آخرین اخبار

» استان » مدیر آموزش وپرورش دیلم: زمین به مدارس غیردولتی واگذار نکرده‌ایم

تاریخ انتشار : 2021/06/15 - 11:27

 کد خبر: 20288
 24 بازدید

مدیر آموزش وپرورش دیلم: زمین به مدارس غیردولتی واگذار نکرده‌ایم

مدیر آموزش وپرورش دیلم: زمین به مدارس غیردولتی واگذار نکرده‌ایم

به گزارش ایرنا، محمدمهدی محسنی روز سه شنبه در نشست با مدیران و موسسان مدارس غیردولتی شهرستان دیلم افزود: مجوزی در زمینه واگذاری زمین به مدارس غیر دولتی صادر نشده‌است و چنانچه این امر میسر شود، از مجرای قانونی و مزایده این امر صورت خواهد پذیرفت.

وی اظهارداشت:  یکی از عمده مشکلاتی که مدارس غیردولتی در شهرستان دیلم  با آن مواجه هستند، درآمد پایین و هزینه‌های بالا است.
محسنی با اشاره به هزینه بالای اجاره برای این مدارس گفت: در شهرستان دیلم  در چند وقت اخیر اجاره‌ها بیش از حد بالا رفته است و این مهم تاثیر مستقیم بر آینده کاری مدارس غیردولتی گذاشته است.
وی افزود: اگر در آینده در این زمینه چاره‌ای اندیشیده نشود، چه بسا برخی مدارس تعطیل خواهند شد.

مدیر آموزش وپرورش دیلم گفت: مدارس غیردولتی می‌توانند با افزایش امکانات و سطح آموزشی، دانش آموزان بیشترب را به سوی خود ترغیب کنند.
وی افزود: تاکنون هیچ تصمیمی در مورد نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گرفته نشده‌است و تابع تصمیم مافوق خود و ستاد ملی کرونا هستیم. 

در این نشست مدیران مدارس به بیان برخی مشکلات نظیر افزایش بی رویه اجاره بها، بالا رفتن هزینه‌هایی نظیر بیمه و دستمزد معلمان‌، کاهش دانش‌آموزان بواسطه شیوع بیماری کرونا و مجازی بودن تدریس که باعث کاهش دانش آموزان شده‌است، پرداختند.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر قرار دارد.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه