آخرین اخبار

» کشاورزی و طبیعت » لزوم استفاده از مواد افزودنی مجاز برای بهبود عملکرد آفت کش ها

تاریخ انتشار : 2016/12/03 - 16:36

 کد خبر: 1401
 559 بازدید

با مدیریت صحیح بر تولید و مصرف آفت کش می توان میزان استفاده از آن و اثرات بعضا سوء آفت کش ها را به حد اقل ممکن رساند.

لزوم استفاده از مواد افزودنی مجاز برای بهبود عملکرد آفت کش ها

لزوم استفاده از مواد افزودنی مجاز برای بهبود عملکرد آفت کش ها

به گزارش پاریو؛ رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: استفاده از مواد افزودنی موجب بهبود عملکرد ماده موثره در محلول آفت کش ها می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات،دکتر اسکندر زند در سمینار یک روزه کاربرد مواد افزودنی که به مناسبت روز جهانی بدون سم در سازمان حفظ نباتات برگزار شد،یکی از راه های کاهش مصرف سموم را استفاده از مواد افزودنی مجاز عنوان و تصریح کرد: استفاده از مواد افزودنی موجب بهبود عملکرد ماده موثره در محلول افت کش می شود.
در این سمینار،معاون کنترل و مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات نیز با بیان این که تاکنون بیش از 450 درخواست در زمینه برند سازی و ارتقاء کیفی آفت کش ها به این سازمان رسیده است،گفت: تغییر فرمولاسیون و حرکت به سمت فرمولاسیون های کم خطرتر را از اقدامات شاخص شرکت های تولید کننده سم در سه سال گذشته بوده است.
مهندس یحیی ابطالی با اشاره به این که وظیفه اصلی ما در بخش کشاورزی امنیت غذایی از طریق تامین غذای کافی است،اظهار داشت: بیش از 600 عامل خسارت زا در ایران وجود دارد که هم سفره ما در مصرف محصولات کشاورزی هستند بنابراین استفاده از آفت کش در امر تولید برای تامین غذای کافی امری اجتناب ناپذیر است.
وی تاکید کرد: با مدیریت صحیح بر تولید و مصرف آفت کش می توان میزان استفاده از آن و اثرات بعضا سوء آفت کش ها را به حد اقل ممکن رساند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : کشاورزی و طبیعت
ارسال دیدگاه