آخرین اخبار

» سایتهای همسایه » ورود سامانه جدید بارشی به استان بوشهر/خلیج فارس مواج می‌شود

تاریخ انتشار : 2016/11/30 - 12:21

 کد خبر: 895
 471 بازدید

ورود سامانه جدید بارشی به استان بوشهر/خلیج فارس مواج می‌شود

ورود سامانه جدید بارشی به استان بوشهر/خلیج فارس مواج می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی دیار مهر(deyaremehr.ir):

پیام مساعدی در گفت‌وگو با دیار مهر اظهار داشت: از امروز یک سامانه بارشی فعال از سمت شمال غرب وارد کشور می شود و با نفوذ تدریجی امواج ناپایدار ناشی از این سامانه به استان بوشهر، ابتدا طی امروز تا روز جمعه آسمان استان ابری و گاهی (عمدتاً نقاط شمالی استان) همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: از عصر جمعه تا اوایل روز شنبه، با تقویت این سامانه بارش‌ها به‌صورت رگبار به همراه رعد و برق و گاهی وزش باد تبدیل وضعیت یافته و دامنه فعالیت آن تا مناطق مرکزی استان نیز گسترش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به وزش تندباد همراه با فعالیت این سامانه، سواحل شمالی و مرکزی خلیج فارس در روز جمعه مواج خواهد بود.

مساعدی افزود: همزمان با خروج سامانه از استان و وزش باد شدید شمال غربی، طی روزهای شنبه و یکشنبه آینده، سراسر خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی در ارتباط با وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر در ۲۴ ساعت آینده، گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ورود تدریجی یک سامانه بارشی از قسمت‌های شمالی به استان است که به سبب آن از امروز و به‌ویژه طی روز جمعه تا شنبه، قسمت‌های شمالی تا مرکزی استان دستخوش تغییرات جوی از قبیل رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش تندباد خواهد شد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: طی این مدت آسمان استان نیمه ابری تا تمام ابری همراه با غبار محلی و با احتمال بارش پراکنده و گاهی رعد و برق و جهت باد شمال غربی تا شمال با سرعت ۱۲ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از فردا متغیر با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی اظهار داشت: ارتفاع موج نیز بین ۶۰ تا۱۲۰ سانتیمتر و در جنوب استان گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر و از فردا در همه قسمت‌ها ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.


برچسب ها :
دسته بندی : سایتهای همسایه
ارسال دیدگاه