آخرین اخبار

» اجتماعی و روانشناسی » دانلود کتاب صوتی ” وقتی عشقتون غذا باشه نه گفتن سخت می شه”

تاریخ انتشار : 2017/07/08 - 10:15

 کد خبر: 6641
 773 بازدید

چاقی و اضافه وزن از مشکلاتی است که تقریبا در همه خانواده ها نگرانی آن وجود دارد و گاهاً سختی های زیادی در این زمینه متحمل می شویم

دانلود کتاب صوتی ” وقتی عشقتون غذا باشه نه گفتن سخت می شه”

دانلود کتاب صوتی ” وقتی عشقتون غذا باشه نه گفتن سخت می شه”

یه روز خانمی که می شناختمش بهم گفت مادر، عمه یا مادربزرگی که برای نشون دادن عشقش مجبورتون می کنه بیش از حد غذا بخورید فقط یک کلیشه و مثال نیست بلکه این افراد تو خیلی از خانواده ها وجود دارن. اونا واقعا فکر می کنند که هرچی بیشتر غذا بپزن، بیشتر عشقشون رو نشون دادن و شما هم هرچی بیشتر بخورید عشق بیشتری به اونا دارید. تو خانواده ی این خانم، دوست داشتن و یه تیکه بزرگ لازانیا با هم مساوی بودند و این، ارثی بود که مادربزرگ خانواده به جا گذاشته بود. قرعه آشپزی و مهمونی  به هر کسی که می افتاد، پا جای پای مادر بزرگ می ذاشت. در کنار فراوونی غذا تو این خانواده وسواس و نگرانی نسبت به وزن هم وجود داشت. اقوام نزدیک، دائما در حال وزن کردن خودشون و گرفتن رژیمای غذایی بی پایه و اساس بودند. حتی اون عضو خانواده که مسئول پخت و پز و غذا دادن به بقیه بود هم، متوجه افزایش وزن یا کاهش وزن بقیه اعضا می شد.

با اینکه تصمیم کاهش وزن نهایتا بستگی به خودمون داره، اما همگی نیاز به کمک و حمایت داریم. احتیاج داریم که دیگران بدونند چه کاری می خوایم انجام بدیم و به هدفمون احترام بذارن. شما می خواید اطرافیانتون به تغییرات ضروری مسیر زندگی و هدفی که انتخاب کردید کمک کنند.

اگه کاهش وزن به این معنیه که تا یه مدت ……….


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی و روانشناسی
ارسال دیدگاه