آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » هکری که FBI جایزه ای ۳ میلیون دلاری برای دستگیری او تعیین کرده است

تاریخ انتشار : 2017/03/15 - 9:49

هکری که FBI جایزه ای ۳ میلیون دلاری برای دستگیری او تعیین کرده است

هکری که FBI جایزه ای ۳ میلیون دلاری برای دستگیری او تعیین کرده است

انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا هنوز هم شاهد داستان های پیچیده و سوالاتی بی جواب است. سازمان های امنیتی آمریکا به مدارکی دست یافته اند که نشان می دهد دولت روسیه در افشای برخی پرونده ها علیه نامزد حزب دموکرات نقش کلیدی ایفا کرده است و ماجرای هک شدن رایانه های مقر حزب و همچنین هک شدن ایمیل های هیلاری کلینتون و تیم انتخاباتی وی نیز توسط هکرهای روس و با هدف تقویت موقعیت ترامپ در رای گیری ها انجام شده. با اینکه روسیه دست داشتن در چنین پروژه ای را رد کرده اما برخی مقامات بلندپایه امنیتی و نظامی آمریکا همچنان بر نقش روسیه در حمله سایبری گسترده به این کشور تاکید دارند.

اخیرا مشخص شده که FBI جایزه ای ۳ میلیون دلاری را برای دستگیری یک هکر روس تعیین کرده که به نظر می رسد در ارتباط با ماجراهای ریاست جمهوری آمریکا نیز باشد. این شخص که اوگینی بوگاچف نام دارد با نام های مستعار Lucky12345، Salvik و Pollingsoon در فضای وب شناخته شده و سابقه تبهکاری بسیار گسترده ای نیز دارد. به گفته FBI و به گزارش نیویورک تایمز این هکر روس کنترل تعداد بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون رایانه در آمریکا را در اختیار گرفته بوده و توانسته از این راه صدها میلیون دلار از حساب بانکی مشتریان بانک های آمریکایی خارج کرده و به حساب های خود در کشورهای دیگر انتقال دهد. گفته می شود او با پول هایی که به این ترتیب به دست آورده در تمامی کشورهای اروپایی یک ناوگان کامل از ماشین خریداری کرده تا نیازی به کرایه خودرو نداشته باشد. همچنین شواهدی نیز مبنی بر ارتباط وی با دولت روسیه و دست داشتن در فرآیندهای تبهکاری بر علیه حزب دموکرات نیز کشف شده است. نیویورک تایمز مدعی شده این فرد تحت تعقیب FBI به دفعات تلاش کرده به فایل ها و اسنادی که با پسوندهای “محرمانه” و “وزارت دفاع” مشخص شده اند دسترسی پیدا کند.

بوگاچف یکی از شش نفری است که توسط باراک اوباما تحت تحریم های دولت آمریکا قرار گرفته است. سایر اعضای این فهرست شش نفره شامل ۴ عضور سازمان اطلاعاتی ارتش روسیه و یک هکر دیگر با نام الکسی بلان می باشد.

 

#شهر سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه