آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » راز درایورهای تاریخ گذشته ویندوز برملا شد

تاریخ انتشار : 2017/02/13 - 9:14

 کد خبر: 4257
 553 بازدید

راز درایورهای تاریخ گذشته ویندوز برملا شد

راز درایورهای تاریخ گذشته ویندوز برملا شد

احتمالاً شما هم متوجه این موضوع عجیب شده اید که تقریباً تمامی درایورهای پیش فرض ویندوز و یا آنهایی که از طریق سرویس بروزرسانی آپدیت ویندوز ارائه می شوند برچسب زمانی ۲۱ ژوئن ۲۰۰۶ خورده اند. در حقیقت هیچ مهم نیست از آخرین نسخه ویندوز ۱۰ استفاده کنید، جدیدترین درایورها هم دارای همین تاریخ هستند، برای نمونه ناممکن است مایکروسافت در سال ۲۰۰۶ درایور NVMe ارائه کرده باشد. خوشبختانه با گذشت بیش از یک دهه سرانجام یکی از کارکنان مایکروسافت پرده از این راز برداشت.

به نقل از آقای Zac، از توسعه دهندگان مایکروسافت، همیشه درایورهای ارائه شده از سوی خود سازندگان سخت افزارها بهتر از درایورهای مایکروسافت هستند، برای مثال درایور ارائه شده از سوی سازنده برای کارت صدا یا گرافیک همواره بر درایور ژنریک مایکروسافت ارجحیت دارد. هنگامی که قابلیت Plug and Play (PnP) ویندوز اقدام به نصب یک سخت افزار جدید می کند، ابتدا به مطابقت سخت افزار با درایورهای موجود می پردازد، در صورتی که برای یک شناسه سخت افزاری بیش از یک درایور در دسترس باشد، PnP تاریخ درایور را بررسی می کند و درایور جدیدتر نصب می شود.

مایکروسافت با هدف اطمینان از نصب درایورهای جدید، تمامی درایورهای ژنریک خود را با تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۰۶ عرضه کرده که درست تاریخ عرضه ویندوز Vista به سازندگان است. مایکروسافت با اختصاص تاریخ منقضی شده به درایورهای ژنریک، تلاش کرده مانع از نصب درایورهای قدیمی تر به دلیل تنبلی توسعه دهندگان در بروزرسانی تاریخ درایورها شود.

هرچند توضیحات این توسعه دهنده بیشتر به شوخی نزدیک است تا واقعیت، اما به نظر می رسد موثر واقع شده باشد.

منبع: شهر سخت افزار


برچسب ها :
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه