آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » معرفی بهترین نرم افزار های FTP رایگان برای ویندوز

تاریخ انتشار : 2017/12/01 - 0:30

 کد خبر: 7903
 303 بازدید

معرفی بهترین نرم افزار های FTP رایگان برای ویندوز

معرفی بهترین نرم افزار های FTP رایگان برای ویندوز
FTP یک راه برای اشتراک گذاری و انتقال فایل است. FTP یکی از بهترین راه های انتقال داده و فایل بین کامپیوتر و کامپیوتر و یا گوشی و کامپیوتر است. همچنین هنوز هم بهترین و سریع ترین راه برای انتقال فایل ها به سرور سایت ها است. یک تجربه خوب استفاده از FTP بستگی به نرم افزار FTP دارد که از آن استفاده میکنید، بنابراین باید مناسب ترین نرم افزار در این زمینه را انتخاب کنید.
در این مقاله به معرفی سه مورد از بهترین نرم افزار های FTP که رایگان نیز هستند میپردازیم.
۱٫ WinSCP
نیاز به هیچ مقایسه ای نیست، WinSCP بهترین کلاینت FTP رایگان برای ویندوز است. در کنار رابط کاربری ساده و کاربری آسانش، دارای قابلیت های حرفه ای فراوانی نیز میباشد که پاسخ گوی نیازات تمامی کاربران است. به علاوه FTP، برنامه WinSCP از انتقال فایل و ویرایش از راه دور فایل با استفاده از پروتکل های SFTP، SCP و WebDAV نیز پشتیبانی میکند.
معرفی سه مورد از بهترین نرم افزار های FTP رایگان برای ویندوز
برنامه WinSCP با ویندوز ادغام شده و از قابلیت “Drag & Drop” نیز پشتیبانی میکند. این نرم افزار در منوی راست کلیک ویندوز در گزینه ی “Send to” نیز ادغام میشود و همچنین شرتکات هایی از سرور های بیشتر استفاده شده توسط شما در دسکتاپ ویندوز قرار میدهد. این نرم افزار در داخلش دارای یک ویرایشگر متن است که امکان ویرایش فایل های HTML، CSS و… موجود در سرور ها را به شما میدهد.
برای کاربران حرفه ای، این نرم افزار دارای یک خط فرمان (Command Line) است و از کد نویسی فایل های Batch و NET. پشتیبانی میکند. این نرم افزار Open Source بوده و هر برنامه نویسی میتواند آن را تغییر دهید.
۲٫ Cyberduck
نرم افزار Cyberduck یک کلاینت ساده و مفید FTP است. Cyberduck یکی از بهترین نرم افزار ها برای ارسال انواع فایل است. رابط کاربری این نرم افزار بسیار ساده است و همچنین قابلیت هایی دارد که این نرم افزار را برای کاربران حرفه ای نیز مناسب میسازد. انتقال تعداد زیادی فایل به صورت همزمان و یا فایل های سنگین شاید با یک نرم افزار دارای یک رابط کاربری کامل تر بهتر باشد.
این نرم افزار رایگان بوده و متن باز است و در کنار FTP از پروتکل های دیگری نظیر SFTP و WebDAV نیز پشتیبانی میکند. همچنین اتصال این نرم افزار به Dropbox، Google Drive، Google Cloud Storage و Amazon S3 بسیار آسان است.
این نرم افزار برای ویرایش فایل ها از راه دور میتواند با هر نرم افزار ویرایشگر متنی ادغام شود. همچنین دارای قابلیت “Quick Look” است که به شما امکان مشاهده فایل ها قبل از دانلود کردنشان را میدهد.
معرفی سه مورد از بهترین نرم افزار های FTP رایگان برای ویندوز
بهترین قابلیت نرم افزار Cyberduck تعهد و پایبندی آن به امنیت است. این نرم افزار دارای قابلیتی به نام “Cryptomater” است که نام فایل ها و پوشه ها را رمزنگاری میکند. این به آن معناست که اگر کسی شما را هک کرده باشد و بخواهد فایل هایی که شما انتقال میدهید را مشاهده کند، نمیتواند ببیند که چه چیزی منتقل میکنید.
این نرم افزار نه تنها به صورت یک نرم افزار نصبی، بلکه در استور ویندوز نیز برای دانلود موجود است.
۳٫ FileZilla
کلاینت FTP فایل زیلا را با یک اخطار به شما معرفی میکنیم:
در سال ۲۰۱۴، یک نسخه فیک و یا همان تقلبی از فایل زیلا (نسخه های ۳٫۵٫۳ و ۳٫۷٫۳) در فضای اینترنت پخش شد. این دوقلوی شیطانی فایل زیلا اطلاعات مربوط به لاگین کردن در سرور ها را میدزدید و در یک سرور میفرستاد. کاربران بسیار زیادی همین حالا هم فایل زیلا را محکوم به دزدیدن اطلاعات مربوط به لاگین کردن در سرور ها میکنند اما فایل زیلا در سال ۲۰۱۷ و با عرضه نسخه ۳٫۲۶٫۰ قابلیت “Mater Password” را به این برنامه افزود که رمزنگاری نیز شده است.
به عنوان آخرین گزینه، کلاینت FTP فایل زیلا را به شما معرفی میکنیم.
معرفی سه مورد از بهترین نرم افزار های FTP رایگان برای ویندوز
فایل زیلا رایگان بوده و متن باز است و همچنین از پروتکل های FTP، SFTP و FTPS جهت انتقال فایل پشتیبانی میکند. میتوانید انتقال فایل هارا متوقف کنید و مجددا شروع کنید. اتصالات این نرم افزار از هر دوی IPv4 و IPv6 پشتیبانی میکند.
از قابلیت های قابل توجه این نرم افزار میتوان به مقایسه دو پوشه در سرور برای مشاهده فایل هایی که در یک پوشه هستند و دیگری نیستند، فیلتر کردن لیست بندی پوشه ها به میل شما، جستجو برای فایل های در سرور جهت یافت سریع فایل مورد نظر، و نهایتا بوکمارک کردن مکان های مختلف جهت دسترسی سریع اشاره کرد.
FTP و SFTP چه تفاوت هایی با هم دارند
یکی از بزرگترین معایب پروتکل FTP این است که فایل ها را در قابلیت متون ساده ارسال میکند، این به آن معناست که اطلاعاتی که رد و بدل میشوند توسط هر کاربری قابل مشاهده هستند. این یک ضعف بزرگ است زیرا حتی اطلاعات لاگین کردن به سرور نیز در قالب متون ساده ارسال میشوند.
اگر فردی اطلاعاتی که شما با سرور رد و بدل میکنید را مشاهده کند، میتواند حتی یوزر نیم و پسورد ورود شما برای لاگین به سرور را مشاهده کند، داده هایی که ارسال میکنید که دیگر جای خود دارند!
به همین دلیل است که باید از SFTP به جای FTP استفاده کنید. SFTP که S ابتدای آن مخفف کلمه “Secure” است به معنای امن میباشد. این پروتکل انتقال فایل از رمزنگاری برای انتقال داده ها استفاده میکند و آن ها را با امنیت کامل رد و بدل میکند.
منبع: سرزمین دانلود

برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه