آخرین اخبار

» سیاسی،بین الملل،ایران و جهان » رسوم عجیب و غریب اسکاتلندی ها برای مراسم عروسی

تاریخ انتشار : 2016/09/27 - 17:00

 کد خبر: 393
 685 بازدید

رسوم عجیب و غریب اسکاتلندی ها برای مراسم عروسی

رسوم عجیب و غریب اسکاتلندی ها برای مراسم عروسی
اسکاتلندی‌ ها نیز مانند مردمان بسیاری از مناطق جهان رسوم عجیب و غربی در مراسم ازدواج دارند. از میان رسوم عجیب مراسم ازدواج در جهان می‌توان به مراسم اسکاتلندی‌ها اشاره کرد. یک رسم بسیار جالب در میان مردم اسکاتلند وجود دارد که یک روز قبل از مراسم ازدواج صورت می‌گیرد و پا شستن لقب گرفته است.
پاریو، بستگان عروس و داماد گرد هم می‌آیند تا پاهای عروس آینده را بشویند. قبل از مراسم همچنین حلقه ازدواج درون یک وان پر از آب گذاشته می‌شود و نخستین فردی که موفق به پیدا کردن آن شود، نفر بعدی است که به زودی ازدواج خواهد کرد.تور زدن داماد نیز یکی از مراسم‌ های کهن در فرهنگ اسکاتلند است که طی آن داماد سبدی پر از سنگ را بر پشتش حمل می‌کند و تا آمدن عروس مجبور است آن را بر دوش داشته باشد.

روز عروسی سنجاق سینه شانس‌ آور از طرف داماد به عروس داده می‌شود. در قرن ۱۸ این سنجاق‌ سینه‌ ها از یک اتاقک قفل شده در محله جواهر فروشی‌ های خیابان سنت گیلز در ادینبورگ به فروش می‌ رفتند و تعدادی از مردم آن‌ ها را به پتوی نخستین فرزندشان برای کسب شانس نصب می‌کردند.نخستین پا نخستین فردی است که عروس در مسیرش به مراسم عروسی می‌بیند. این شخص یک سکه و مقداری شراب دریافت می‌کند و به حرکت دسته‌جمعی عروسی ملحق می‌شود.

مردم اسکاتلند همچنین مراسم سیاه کردن عروس را ترتیب می‌دهند. دوستان زوج و اعضای خانواده زوج جوان عروس آینده را به گروگان می‌گیرند و ماده‌ای بودار بر سرش می‌ ریزند.

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : سیاسی،بین الملل،ایران و جهان
ارسال دیدگاه