آخرین اخبار

» استان » هر شهید انقلاب اسلامی سندی از جنایت‌های آمریکا است

تاریخ انتشار : 2021/06/28 - 17:50

 کد خبر: 20906
 6 بازدید

هر شهید انقلاب اسلامی سندی از جنایت‌های آمریکا است

هر شهید انقلاب اسلامی سندی از جنایت‌های آمریکا است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی شیرازی روز دوشنبه درهمایش بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در بوشهر افزود: استکبار ستیزی و طاغوت ستیزی ریشه در دین اسلام دارد و اسلام به ما اجازه نمی‌دهد رفتاری به غیر از این با سلطه گران داشته باشیم.

وی بیان کرد: آمریکائی‌های سلطه گر با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی، صدام را علیه ایران تحریک کردند و باعث شدند در یک جنگ نابرابر تعداد بی‌شماری از مردم بیگناه هر ۲ کشور کشته شوند.

شیرازی اضافه کرد: هدف آمریکا از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران متلاشی کردن جامعه اسلامی و از بین بردن مسلمانان بود؛ هدفی که با همت مردم هیچگاه محقق نشد.

وی با مرور جنایت‌های متعدد آمریکا در ایران افزود: نخستین جنایت آمریکا روی کار آوردن حکومت خاندان پهلوی بویژه پهلوی دوم در سال ۱۳۳۲ بود چون این ملت خواهان بازگشت پهلوی نبودند اما مدعیان آزادی و دموکراسی با گستاخی رژیم شاهنشاهی را بر ملت ایران تحمیل کردند.

نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله قانون کاپیتولاسیون را دومین جنایت آمریکا علیه ملت ایران عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ره) در هشتم آبان ۱۳۴۳ در افشاگری این قانون اعلام کردند” کاپیتولاسیون قانون ذلیل کردن ملت ایران است”. 

شیرازی ادامه داد: استکبار جهانی می‌خواهد بر جهان سلطه داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران امروز تنها قدرتی است که مانع این قدرت طلبی آنان در جهان شده و به همین دلیل از اول پیروزی انقلاب تاکنون با طرح‌های مختلف همواره برای این نظام مانع تراشی و سنگ اندازی کرده است. 

به گفته شیرازی، درهمین راستا مدعیان دموکراسی بیش از ۴۳ سال است که برای شکست انقلاب اسلامی در قالب جنگ‌های نظامی، امنیتی، فرهنگی، سیاسی، و اقتصادی در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستادند اما تاکنون راه به جایی نبرده اند.

وی یادآور شد: فاجعه بزرگ ترور حزب جمهوری اسلامی در روزهایی که این نظام نوپا بود با هدف ضربه زدن به انقلاب تعریف شد اما برخلاف میل و اراده مدعیان دفاع از حقوق بشر امروز این انقلاب به نظامی ریشه دار و درختی تنومند تبدیل شده است.

شیرازی گفت: با وجود تلاش استکبار برای از بین بردن انقلاب اسلامی اما تا کنون این انقلاب محکم و با صلابت ایستاده و این قدرت آمریکا است که هر روز ضعیف‌تر از گذشته می‌شود.

وی با بیان اینکه ترور شهید قاسم سلیمانی یک اشتباه محاسباتی از سوی آمریکا بود، تاکید کرد: انقلاب اسلامی امروز تنها محدود به جغرافیای ایران نیست بلکه جهانی شده است به همین دلیل دشمن در سال ۹۸ ترور سردار قاسم سلیمانی را با هدف جلوگیری از گسترش انقلاب طراحی کرد.

به گفته شیرازی، عامل قدرت گرفتن امت اسلامی، جمهوری اسلامی است و گواه آن ملت مظلوم فلسطین هستند که روزی با سنگ به جنگ اسرائیل می‌رفتند اما امروز این موشک‌های مقاومت هستند که رژیم کودک کش اسرائیل را از پای درآورده است. 

وی اظهار کرد: شهادت هریک از فرماندهان و جوانان این سرزمین نه تنها باعث دلسردی ملت ایران نشد بلکه موجب وحدت و انسجام این ملت و شوراندن همه ملت‌های آزاده را به دنبال داشت.

شیرازی تاکید کرد: بزرگترین رسوایی استکبار جهانی در انتخابات ۲۸ خرداد بود درحالی که تلاش‌های زیادی برای حضور کم رنگ مردم در پای صندوق‌های رای انجام دادند اما این ملت با عزمی راسخ بار دیگر به انقلاب اسلامی رای آری داد.   

۶ تا دوازدهم تیرماه هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری شده‌است.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه