آخرین اخبار

» استان » رئیسی : برخورد با قاچاق سازمان یافته بسیاری از مشکلات را حل می کند

تاریخ انتشار : 2021/06/15 - 17:45

 کد خبر: 20276
 16 بازدید

رئیسی : برخورد با قاچاق سازمان یافته بسیاری از مشکلات را حل می کند

رئیسی : برخورد با قاچاق سازمان یافته بسیاری از مشکلات را حل می کند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه در گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم استان بوشهر افزود: کسی که قاچاق سازمان یافته می کند در بوشهر حضور ندارد بلکه کاخ نشین است و در نقاط خوش آب و هوای تهران حضور دارد و از همانجا مساله قاچاق را هدایت می کند و این ایادی این افراد هستند که گاهی ممکن است گرفتار شوند.

به گفته رئیسی این قاچاق سازمان یافته است که تولید را در کشور مختل و موجبات خنجر خوردن به پشت تولید می شود و این مساله باید مورد برخورد قرار گیرد؛ روی سخن ما با کولبریها، کسانی که با گالن سوخت را در مناطق مرزی جابه جا می کنند و ته لنجی نیست هرچند اینها نیز باید ساماندهی شوند اما به هیچ وجه مساله ما برخورد با این مسائل خرد نیست.

وی در خصوص اینکه برخی ها اعلام کردند که قراراست اینجانب مساله ته لنجی را مورد تعرض قرار دهم ادامه داد: در مبارزه با قاچاق، مساله ما برخورد با قاچاق سازمان یافته که تولید را در کشور مختل و واردات بی رویه کالا که کشور را دچار مشکل می‌کند، است.

رئیسی با تقدیر از کارگران عسلویه که در این گرمای ۵۰ درجه در جبهه اقتصاد و تولید سخت کوشانه در حال فعالیت و تولید ثروت هستند، گفت: این کارگران در جبهه اقتصادی تولید قدرت می کنند چرا که قدرت تنها به معنی قدرت نظامی نیست و امروز باید قدرت اقتصادی داشته باشیم چون هریک از این تولیدات می تواند کشور را قدرتمند کند.

وی بیان کرد: ایران قوی با اقتصاد قوی شکل می گیرد و اقتصاد قوی نیز با تولید انجام می شود و استان بوشهر امروز یکی از استان‌های مولد در کشور به شمار می رود.

رئیسی با ادای احترام به ۲هزار و ۸۲۸ شهید استان بوشهر و خانواده های آنان و جانبازان و ایثارگران گفت: استان بوشهر مردمانی فهیم، ولایی، با بصیرت، اهل کار، تلاش و فعالیت هستند؛ این استان که خداوند مزیت بودن در کنار دریا را مرحمت کرده؛ بیشترین سهم را در تولید و صادرات گازی کشور دارد و عسلویه را که با سرمایه گذاری  عظیمی که درآن شده امروز به یک تمدن بزرگ صنعتی تبدیل شده است.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: استان بوشهر افتخارات و مردان بزرگی مانند آیت الله بلادی و رئیسعلی دلواری را دارد و چهار بار در مقابل استعمار پیر انگلیس ایستادگی و آنها را شکست داده است.

وی ادامه داد: امروز بوشهر پایتخت انرژی ایران اسلامی است و یکی از تولید کنندگان خرما در منطقه است.

رئیسی اضافه کرد: چرا باید در استانی مانند بوشهر با وجود دریا، صنایع عظیم نفت و گاز در عسلویه  بیکار وجود داشته باشد و مردم از وضعیت معیشتی خود رنج ببرند؟ این در حالی است که بوشهر می تواند با توجه با فعال کردن اقتصاد دریا محور بسیاری از مشکلات اشتغال، تولید، تولید ناخالص ملی و صادرات غیر نفتی را حل کند.

وی ادامه داد: با توجه به وجود سه هزار کیلومتر مرز دریایی آیا به همین میزان استفاده از دریا حق است؟ و نباید با فعال کردن اقتصاد دریا که نقش موثری در برطرف کردن مشکلات دارد بیش از این از این ظرفیت خدادادی بهره برد؟ هر چند کارهایی شروع شده اما این کارها می توانست خیلی قبل از این شروع شود و بسیاری از کارها جای آنها خالی است که در این بخش باید انجام شود.

رئیسی گفت: با توجه به ارتباطی که مردم استان بوشهر با دریا و دریانوردی دارند؛ یکی از برنامه‌های دولت منتخب فعال کردن اقتصاد دریا در این استان است و به این وسیله مشکل بیکاری و تولید به خصوص تولید آبزیان را حل کرد.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت فعال کردن بخش شیلات و کشاورزی در استان بوشهراضافه کرد: یکی از مهمترین کارهای دولت مردمی عدالت افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: استان بوشهر به دلیل جایگاه  و موقعیتی که دارد نقش مهمی در ترانزیت با کشورهای خلیج فارس و هم با کشورهای آسیای مرکزی دارد که باید این نقش فعال شود.

رئیسی ادامه داد: اقدامات دریا محور و دریا پایه را به خوبی در استان بوشهر رقم بزنیم تا زنان و مردان این استان از این موهیتی که خداوند به این استان عطا کرده برخوردار باشند.

دسترسی به درمان باید عادلانه باشد

به گفته رئیسی، دسترسی مردم به درمان به روز و خدمات درمانی به خصوص دسترسی به پزشک متخصص یکی از الزامات و نیازهای مهم مردم استان بوشهر است و همانطور که پزشک متخصص در تهران وجود داشته باشد باید در این استان مرزی نیز حضور داشته و مردم از خدمات آن برخوردار باشند.

وی ادامه داد: توزیع پزشک متخصص و امکان درمانی در کشور باید عادلانه باشد همانطور که باید دسترسی به آموزش عادلانه باشد دسترسی به بهداشت و درمان نیز عادلانه باشد براین اساس محور کار دولت مردمی عدالت و توزیع عادلانه امکانات و ظرفیت‌ها در کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی به علما و بزرگان بوشهر و فعالان کشاورزی، صیادی، کارگران، مهندسان، دختران و پسران بوشهری ادای احترام کرد و گفت: امید می‌رود در انتخابات پیش رو آنچه که اراده خدا و مردم است رقم بخورد.

وی تاکید کرد: اگر پسر و دختر بوشهری به هر دلیلی از جمله ناامیدی و سرخوردگی نمی خواهد در انتخابات شرکت کند میخواهم برای اقتدار و عظمت نظام حضور پررونقی در پای صندوقهای رای داشته باشند تا برای دولت یک تکلیف جدی ایجاد شود.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت با رای بالا می تواند پشتوانه عظیمی برای گره گشایی از مشکلات کشور داشته باشد.

انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ با رقابت هفت نامزد انتخاباتی شامل سید ابراهیم رئیسی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن رضایی میرقائد، عبدالناصر همتی و محسن مهرعلیزاده ، همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۲۸ خرداد جاری همزمان در کشور برگزار می‌شود.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه