آخرین اخبار

» استان » فرماندار گناوه:قانون مداری نامزدها مطالبه مردم و مجریان انتخابات است

تاریخ انتشار : 2021/06/14 - 18:30

 کد خبر: 20262
 4 بازدید

فرماندار گناوه:قانون مداری نامزدها مطالبه مردم و مجریان انتخابات است

فرماندار گناوه:قانون مداری نامزدها مطالبه مردم و مجریان انتخابات است

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز دوشنبه در جلسه توجیهی هیات اجرایی با  نامزدهای  شورای اسلامی شهر گناوه افزود: راهبرد هیات اجرایی و ناظرین  انتخابات در این شهرستان قانون مداری، رعایت اصل بی طرفی، اخلاق مداری  و فراهم کردن زمینه مشارکت پرشور در انتخابات است و هر کسی که از سوی مردم برگزیده شود برای همه مورد احترام است.  

وی  اضافه کرد: نحوه  تبلیغات نامزدهای انتخاباتی نباید آرامش و امنیت جامعه را به خطر بیاندازد و مشکلاتی در جامعه ایجاد کند.

فرماندار گناوه افزود: زمان و فرصت تبلیغات در ماده ۶۱ آیین نامه اجرایی قانون شوراها مشخص شده و اگر کسانی بخواهند فراتر از ظرفیت قانونی فعالیت کنند تخلف کرده و از سوی هیات‌های نظارت، اجرایی و ستاد پیشگیری از تخلفات مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: نامزدهای شورای شهر که به نصب تابلو یا تبلیغات در مکان‌های غیرمجاز اقدام کرده اند، نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنند در غیر این صورت دستگاه‌های مسئول ورود می کنند.

مهرجو گفت: با شروع تبلیغات شوراها از ۲۰ خرداد، شاهد حرکت هایی مانند نصب تابلوها و بنرها در مکان های ممنوعه هستیم که از سوی عده‌ای از نامزدها انجام شده و این نقض آشکار قانون است.

فرماندار گناوه افزود: در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهرگناوه تعداد ۵۴ نامزد  درشهر گناوه و ۱۰ نفر در شهر بندر ریگ حضور دارند.

وی اظهار کرد: باتوجه به تعداد شعب اخذ رای در سطح شهرستان هر نامزد فقط مجاز به داشتن ۱۰ نماینده  است و در اجرای ماده ۶۵ آیین نامه اجرایی شوراها، همه ستادها مکلفند آدرس، مشخصات رئیس ستاد  و محل دفتر ستاد خود را به فرمانداری اعلام کنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد برگزار می شود.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه