یک کشتی که در حال غرق شدن است دوام بیاورند. اگر چه این روش کاملاً شبیه سازی است اما بسیاری از سربازان نیروی دریایی ایالات متحده آن را بدترین کابوسی که در عمرشان داشته اند توصیف کرده اند.

۲- آموزش نیروهای ویژه دریایی ایالات متحده

همه می دانیم که نیروهای ویژه دریایی ایالات متحده یکی از ورزیده ترین و مخوف ترین نیروهای ویژه در سراسر جهان هستند. این نیروها زمانی وارد میدان نبرد می شوند که پای بزرگ ترین تهدیدات در میان باشد. به همین دلیل این سربازان باید دوره های آموزشی عجیب، طولانی و طاقت فرسایی را پشت سر بگذارند. در یکی از این تمرینات که به آن تمرین «ضد غرق شدن» گفته می شود چندین مرحله ی متوالی وجود دارد که به ترتیب عبارتند از: معلق ماندن روی آب در حالت عمودی به مدت ۵ دقیقه در حالی که دست ها و پاهای آن ها بسته شده است، سپس معلق ماندن روی آب در حالت افقی به مدت ۵ دقیقه با همان شرایط، ۱۰۰ متر شنا، معلق ماندن در حالت عمودی به مدت ۲ دقیقه، حرکات عقب و جلو برای چند دقیقه، شنا به سمت کف استخر و برداشتن یک شیء با دندان و آوردن آن به سطح آب و در نهایت ۵ دقیقه دیگر شناور ماندن در حالت عمودی. فراموش نکنید که تمامی این کارها باید در حالی صورت گیرد که دست و پاهای آن ها کاملاً بسته باشد.

۱- سیب زمینی داغ در چین

اگر فکر می کنید برای عضویت در ارتش های قدرتمند جهان تنها شجاع و بی باک بودن همراه قدرت جسمی و روانی کافی است کاملاً در اشتباهید زیرا تمرینات نظامی ارتش چین نشان داده که علاوه بر این ویژگی ها مقداری حماقت نیز برای تبدیل شدن به یک سرباز حرفه ای لازم خواهد بود. شاید شما هما در بعضی فیلم های اکشن با چنین تمرینی آشنا شده باشید اما سربازان ژاپنی در طول دروه ی آموزشی خود تمرینی به نام «سیب زمینی داغ» را انجام می دهند که در آن سربازان باید یک نارنجک فعال را دست به دست کنند و زمانی که سرباز حس می کند زمان انفجار فرا رسیده آن را به درون یک حفره ی خاص پرتاب می نماید. به جرآت می توان گفت که هیچ تمرین نظامی در جهان به اندازه ی تمرین «سیب زمینی داغ» خطرناک نیست.

 

 

منبع:روزیاتو


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسلاید اصلی , جالب
ارسال دیدگاه