آخرین اخبار

» استان » مشکلات شهرهای استان بوشهر با همکاری ائمه جمعه شناسایی شوند

تاریخ انتشار : 2021/06/29 - 16:39

 کد خبر: 20931
 14 بازدید

مشکلات شهرهای استان بوشهر با همکاری ائمه جمعه شناسایی شوند

مشکلات شهرهای استان بوشهر با همکاری ائمه جمعه شناسایی شوند

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست ائمه جمعه استان بوشهر به شکل ارتباط تصویری با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای ۷ تیر، جایگاه روحانیت و علمای دینی در جامعه را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: روحانیت و علمای بزرگ در شهرها مشعل و چراغ دین همان شهرها محسوب می‌شوند که نقش مهم و تاثیرگذاری در جامعه دارند.

وی با  اشاره به نقش مهم آموزه‌های دینی در جامعه برای جلوگیری از گناه و فساد تصریح کرد: اگر آموزه‌های اخلاقی در ائمه جمعه و روحانیت روشن باشد محیط پیرامونی منور است اما اگر آموزه‌ها و مراعات اخلاقی در روحانیت وجود نداشته نباشد محیط پیرامونی او تاریک می‌شود.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: نگاه مردم به ائمه جمعه و روحانیت ویژه است بی‌تردید جایگاه امامت جمعه برای ائمه جمعه زمانی پایان می‌یابد و مهم این است که با خدماتی‌که در این جایگاه انجام داده می‌شود آخرت خود را با اعمال خیر و خدمت به مردم تامین کنیم.

صفایی بوشهری خاطر نشان کرد: ائمه جمعه استان بوشهر در سطح کشور زبانزد هستند. این استان در بسیاری از عرصه‌ها در سطح کشور پیشگام است و این به سبب جایگاه رفیع علما در جامعه، ائمه جمعه و روحانیت گرانقدر است.

وی با اشاره به نظام‌واره مسائل استان بوشهر، افزود: مسائل و مشکلات شهرهای استان بوشهر باید با همکاری ائمه جمعه و روحانیت شناسایی، احصا، ثبت و برای رفع آنها برنامه‌ریزی، طراحی و اقدام شود.

در این نشست رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و سایر ائمه جمعه نیز به بیان نکته نظرات خود در مورد موضوع جلسه و مسائل پیرامونی پرداختند.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه