آخرین اخبار

» اجتماعی و روانشناسی » چرا مرد ها به زن های زیبا نگاه می کنند؟

تاریخ انتشار : 2017/02/16 - 13:01

 کد خبر: 4399
 874 بازدید

لازم نیست سر عشق تان بخاطر نگاه به دیگران داد بزنید...

چرا مرد ها به زن های زیبا نگاه می کنند؟

چرا مرد ها به زن های زیبا نگاه می کنند؟

تحقیقات نشان داده‌اند که دست خودشان نیست. خانم‌ها و آقایان توجه کنید، این‌یک داستان واقعی است. یک بعدازظهر، من و نیمه گمشده‌ام دست در دست هم در حال قدم زدن در یک مرکز خرید بودیم که ناگهان یک زن فوق‌العاده جذاب از روبرو آمد. به‌طور کاملاً ناخودآگاه، همان‌طور که از کنار ما می‌گذشت من سرم را چرخاندم و او را از سرتاپا نگاه کردم. در همین حال تمام سعی‌ام را می‌کردم که کاملاً عادی رفتار کنم و گیر نیفتم.

اما از شانس بد من، قبل از اینکه فرصت این را پیدا کنم که سرم را برگردانم، مچم گرفته‌شده بود و آنچه بعدازآن اتفاق افتاد جالب است. یار من به‌جای اینکه سر من داد بزند و بگوید چه غلطی داری می‌کنی؟» در کمال آرامش گفت آن زن خیلی جذاب بود، مگر نه؟

از تعجب نزدیک بود که فکم به زمین بچسبد و در کمال ناباوری گفتم چی گفتی؟»

و او دوباره تکرار کرد آ ن زن خیلی جذاب بود، تو این‌طور فکر نمی‌کنی؟»

و در همان لحظه من به‌کلی زنی را که چند لحظه پیش ستایش کرده بودم فراموش کردم و تمام توجهم دوباره به عشقم معطوف شد. با این کار او، نه‌تنها توجه من به‌جایی که باید می‌بود، برگشت، بلکه دلم می‌خواست همان‌جا او را در آغوش بگیرم و در حضور همه ببوسم.

آیا او واقعاً فکر می‌کند زنی که من به او نگاه می‌کردم، جذاب است؟ نمی‌دانم. ولی چیزی که می‌دانم این است که نیمه گمشده فوق‌العاده من، کاری نکرد که من احساس مجرم بودن کنم و به من اجازه داد که مرد باشم و کمی چشم‌چرانی کنم. تمام انرژی من از زنی که اصلانمی شناختم، به سمت عشق زندگی‌ام معطوف شد؛ و احساس کردم که از همیشه به او نزدیک‌تر هستم.

من فکر می‌کنم که نتیجه‌ای که از این داستان می‌توان گرفت، به درد تمام زن‌های دنیا می‌خورد.

حقیقت این است که بیشتر مردان به زن‌های دیگر نگاه می‌کنند ولی این به این معنی نیست که ما دوست داریم که با آن‌ها باشیم و یا اینکه به شما بی‌احترامی کنیم. واقعاً دست خودمان نیست و دلیلش این است:

۱٫ تقصیر را به گردن مغزمان بیندازید.

دانشمندان می‌گویند که بزرگ‌ترین تفاوت میان‌مغز مردان وزنان در این است که قسمتی که مسئولیت اشتیاق جنسی را در مغز به عهده دارد، در مغز مردان ۲٫۵ برابر بزرگ‌تر از مغز زنان است. مردان به‌طور کاملاً ناخواسته دوست دارند که تمام زن‌های اطرافشان را نظاره کنند.

۲٫ آزمودن سترون هم نقش مهمی در این مسئله ایفا می‌کند.

ترشح هورمون آزمودن سترون که یک هورمون افزایش میل جنسی است در مردان شش برابر بیشتر از زنان است. محققین دانشگاه کلمبیا دریافتند که هورمون تستسرون در مغز باعث کاهش کنترل بر وسوسه می‌شود؛ به‌عبارت‌دیگر بیشتر مردان حتی قبل از اینکه بتوانند فکر کنند، نگاه می‌کنند.

۳٫ ما موجودات نظاره‌گری هستیم.

تحقیقات نشان داده‌اند که زن‌ها دوست دارند که جذب چهره‌های آشنا شوند و این در حالی است که مردان ترجیح می‌دهند به زنانی نگاه کنند که تابه‌حال ندیده‌اند و برایشان جدید هستند. پس دفعه بعدی که می‌بینید که مردتان سرش را می‌چرخاند تا یک زن جذاب را بهتر نظاره کند، بهتر است از خودتان بپرسید که: آیا او را برای نگاه کردن به یک ماشین جدید هم سرزنش می‌کنید؟ فکر نمی‌کنم این‌طور باشد.

پس وقتی‌که متوجه می‌شوید که مردتان به زن دیگری نگاه می‌کند، چه‌کار باید بکنید؟

۱٫ با او طوری رفتار نکنید که انگار خطایی مرتکب شده است. بااینکه ممکن است وسوسه شوید که آرنجتان را به پهلویش بکوبید، ولی این کار را نکنید. سر او داد نزنید، قهر نکنید و یا سکوت نکنید طوری که اصلا با او حرف نزنید و یا درباره زنی که او به آن نگاه کرده حرف‌های بد نزنید، مثل نگویید که او مثل یک زن بد است، یا اینکه پروتز کرده و یا اینکه من مطمئنم که موهایش را دکلره کرده. تمام این‌ها باعث خراب شدن اوضاع می‌شود و حتی می‌تواند منجر به یک جروبحث شود.

۲٫ ازآنجایی‌که این فقط یک نگاه گذراست، آن را نادیده بگیرید. مردان همان‌طوری به زنان زیبا نگاه می‌کنند که زنان به پروانه‌های زیبا نگاه می‌کنند. زنان زیبا مغز مردان برای یک ثانیه به خودشان معطوف می‌کنند و بعد کاملاً از ذهن آن‌ها پاک می‌شوند.

۳٫ بهترین راه این است که شما هم به آن زن توجه نشان دهید و از او تمجید کنید؛ و با این کار می‌بینید که چقدر سریع توجه او دوباره به سمت شما بازمی‌گردد؛ و همیشه این را به خاطر داشته باشید که مردتان با شماست به خاطر اینکه دوستتان دارد.

زنان جذاب، زیبا و باکلاسی که او به آن‌ها نگاه می‌کند حتی نمی‌توانند ذره‌ای با رابطه نزدیکی که شما با او دارید رقابت کنند؛ و مطمئنا رابطه عاطفی که او با شما دارد بسیار عمیق‌تر از آن است که با یک نگاه به یک زن دیگر متزلزل شود. همچنین به خاطر داشته باشید که این مسئله فقط مربوط به مردان نیست.

تحقیقات نشان داده‌اند که زنان هم به مردان جذاب نگاه می‌کنند. ولی ازآنجایی‌که شما دید قوی‌تر و وسیع‌تری دارید مجبور نیستید که مثل مردان سرتان را بچرخانید تا بهتر ببینید و به همین دلیل هم مچتان گرفته نمی‌شود./ بیست ستون


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی و روانشناسی , دخترانه
ارسال دیدگاه