آخرین اخبار

» سیاسی،بین الملل،ایران و جهان » هک شدن فرآیند انتخابات ریاست جمهوری در ۳۹ ایالت آمریکا تایید شد

تاریخ انتشار : 2017/06/17 - 8:52

هک شدن فرآیند انتخابات ریاست جمهوری در ۳۹ ایالت آمریکا تایید شد

هک شدن فرآیند انتخابات ریاست جمهوری در ۳۹ ایالت آمریکا تایید شد

در حالی که در روزهای اخیر جنجال های بسیار زیادی پس از برکناری رییس FBI توسط دونالد ترامپ به دلیل عدم موافقت وی با کنار گذاشتن پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایجاد شده و حتی صحبت هایی از تلاش برخی سناتورهای آمریکا برای به جریان انداختن استیضاح ترامپ نیز شنیده می شود، بلومبرگ در گزارشی مدعی شد بر اساس اسنادی که به دست آورده، هکرهای روس فرآیند انتخابات در ۳۹ ایالت آمریکا را تحت تاثیر قرار داده اند.

هفته گذشته بود که سناتور مارک وارنر پس از حضور در کمیته امنیتی سنا اعلام کرده بود با وجود اخباری که تا کنون منتشر شده اند هنوز ابعاد اتفاقی که در انتخابات سال گذشته رخ داده به وضوح مشخص نشده است. او اعلام کرده بود احتمالا مدارکی وجود دارند که نشان دهند هک شدن انتخابات حتی تا مرحله تغییر تعداد آرا نیز پیش رفته است اما نمی توان از میزان این تغییرات با خبر بود. در گزارش بلومبرگ به ایلینوی به عنوان مرکز خرابکاری های صورت گرفته اشاره شده است. ظاهرا تکنیک مورد استفاده برای دخالت در فرآیند رای گیری در ایلینوی در ۳۷ ایالت دیگر نیز به کار گرفته شده که شامل ایالت های کلیدی و مهمی نظیر فلوریدا و کالیفرنیا نیز می شود. هر چند همه این دخالت ها منجر به تغییر آرا نشده اند اما به وضوح نشان می دهند تلاشی گسترده به صورت فراگیر در کل آمریکا برای اثر گذاری بر آرای رای دهندگان صورت گرفته است.

 

 

بلومبرگ در بخشی از گزارش خود آورده است که مدارک نشان می دهند تلاش های هکرها به دلیل طبیعت ایالتی و غیر متمرکز بودن رای گیری در آمریکا تنها در سطح ایالت ها اثر داشته و مانع از دسترسی آنها به کل مجموعه انتخابات شده است. همچنین هنوز مشخص نیست آیا هک شدن فرآیند انتخابات در نهایت منجر به تغییر تعداد آرا و ایجاد اخلال در سیستم های رای گیری شده است یا خیر، اما اطلاعات مربوط به ثبت نام افراد برای شرکت در رای گیری بدون شک در اختیار هکرها قرار گرفته و ممکن است تغییراتی در آن صورت گرفته باشد که مقامات دولتی در زمان برگزاری از آن بی اطلاع بوده اند (در آمریکا افراد برای شرکت در انتخابات می بایست از قبل ثبت نام کرده و خود را به عنوان یک رای دهنده به تایید برسانند).

به نظر می رسد تحقیقات درباره اتفاقات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا که در نهایت منجر به ریاست جمهوری بحث برانگیز دونالد ترامپ شد همچنان به شدت در جریان است و در ماه های آینده باید منتظر خبرهای داغ بیشتری درباره گستره دخالت هکرها و پاسخگویی مقامات دولت فعلی در این زمینه باشیم.

 

 

منبع:شهر سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : سیاسی،بین الملل،ایران و جهان
ارسال دیدگاه