آخرین اخبار

» استان » رئیس دانشگاه خلیج فارس: ۲۸خرداد روز تبلور اراده ملی ایرانیان است

تاریخ انتشار : 2021/06/15 - 8:41

رئیس دانشگاه خلیج فارس: ۲۸خرداد روز تبلور اراده ملی ایرانیان است

رئیس دانشگاه خلیج فارس: ۲۸خرداد روز تبلور اراده ملی ایرانیان است

عبدالمجید مصلح روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با همه چالش‌هایی که پیش روی مردم سالاری دینی در کشور وجود دارد، آینده ایران اسلامی در گرو حفظ و صیانت از اصول سه گانه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی اضافه کرد: جهموری اسلامی که مبتنی بر رای مردم و بر پایه مردم سالاری دینی قابل تحقق است، یکی از مهمترین ارکان حاکمیت ملی است.

مصلح بیان کرد: جمهوری اسلامی برپایه قانون اساسی که میثاق ملی همه ایرانیان و خون بهای شهیدان است، مفهومی یکپارچه و غیر قابل تفکیک است و نادیده گرفتن هر وجه از آن، کلیت جمهوری اسلامی را دچار چالش خواهد کرد. رئیس دانشگاه خلیج فارس گفـت: خدشه بر جمهوریت نظام پشت کردن به قانون اساسی، حاکمیت ملی و تلاش همه مبارزان راه آزادی و استقلال ملی است. 

وی افزود: بر اساس قانون اساسی، نظام سیاسی کشور بر این پایه بنیان گذاشته شده و کاهش رای و مشارکت مردم، زمینه آسیب به هر دو ضلع اسلامیت و جمهوریت را فراهم خواهد ساخت.

 مصلح گفت: مشارکت در انتخابات و استفاده از حق رای توسط هر یک از شهروندان از یک سو فرصتی برای اعمال حق شهروندی است و از سوی دیگر تلاشی برای صیانت از جمهوری اسلامی در نظام حاکمیت ملی و بر پایه قانون اساسی است.

وی ضمن دعوت از همه دست اندرکاران، مجریان و ناظران انتخابات برای رعایت لوازم یک انتخابات شایسته و در خور ملت بزرگ ایران، اعلام کرد: شرکت در انتخابات گامی در راستای صیانت از جایگاه مردم در نظام سیاسی کشور است. 

به عنوان یک شهروند از همه هم میهنان عزیز و ملت بزرگ ایران، هم استانی‌ها و بویژه جامعه دانشگاهی استان، استادان، کارکنان و دانشجویان دعوت می‌کنم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کنند.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه