آخرین اخبار

» اسلاید اصلی » نصب بزرگترین باتری قابل شارژ جهان در جنوب استرالیا

تاریخ انتشار : 2017/07/10 - 9:48

 کد خبر: 6707
 498 بازدید

نصب بزرگترین باتری قابل شارژ جهان در جنوب استرالیا

نصب بزرگترین باتری قابل شارژ جهان در جنوب استرالیا

قرار است در  ایالت استرالیای جنوبی تا پایان سال ۲۰۱۷ بزرگترین باتری قابل شارژ جهان نصب شود. تسلا، شرکت تولیدکننده خودروهای برقی، و نئون، شرکت فعال در عرصه انرژی‌های تجدیدپذیر، در این اقدام “تاریخی” سهیم‌اند.

شرکت تسلا، متخصص تولید خودروهای برقی، اعلام کرد که بزرگترین باتری قابل شارژ جهان برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر در ایالت استرالیای جنوبی نصب خواهد شد. به گفته سخنگوی این شرکت آمریکایی این باتری قابل شارژ توانایی ذخیره برق ۱۲۹ مگاوات ساعت را دارد. این میزان برق برای رساندن روشنایی به حدود ۳۰ هزار خانه کافی است.

 

استرالیای جنوبی نیروگاه‌های سوخت فسیلی‌اش را کاملا تعطیل کرده و هم‌اکنون برای تولید برق از انرژی بادی استفاده می‌کند.

قرار است از باتری قابل شارژ عظیم به عنوان بک‌آپ (پشتیبان) در مواقع اضطراری که بادی نمی‌وزد، بهره‌گیری شود.

جی ودریل، نخست وزیر استرالیا، گفته است که این باتری استرالیای جنوبی را در برابر بحران ‌انرژی‌ای که از جمله در سپتامبر سال ۲۰۱۶ منجر به فرو رفتن ایالت استرالیای جنوبی در خاموشی شد، حفاظت خواهد کرد.

 

در این پروژه شرکت آمریکایی تسلا، شرکت فرانسوی نئون که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعال است، شرکت برق استرالیا و ایالت استرالیای جنوبی با یکدیگر همکاری دارند.

الون ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، در توییتی اعلام کرد که به محض آنکه توافقی مشخص حاصل شود، تسلا باتری قابل شارژ عظیم لیتیومی – یونی را در عرض مدت ۱۰۰ روز خواهد ساخت.

دولت استرالیا در آغاز سال جاری میلادی اعلام کرده بود که قصد دارد تا در حدود ۵۵۰ میلیون دلار استرالیا در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری کند. بخشی از این سرمایه‌گذاری قرار است صرف تولید گاز و بخشی دیگر از آن صرف تولید برق شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اسلاید اصلی , دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه