آخرین اخبار

» فرهنگ و هنر » ملاقات با لوکس ترین قطار جهان

تاریخ انتشار : 2017/05/09 - 7:58

 کد خبر: 5887
 528 بازدید

هزینه سفر با این قطار لوکس بین 2,200 تا 10,000 دلار است. شرکت راه آهن شرق ژاپن (JR East) تنها چند روز پیش این سرویس را راه اندازی کرد، اما در طی همین مدت کوتاه بلیط های این قطار تا ماه مارس سال 2018 به فروش رسیده است.

ملاقات با لوکس ترین قطار جهان

ملاقات با لوکس ترین قطار جهان

هفته طلایی در ژاپن  آغاز شده است و در حال حاضر بلیط طلایی متعلق به کسانی است که بتوانند سوار بر قطار لوکس شیکی-شیما (Shiki-Shima) شود.

هزینه سفر با این قطار لوکس بین ۲,۲۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار است. شرکت راه آهن شرق ژاپن (JR East) تنها چند روز پیش این سرویس را راه اندازی کرد، اما در طی همین مدت کوتاه بلیط های این قطار تا ماه مارس سال ۲۰۱۸ به فروش رسیده است.

برای سفرهای دو تا چهار روزه در اطراف ژاپن و گذران اوقات در یک هتل لوکس به جای یک سفر معمولی با قطار را می توان با شیکی-شیما تجربه کرد.

طراحی این قطار توسط کن اوکویاما که پیش از این افتحار طراحی خودروهایی مانند پورشه، فراری و مازراتی را در کارنامه خود دارد، صورت گرفته است. سبک طراحی پنجره های جذاب که منحصر به اوکویاما است، در پنجره های این قطار نیز تعبیه شده است تا بتوان از مناظر زیبای جنگلی و نوار ساحلی شرق ژاپن لذت برد.

سالن قطار مکانی برای نواختن پیانو دارد، و جهت کمک به آرامش و استراحت ذهن، دیوارها و پنجره ها به گونه ای طراحی شده اند که محیط شبیه به “یک جنگل آرام” بنظر آید.

منوی غذا خوری این قطار توسط آشپز معروف کاتشیرو ناکامورا  (Katsuhiro Nakamura) در هنگام عبور از مناطق مختلف ژاپن و با اضافه شدن غذاهای محلی هر منطقه تغییر میکند.

و البته ۱۷ سوئیت خصوصی در این قطار وجود دارد که مخصوص مسافرین ویژه آن است. لوکس ترین این سوئیت ها مجهز به تخت دو نفره، اتاق نشمین، وان حمام است که بسیار جا دار تر از آپارتمان های توکیو به نظر میاید.

JR East در وبسایت خود می گوید: این قطار زیبایی شناسی سنتی ژاپن به روحی در درون که مربوط به آینده است، می باشد.

تا الان تمام مشخصات این قطار جادویی به نظر میرسید و برای جادویی تر شدن آن بد نیست هزینه اقامت در یک سوئیت دو نفره آن را که ۵۰۰,۰۰۰ ین (۴,۴۵۱ دلار) است را نیز بدانید.

همچنین شرکت JR East به سبک داستان های هری پاتر جایگاه شماره ۱۳ ½ را نیز در ایستگاه Ueno شهر توکیو برای استفاده منحصر به فرد از این قطار لوکس قرار داده است.

از آنجاییکه استفاده از این قطار بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، برای تهیه بلیط آن ازین پس باید فرم مخصوص به آن را پر کرده و در انتظار برای برنده شدن در قرعه کشی بود. اما براساس گزارشات تنها در هفته اول از هر ۷۶ نفر، تنها یک نفر از متقاضیان موفق به دریافت بلیط قطار میشد.

 

 

منبع:شهر سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : فرهنگ و هنر , گردشگری
ارسال دیدگاه