آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » رونمایی میشلن از لاستیک خودروی اسفنجی با الگوبرداری از شانه عسل

تاریخ انتشار : 2017/06/28 - 8:06

 کد خبر: 6453
 248 بازدید

رونمایی میشلن از لاستیک خودروی اسفنجی با الگوبرداری از شانه عسل

رونمایی میشلن از لاستیک خودروی اسفنجی با الگوبرداری از شانه عسل

میشلن از طرح جدیدی برای تولید تایرهای اسفنجی رونمایی کرده که رینگ و لاستیک خودرو را با هم ادغام کرده است. این طرح، مانع از پنچرشدن لاستیک شده و محصولی سازگار با محیط زیست را با دوام شگفت انگیز پیش روی کاربران قرار خواهد داد.

 

مطمئنا انتظار نداریم محصولاتی که در آینده به بازار عرضه می‌شوند به‌طور کامل عاری از خطر برای محیط زیست باشند یا از طراحی‌های چشم‌نواز نظیر آنچه تنها در کتاب طراحی اپل یافت می‌شود بهره‌مند شوند. درنظر داشته باشید که در بحث طراحی و زیبایی، این موضوع هم مطرح خواهد شد که افراد، نظرهای متفاوت و معیارهای مختلفی در خصوص زیبایی دارند. با تمام این تفاسیر، انتظار داریم محصولاتی که در آینده به بازار عرضه می‌شوند حداقل از عملکردی برخوردار باشند که تا پیش از این شاهد نبوده‌ایم یا تجربه‌ای را پیش روی ما قراردهند که قبل از این نداشته‌ایم.

طرح شرکت میشلن برای تولید لاستیک‌های جدید ویژه خودرو از جمله مواردی است که تقریباً تمام مولفه‌های مثبت از یک محصول آینده‌نگر را در خود ادغام کرده است. این طرح که Visionary نام گرفته در واقع تایری از نسل آینده را نشان می‌دهد که در آن لاستیک و رینگ با هم ادغام شده‌اند. این لاستیک خودرویی، کاملا مقاوم، ایمن، تهیه شده از مواد بازیافتی، قابل بازیافت مجدد و البته با امکان استفاده روی جاده‌های مختلف یا در وضعیت‌های متفاوت جوی به مرحله تولید خواهد رسید. این طرح برپایه ساختار بیومیمتیک یا الگوبرداری شده از طبیعت ایجاد شده است. به بیان دقیق‌تر، محققان میشلن با الگوبرداری از شانه عسل، این لاستیک را طراحی کرده‌اند.

الگوبرداری از شانه عسل باعث شده با ساختاری کاملا مقاوم روبرو شویم که نیاز کاربر به در اختیار داشتن لاستیک زاپاس را مرتفع خواهد کرد. از آنجایی که هیچ هوایی در این لاستیک وجود ندارد امکان سوراخ شدن آن هم منتفی خواهد بود. میشلن از ماده‌ ویژه‌ای در تولید این لاستیک استفاده خواهد کرد که تغییر یا بازسازی لاستیک را در هر زمانی بسیار ساده خواهد کرد. نکته قابل توجه اینکه امکان تولید این لاستیک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی نیز ممکن خواهد بود. تمام بخش‌های لاستیک جدید Michelin از مواد بازیافتی ساخته شده و امکان بازیافت مجدد لاستیک هم در پایان حیات آن وجود دارد. میشلن امیدوار است عمر این لاستیک، به اندازه عمر خودرو باشد.

البته درنظر داشته باشید که این لاستیک در حال حاضر در مرحله طراحی قراردارد و هنوز به مرحله تولید نرسیده است. با وجود این، طرح‌های اینچنینی می‌توانند ما را به آینده امیدوارتر کرده و شرکت‌های رقیب را هم به تکاپوی بیشتر وادار کنند.

منبع:شهر سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه