آخرین اخبار

» استان » طرح ضربتی مهار کرونا در دشتی اجرا شد

تاریخ انتشار : 2021/06/29 - 11:50

 کد خبر: 20921
 8 بازدید

طرح ضربتی مهار کرونا در دشتی اجرا شد

طرح ضربتی مهار کرونا در دشتی اجرا شد

پرویز احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با اجرای این طرح  هشت  واحد صنفی متخلف پلمب و صاحبان ۱۵ واحد به تعزیرات حکومتی معرفی شدند و ۳ واحد صنفی هم اخطار پلمب دریافت کردند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی  وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان را بسیار نگران کننده اعلام کرد و افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با استفاده از همه توان و امکانات خود در حال مبارزه با این بیماری است و در این ارتباط طرح ضربتی با هدف شناسایی و برخورد قانونی با واحدهای صنفی متخلف و تهدید کننده سلامت مردم با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان دشتی در قالب سه اکیپ مشترک در شهر کاکی اجرا شد.

وی افزود: بازدیدهای گسترده کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان و نیز گشت‌های مشترک بهداشتی با همکاری سایر نهادهای ذیربط در سراسر شهرستان در حال انجام است و همه اماکن عمومی و صنوف از لحاظ رعایت موازین بهداشتی و عمل به شیوه‌نامه های پیشگیرانه کرونا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

احمدی تصریح کرد: مبارزه با ویروس مرگبار کرونا همکاری جمعی و عمومی آحاد مردم، دستگاه‌های اجرایی، صنوف و اماکن عمومی را می‌طلبد و هر گونه سهل‌انگاری در پایبندی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌تواند شهرستان را به پرتگاه فاجعه‌ای سهمگین سوق داده و خساراتی جبران‌ناپذیر را برای خانواده‌ها به بارآورد.

وی با تاکید مجدد بر خطر حضور مردم در تجمع های نظیر تشییع جنازه، ختم و عروسی،  تشکیل مجالس دورهمی و مهمانی و انجام سفرهای غیر ضروری، از مردم شهرستان دشتی خواست با اهمیت دادن و عمل به توصیه‌های پیشگیرانه ضمن حفظ سلامت خود و خانواده‌ها، مدافعان سلامت را در مسیر دشوار و نفس‌گیر مقابله با پاندمی مرگبار کووید-۱۹ یاری کنند.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه