آخرین اخبار

» انتخاب سردبیر » گوگل پلاس ۱۲ فروردین ۹۸ به کار خود پایان می دهد

تاریخ انتشار : 2019/02/07 - 17:19

 کد خبر: 11242
 1066 بازدید

گوگل پلاس ۱۲ فروردین ۹۸ به کار خود پایان می دهد

گوگل پلاس ۱۲ فروردین ۹۸ به کار خود پایان می دهد

گوگل پلاس با توجه به مشکلات امنیتی و ضعف در حفظ اطلاعات کاربران و فاش شدن بخشی از اطلاعات این بار زودتر از تصمیم قبلیتعطیل می شود .

بنابر اعلام شرکت گوگل از ۱۲ فروردین ۹۸ به طور کلی اطلاعات گوگل پلاس برای همیشه پاک خواهد شد. لذا این هشدار چند ماه قبل برای کاربران ارسال گردیده است.

شایان ذکر است کاربران می توانند اطلاعات حساب خود را از طریق توضیحات زیر دانلود کنند. به گفته کارشناسان گوگل با توجه به حجم اطلاعات ممکن است پاک سازی چند ماه به طول بیانجامد اما در نهایت اطلاعات برای همیشه پاک خواهد شد.

خبر تکمیلی اینکه اطلاعات گوگل درایو و یا فایلهائی که در گوگل درایو بکاپ گرفته شده است پاک نخواهد شد. و تنها حسابها و اطلاعات گوگل پلاس و هر آنچه در آن است به طور کامل پاک می شود.

در اطلاعیه گوگل اینچنین آمده است:

این ایمیل را دریافت کرده‌اید چون یا حساب Google+‎ مصرف‌کننده (شخصی) دارید یا صفحه‌ای را در Google+‎ مدیریت می‌کنید.

در دسامبر ۲۰۱۸، اعلام کردیم تصمیم داریم در آوریل ۲۰۱۹ استفاده از Google+‎ را به‌دلیل کاربرد کم و چالش‌های مرتبط با حفظ محصولی موفق که انتظارات مصرف‌کنندگان را برآورده کند غیرفعال کنیم. مایلیم از شما به‌دلیل اینکه عضو Google+‎ بوده‌اید تشکر کنیم و مراحل بعدی (شامل نحوه بارگیری عکس‌ها و سایر محتواهایتان) را ارائه کنیم.

در ۲ آوریل، حساب Google+‎ شما و همه صفحات Google+‎ ایجادشده توسط شما غیرفعال می‌شود و شروع به پاک کردن محتوا از حساب‌های Google+‎ مصرف‌کننده خواهیم کرد. عکس‌ها و ویدیوهای Google+‎ موجود در «بایگانی آلبوم» و صفحات Google+‎ شما هم پاک خواهد شد. می‌توانید محتوایتان را بارگیری و ذخیره کنید، فقط حتماً این کار را پیش از آوریل انجام دهید. توجه داشته باشید که عکس‌ها و ویدیوهایی که از آن‌ها در Google Photos پشتیبان‌گیری شده‌ است پاک نخواهد شد.

فرایند حذف محتوا از حساب‌های +Google مصرف‌کنندگان، صفحات +Google و «بایگانی آلبوم» چند ماه طول می‌کشد و ممکن است محتوا در این مدت همچنان باقی بماند. برای مثال، ممکن است کاربران همچنان بخش‌هایی از حساب Google+‎ خود را ازطریق گزارش فعالیت ببینند و ممکن است تا وقتی Google+‎ مصرف‌کننده حذف شود بعضی از محتواهای Google+‎ مصرف‌کننده همچنان برای کاربران G Suite قابل مشاهده باشد.

از ۴ فوریه، دیگر نمی‌توانید نمایه، صفحه، انجمن یا رویداد Google+‎ ایجاد کنید.

برای دریافت جزئیات بیشتر و به‌روزرسانی‌هایی که منجر به غیرفعال شدن این محصول شده‌اند، سؤالات متداول را به‌صورت کامل ببینید.

اگر گرداننده یا مالک «انجمن Google+‎» هستید، می‌توانید داده‌های «انجمن Google+‎» خود را بارگیری و ذخیره کنید. از اوایل مارس ۲۰۱۹، داده‌های بیشتری برای بارگیری دردسترس خواهد بود، ازجمله نویسنده، متن اصلی و عکس‌هایی برای همه پست‌های انجمن در انجمن‌های عمومی. بیشتر بدانید

اگر با استفاده از دکمه «ورود به سیستم با Google+‎» به سیستم سایت‌ها و برنامه‌ها وارد می‌شوید، این دکمه‌ها در هفته‌های آینده ازکار خواهد افتاد ولی در بعضی موارد ممکن است دکمه «ورود با Google» جایگزین آن‌ها شود. همچنان می‌توانید هنگام دیدن دکمه‌های «ورود با Google» با حساب Google به سیستم وارد شوید.بیشتر بدانید

اگر از Google+‎ برای نظر دادن در سایت خود یا دیگری استفاده کرده‌اید، این ویژگی تا تاریخ ۴ فوریه از Blogger و تا ۷ مارس از سایر سایت‌ها برداشته می‌شود. از ۲ آوریل ۲۰۱۹، همه نظرات Google+‎ شما در همه سایت‌ها پاک می‌شود. بیشتر بدانید

اگر مشتری G Suite هستید، Google+‎ برای حساب G Suite شما فعال خواهد ماند. برای جزئیات بیشتر، با سرپرست G Suite خود تماس بگیرید. به‌زودی می‌توانید منتظر ظاهر و ویژگی‌های جدید نیز باشید. بیشتر بدانید

اگر برنامه‌نویسی هستید که از «رابط Google+ API» یا «ورود به سیستم با Google+‎» استفاده می‌کنید، برای اطلاع از تأثیر این موضوع بر کار شما، اینجا را کلیک کنید.

ازطرف همه تیم Google+‎، از شما بابت جایگاه ویژه‌ای که به Google+‎ داده‌اید متشکریم. از گروه هنرمندان مستعد، سازندگان انجمن و رهبران متفکری که Google+‎ را خانه خود دانستند قدردانی می‌کنیم. این کار بدون شوق و فداکاری شما آن چیزی نمی‌شد که بود.

Google LLC 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043

این ایمیل اجباری اعلان خدمات را به این دلیل دریافت کرده‌اید که درباره تغییرات مهم ایجادشده در صفحه، محصول یا حساب Google+‎ خود به‌روز شوید.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : انتخاب سردبیر , دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه