آخرین اخبار

» استان » نماینده بوشهر: انتخابات تجلی و تبلور جمهوریت نظام است

تاریخ انتشار : 2021/06/15 - 12:34

نماینده بوشهر: انتخابات تجلی و تبلور جمهوریت نظام است

نماینده بوشهر: انتخابات تجلی و تبلور جمهوریت نظام است

به گزارش ایرنا، عبدالکریم جمیری روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: آحاد مردم و مسئولان وظیفه دارند برای تجلی و تبلور جمهوریت که موجب قوام و دوام نظام است و هنر بزرگ امام راحل شکل دهی این نظام سیاسی در قالب نظام جمهوری اسلامی بوده است، تلاش کنند.

وی ادامه داد: هیچ کسی نمی‌تواند در باره اصل انتخابات به عنوان حماسه‌ای که در طول دوران انقلاب شکوهمند و استقرار نظام جمهوری اسلامی حافظ و قوام بخش این نظام بودهاست تردید و مسامحه کند و این وظیفه در استان بوشهر با توجه به نقش آن در مبارزه با استکبار سنگین تر است.

جمیری بیان کرد: همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری انتخابات به نحو صحیح و اطمینان بخش ضروری است و مسئولان در این زمینه برنامه داشته باشند.

وی یادآور شد: همگان باید در میدان حضور داشته باشند تا انتخابات با استفاده از همه امکانات به صورت آبرومند، صحیح و اطمینان بخش برگزار شود و مردم شاهد برگزاری انتخاباتی باشند که احساس کنند نقش موثری در استقرار حاکمیت اسلام عزیز دارند.

جمیری تاکید کرد: دستگاه‌هایی که در حفاظت و حراست از انتخابات نقش آفرینی می‌کنند در این شرایط وظیفه سنگینی برعهده دارند همچنین فرمانداران به عنوان رئیس اجرایی انتخابات به کمک دستگاه‌های نظارتی باید به گونه‌ای ساز و کارها را فراهم کنند که سلامت انتخابات تضمین شود.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان بوشهر گفت: کسانی که در عرصه انتخابات بویژه در شهر و روستا وارد می‌شوند ممکن است از روی عمد و یا سهوی حدود و موازین تعیین شده در برگزاری انتخابات و تبلیغات را رعایت نکنند.

وی ادامه داد: در این صورت دستگاه‌های مسئول باید امکانات را به گونه‌ای به کار گیرند تا انتخابات به نحو صحیح برگزار و از تخلف‌های احتمالی به خوبی جلوگیری شود هرچند تاکنون فرمانداران تمهیدات لازم را به کار گرفته اند اما انتظار می‌رود با بازنگری انجام شده همه توان خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و بانشاط به کار گیرند.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: با هوشیاری مردم و مدیران باید به گونه‌ای تدبیر شود که شاهد یک دولت قدرتمند، کارآمد و توانمند برای برطرف کردن مسائل و مشکلات امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم و با تجربه کسب شده از شوراها مردم احساس ناامیدی نکنند.

جمیری تاکید کرد: شوراهای اسلامی مجموعه کارآمد در شهر و روستا هستند که در برخی مواقع به دلیل ضعف‌ها و کاستی‌هایی که وجود داشته ناامیدی و احساس ناکارآمدی این مجموعه دراذهان مردم شکل گرفته و امید می رود با تلاش همه شاهد کارآمدی شوراها باشیم.

وی ادامه داد: کارآمدی شوراها باعث می‌شود مردم نسبت به این مجامع محلی اعتماد و امید بیشتری پیدا کنند و درانتخابات ریاست جمهوری شاهد شکل‌گیری مقدمات یک دولت قدرنمند باشیم تا امید مردم به آینده بیشتر و نقطه اتصال بین حاکمیت و مردم شکل مناسب‌تری به خود بگیرد و مردم احساس رضایت‌مندی و اعتماد بیشتر کنند.

جمیری در مورد وضعیت آب و برق در استان بوشهر گفت: هرچند تلاش‌های زیادی در این بخش شده اما تابستان امسال به دلیل کمی بارش بسیار خاص است و انتظار می‌رود با مقدمات وتمهیدهای اندیشیده شده مردم دچار مشکل کم آبی نشوند.

وی در مورد برق گفت: در حوزه برق کمبودهایی احساس شد اما با تدابیر اندیشیده شده امروز شرایط مناسب‌تر شده‌است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: استانی که چهار هزار مگاوات برق تولید دارد و در شرایط فعلی یک‌هزار و ۵۰۰ تا یک‌هزار و ۶۰۰ مگاوات مصرف آن است در پیک کار به ۲هزار مگاوات برق معادل ۵۰ درصد تولید خود نیاز دارد که با توجه به تولید نباید سهم خاموشی داشته باشد.

جمیری اضافه کرد: مردم توقع ندارند با تولید چهار هزار مگاوات برق از سهم ۵۰درصدی برخوردار نباشند و سهم خاموشی دریافت کنند.

وی با اشاره به گله مندی برخی هیات‌های ورزشی در استان بوشهر گفت: این استان توانمندی‌های قابل توجهی دارد که نباید با این کاستی‌ها آزار دهنده روبرو شود.

جمیری تاکید کرد: تشکیل شورای ورزش برای رسیدگی به مشکلات هیات‌های ورزشی ضروری است.

وی همچنین بر رسیدگی به مشکلات جامعه ایثارگران استان که حق بزرگی بر جامعه دارند تاکید کرد.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه