آخرین اخبار

» استان » چرایی‌های شرکت در انتخابات…

تاریخ انتشار : 2021/06/16 - 8:00

 کد خبر: 20356
 22 بازدید

چرایی‌های شرکت در انتخابات…

چرایی‌های شرکت در انتخابات…

امروز و با قرار گرفتن در آستانه انتخابات نیاز بیشتری به حضور و مشارکت مردم احساس می‌شود، چرا که با پای کار بودن مردم است که خط بطلانی بر خیال‌های خام و آشفته دشمنان کشیده می‌شود و آن‌جاست که اقتدار ایران اسلامی به رخ جهانیان کشیده خواهد شد.

نماینده دشتستان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اهمیت حضور مردم عنوان کرد: مشارکت بالا در انتخابات موجب تقویت توان رئیس جمهور منتخب در مبارزه با غده‌های چرکین فساد خواهد شد و فرد منتخب می‌تواند به صورت جدی با چشمه‌های تولید فساد و رانت مبارزه کنند. 

ابراهیم رضایی اظهار کرد: شرکت در انتخابات هم حق است و هم تکلیف. حق از این جهت که امام راحل تعیین سرنوشت مردم را به خود مردم سپرده است و مردم می‌توانند مسئولین جامعه خود را انتخاب کنند. از سویی انتخابات تکلیف هم محسوب می‌شود که یک فرد در مقابل وظیفه الهی خود و در مقابل جامعه و در مقابل خود و خانواده‌اش تکلیف دارد تا بهترین انتخاب را انجام دهد.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی بر اساس پیمایش‌های معتبر حدود ۳۰ درصد از مردم برای مشارکت در انتخابات و یا انتخاب نامزد خود تردید دارند که این آمار بالایی است؛ لذا باید یک جهاد همگانی از طرف نیروهای معتقد به انقلاب برای افزایش مشارکت در انتخابات صورت پذیرد.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که تردید دارند با این سوال و با این پدیده مواجه هستند که آیا حضورشان در انتخابات می‌تواند تغییری ایجاد کند؟ و یا اصلاً کسانی که حضور دارند می‌توانند ریل‌گذار تغییرات در شرایط موجود باشند؟ امروز ما وظیفه داریم که برای مشارکت حداکثری به مردم بگوییم که بسیاری از مشکلات موجود حاصل نگاه‌های اشرافی، پیر و فرتوت فعلی است و تغییر این نوع نگاه و رویکرد قطعاً موجب بهتر شدن فضا و جامعه خواهد شد و ماندگاری این نگاه برای جامعه و برای مردم موجب خسران است.

رضایی اظهار کرد: همه باید زمینه‌ساز حضور هر چه بیشتر در انتخابات باشیم. هر کسی که حوزه نفوذی در بین افراد، اصناف و یا گروه‌های مختلف اجتماعی دارد می‌تواند از این محل نفوذ خود برای دعوت مردم به مشارکت حداکثری و آگاهانه استفاده نماید.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت بالا موجب تقویت توان رئیس جمهور منتخب در مبارزه با غده‌های چرکین فساد خواهد شد و می‌تواند به صورت جدی با چشمه‌های تولید فساد و رانت مبارزه کنند. از سوی دیگر یک رئیس جمهور قوی در حوزه بین‌الملل هم پشتوانه و مقبولیت بیشتری دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس‌جمهور قوی می‌تواند ریل نگاه منفعلانه فعلی در حوزه سیاست‌گذاری خارجی را تغییر دهد، ارتباط بهتری با همسایگان خود برقرار کند و در تعامل با کشورهای قدرتمند حوزه شرق و غرب یک پرستیژ و توان مضاعف خواهد داشت.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته بارها تاکید کردند که حتی کسانی که مخالف نگاه ایشان و یا مخالف نظام و انقلاب هم هستند پای صندوق‌های رای بیایند؛ این نشان می‌دهد که ما باید همه مردم فارغ از سلایق و علایق را به پای صندوق‌های رای دعوت کنیم.

نماینده دشتستان در مجلس تاکید کرد: اولین استراتژی و راهبرد ما مشارکت حداکثری در انتخابات و پس از آن دعوت به کاندیدای اصلح است. قطعا اگر رای ما و رای مردم با مشارکت حداکثری منجر به انتخاب اصلح نیز شود بهترین و آرمانی‌ترین خواسته ما در هر انتخابات بوده و خواهد بود.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه