آخرین اخبار

» استان » کنسرتی با طعم نفت

تاریخ انتشار : 2021/06/22 - 14:36

کنسرتی با طعم نفت

کنسرتی با طعم نفت

به گزارش ایسنا، همچنین قرار است کنسرتی از این اثر در روزهای سوم، چهارم و پنجم تیرماه در فضای باز عمارت روبرو و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

سعیدی این اثر را که می‌توان آن را خرده روایت‌هایی از داستان‌های روزانه‌ی مردمان ساحل‌نشین دانست، تحت تاثیر ایده‌ها و قصه‌هایی درباره‌ی نفت به خصوص داستانِ کوتاهِ «قصه‌ی نفتی» اثرِ «صادق چوبک» نگاشته است.

«به دشت نفتون» دارای ۹ قطعه است. «به کعله» تنظیم جدیدی از ترانه‌ی فولکور بوشهری با عنوان «کعله» است. «آبی‌های دریایی» تحت تاثیر نمایشی است که مادرِ آهنگ‌ساز در کودکی‌اش بر اساسِ داستانِ «اهل غرق» نوشته‌ی «منیرو روانی‌پور» خلق کرده است.

«اُندر بُندر» به بستنِ آب کنسول‌گری انگلستان زمانِ سلطه‌شان بر این شهر حکایت دارد و نوعی موسیقی اعتراضی است.

«تا همیشه» نگاهی جدید به خیام‌خوانی بوشهری است. قطعه‌ی «بوشهر تا استرالیا» قصه‌ی آتش‌سوزی جنگل‌های استرالیا و بوشهر را تعریف می‌کند.

«قتل مفتون» نیز روایتی از دوبیتی‌های فایز و مفتون است. «آریوز» از ظلم‌های خارجی‌هایی می‌گوید که روزگاری بر بوشهر مسلط بودند. «کوچ» داستانِ حضرت یونس را بیان می‌کند و نگاهی به پدیده‌ی مهاجرت دارد و سرانجام قطعه‌ی «اهواز» افسانه‌ای است که به از دست دادنِ رازها توسطِ شیطان از اجرام آسمانی سخن می‌گوید.

این اثر از پنجم تیرماه در تمامی بسترهای آنلاین ارائه‌ی موسیقی در دسترس خواهد بود.

تنظیم آلبوم «به دشت نفتون» را «بامداد افشار» انجام داده و نوازندگانی چون پویا شمالی (گیتار بیس)، امید سعیدی (نی‌انبان و پیانو)، نیوشا قربانی (هم‌خوان و نوازنده‌ی ساز کوبه‌ای دمام) و ری دیکتی (ساکسفون) در آن حضور دارند. اصغر پیران نیز که خواننده‌ی اصلی گروه اتاق است، یکی از قطعات این آلبوم را خوانده است.

انتهای پیام 


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه