آخرین اخبار

» سلامت و پزشکی » ماساژ چه تاثیری دارد؟ / نتایج شگفت انگیز یک تحقیق

تاریخ انتشار : 2016/09/26 - 13:54

 کد خبر: 338
 554 بازدید

ماساژ چه تاثیری دارد؟ / نتایج شگفت انگیز یک تحقیق

ماساژ چه تاثیری دارد؟ / نتایج شگفت انگیز یک تحقیق

همواره برای درمان پوست و یا زیبائی از محصولاتی استفاده می کنیم که به نوعی برای بهتر نتیجه دادن آن دارو یا محصول ما را وادار به استفاده از ماساژ می کنند.

 

به گزارش پاریو؛ بسیاری از برندهای معتبر و فعال در تولید لوازم آرایشی همواره سعی دارند دستورالعملی برای پاک کردن عمقی پوست به مشتریان خود عرضه کنند. مثلاً این دستورالعمل شاید برای شما آشنا باشد: «محصول را به صورت دایرهوار روی پوستتان بزنید، سپس با دو انگشت آن را بهآرامی روی پوستتان فشار دهید و بعد با یک پارچه نرم آن را بمالید و پاک کنید». این دستورالعمل شاید کمی بیهوده به نظر برسد اما از نتیجهاش شگفتزده خواهید شد.

چگونه‌استفاده‌کردن محصولات مربوط به پوست، دقیقاً به اندازه خود محصول اهمیت دارد. این را فقط ما که پشت میز تحریریه مدآنلاین نشسته‌ایم نمی‌گوییم؛ فرانسیسا فوسکا، متخصص پوست از نیویورک می‌گوید: «ماساژ صورت به هنگام استفاده از محصول، تأثیر آن را بیشتر می‌کند».

ویچی یک برند محصولات پوست است که آزمایشی را در سال ۲۰۰۹ روی ۳۰ زن ۳۰ تا ۶۰ ساله انجام داد تا تاثیر ماساژ را که متخصصان پوست و زیبایی پیشنهاد داده بودند، ارزیابی کند. نتیجه‌اش ۵۹درصد بهبود ثبات پوست، ۳۹درصد کاهش چین و چروک و ۱۷درصد کاهش درخشانی پوست بود.

امروز میدانیم ماساژی که به صورت صحیح انجام شود، روی جریان خون، غدد لنفاوی و مایعات پوست تاثیر میگذارد و سموم را دفع میکند و ماهیچههای پوست را بهبود میبخشد. مطالعات نشان داده که ماساژ صحیح پوست به همراه مالیدن کرم، تاثیر بیشتری از استفاده کرم بدون ماساژ دارد.

1

رازش این است که حرکات ملایم و آرام روی پوست انجام دهید. کشیدن سریع و بیش از حد پوست با دست، غدد لنفاوی را خشک میکند و پف زیر چشم را کاهش میدهد. از حرکات آهسته و ریتمیک برای ماساژ پوست استفاده کنید و پوست را با اسکراب یا کرم با حرکات دایرهوار کوچک با آب پاکسازی کنید. برای استفاده سرم و مرطوبکننده پوست هم از همین روش استفتده کنید تا تاثیرش را ببینید.


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
ارسال دیدگاه