آخرین اخبار

» خشت خام » مورد تائید بودن یا نبودن / طنز

تاریخ انتشار : 2018/04/09 - 10:44

 کد خبر: 10450
 694 بازدید

مورد تائید بودن یا نبودن / طنز

مورد تائید بودن یا نبودن / طنز

مورد تائید بودن یا نبودن مسئله این است، یزدان سلحشور در سرپوش نوشت:

 

این قدر مورد تأیید بودن خوب است، که نگو! مثلاً اگر سوپری محل شما را تأیید نکند شما چطور می‌خواهید به جای تخم‌مرغ تاریخ مصرف گذشته شانه‌ای ۱۹هزار تومان، تخم‌مرغ به‌روز ۱۲هزار و ۶۰۰ تومانی ببرید خانه؟ یا اگر مدیر مدرسه بچه‌تان، شما را به‌عنوان یک فرهنگی تأیید نکند، چطور می‌توانید از پرداخت ۳۵۰هزار تومان شهریه مدارس ابتدایی دولتی طفره بروید؟ [البته این را عرض کنم که گاهی شما به‌عنوان یک همکار یا فرهنگی مورد تأیید قرار می‌گیرید، اما اصل بخشنامه‌ای که تصویرش از طرف آموزش و پرورش برای تمام مدارس رفته، مورد تأیید قرار نمی‌گیرد، یعنی مدیر مدرسه می‌گوید شما خودتان این بخشنامه را دیده‌اید؟ شما می‌گویید بله! آن وقت لازم می‌شود بروید راهنمایی و رانندگی و عکس گواهینامه‌تان را عینک‌دار کنید!] اما اصلاً چرا من به فکر این تأیید و حسنات‌اش افتادم.

 

خیلی ساده و روشن، مثل هلو: «با درخواست معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیگیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارائه اینترنت بدون فیلتر به ۱۰۰ روزنامه‌نگار، موافقت کرد. همچنین علاوه بر لیست مذکور، این کارگروه با توجه به ضرورت دارا بودن اینترنت بدون فیلتر برای فعالیت روزنامه‌نگاری، اعلام کرده: از این پس برای خبرنگاران مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اینترنت بدون فیلتر ارائه می‌شود.»

 

و البته خبر تکمیلی‌اش هم که دیگر هلو هم نیست مثل مهران مدیری-به قول جناب خان- آناناس است: «بر این اساس، خبرنگاران می‌توانند در صورت نیاز تا پایان فروردین، نامه درخواست و مشخصات شناسنامه‌ای، همراه با نام رسانه و شماره همراه خود را به اداره خبرنگاران اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ارسال کنند تا پس از احراز هویت و تأیید فعالیت حرفه‌ای، جهت دریافت اینترنت بدون فیلتر معرفی شوند.» یعنی اول آن ۱۰۰ نفر، بعدش به نوبت، هر کس که «احراز هویت» شود و «تأیید» شود. من فقط مانده‌ام که از چه کسی بپرسم که مورد تأییدم یا نه؟! یاد پیش از عید افتادم که اعلام کردند یک وام ناچیزی به اهل قلم می‌دهند به شرط اینکه اول صبح شنبه وارد سایت شوند و تقاضا بدهند و هر کس در اولویت باشد، می‌دهند و بودجه هم کم است.

 

صبح، هرکاری کردیم نشد وارد سایت شویم چون پیغام می‌داد که با اسم کاربری وارد نشوید با ایمیل وارد شوید و بعدش هم که ایمیل می‌دادی، هیچ پیغامی نمی‌رسید و خلاصه زنگ زدم به این و آن و با فایرفاکس وارد شدم و بعدش با کروم و هزار جور پشتک و وارو زدم اما اوضاع بقیه هم بهتر از من نبود و آخرش هم معلوم شد که همان اول صبحی، عده‌ای از کاربران سایت وارد شده‌اند و سقف تقاضا پر شده! رفتم سرای اهل قلم که ورود به سایتم را درست کنم، دیدم در ۱۰ ثانیه درست شد! گفتند شما نمی‌توانستید درستش کنید ما از اینجا می‌توانیم! گفتم چرا این طور شد؟ فرمودند تصمیم گرفتیم همان صبح شنبه سیستم را به‌روز کنیم! خدا هیچ کس را در موقعیتی قرار ندهد که مورد تأیید نباشد! آمین!


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : خشت خام
ارسال دیدگاه