آخرین اخبار

» دسته‌بندی نشده » دانلود کتاب رمان ” لمس واژه سرنوشت” نوشته پاتریشیا ویلسون

تاریخ انتشار : 2017/11/26 - 16:31

 کد خبر: 8124
 970 بازدید

دانلود کتاب رمان ” لمس واژه سرنوشت” نوشته پاتریشیا ویلسون

دانلود کتاب رمان ” لمس واژه سرنوشت” نوشته پاتریشیا ویلسون

نام کتاب: لمس واژه سرنوشت  (نسخه تایپ شده)

نویسنده: پاتریشیا ویلسون

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۱۱۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۰۳ مگابایت

 

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۹۰ میلادی

مکان: انگلستان (شهر لندن)، جزایر کارائیب
“استفانی کین” مدل جذاب و مشهور بیست و چهار ساله ای است که در ساختمانی در حومه لندن زندگی می کند. به نظر می رسد که همه چیز برای او بر وفق مراد است: موهای بلوند، پوست برنزه، چهره ای زیبا و خیره کننده، یک منبع درآمد مطمئن، لباسهای فراوان و از همه مهم تر خانه ای بزرگ، راحت و دور از انظار کنجکاوان.

این آپارتمان قشنگ، قسمتی از خانه ای بود که از بچگی در آن زندگی کرده بود. یک زمانی اینجا یک خانه خیلی بزرگ و خاص بود که در حومه لندن قرار داشت. البته هنوز هم بزرگ و باشکوه بود، با باغچه ای طویل در حیاط پشتی و حصارهای بلندی که خانه را از دید همسایه های کنجکاو حفظ می کرد. اما حالا استفانی آنجا را با خواهرش شریک شده بود.

استفانی و خواهر بزرگترش “فیونا”، بعد از مرگ پدر و مادرشان تصمیم گرفتند خانه رو به آپارتمانهایی تقسیم کنند. آنموقع فیونا با یک مرد فرانسوی به نام “تی یِری” ازدواج کرده بود که در ایندیز غربی فرانسه (مجموعه ای از جزایر که کنار دریای کارائیب که تحت حکومت فرانسه قرار دارند) زندگی می کرد و برای برادر بزرگترش “کریستین دوراند” کار می کرد و می خواست فیونا را با خودش به آنجا ببرد. حالا تنها قسمت خانه که استفانی می توانست از آن استفاده کند، آپارتمان طبقه همکف بود؛ اگرچه او و فیونا هنوز مالک تمام خانه بودند. آپارتمان خیلی راحت و شیک و برای استفانی به اندازه کافی بزرگ بود و استفانی خوشبختانه همسایه هایی داشت که خیلی دوستشان داشت. او اینجا خوشحال بود و از شغلش لذت می برد. همه چیز عالی بود.

اما روزهای هیجان انگیزِ استفانی با یک تماس تلفنی آغاز می شود. فیونا با او تماس می گیرد و به او می گوید که قرار است بدون اینکه کسی (مخصوصا برادرشوهرِ سخت گیر، خشن و بداخلاقش کریستین) بفهمد با شوهرش تی یِری (قبل از اینکه تی یِری به درخواست کریستین برای انجام کاری به کانادا برود)، برای یک تعطیلات محرمانه به مسافرت بروند. تی یِری رئیس خودش نبود و چون برای کریستین کار می کرد، مجبور بود همیشه به او جواب پس بدهد و اگر کریستین جایی تی یِری را نیاز داشت، یعنی او باید همان لحظه یا حتی زودتر آنجا باشد. به همین خاطر قرار بود کریستینِ دیکتاتور و زورگو از این مسافرت بویی نبرد. تنها مشکل فیونا و شوهرش، پسر هفت ساله شان ژان پاول بود که نمی توانستند او را در این مسافرت همراه خود ببرند.

کریستین همیشه اصرار داشت که برادرزاده اش ژان پاول به پاریس نزد او برود، در آنجا به تحصیلاتش ادامه دهد و وارث ثروت او شود. کریستین سراسر جهان تجارت می کرد و با اینکه در پاریس زندگی می کرد، از راه دور هم قدرتش نفوذ داشت. اما فیونا از این برنامه خوشش نمی آمد. درس خواندن ژان پاول در پاریس با سلطه کریستین که زندگیش را هدایت کند، او را در کار تجارت ببرد، و در نهایت از او آدمی بامسئولیت بسازد. از نظر فیونا با این حساب ژان پاول درست مثل عمویش بزرگ می شد. چند سال دیگر او می شد کریستین دوراند شماره دو. پسر کوچولوی عالیِ الان ، در آن سبک زندگی غرق می شد و از دست می رفت. علیرغم مخالفت فیونا، بعید نبود تی یِری که شدیدا تحت سلطه برادرش قرار داشت، با این پیشنهاد موافقت کند.

به همین خاطر فیونا قصد داشت تی یِری را از چنگ کریستین دربیاورد. او داشت تی یِری رو به جایی می برد که بتواند بدون تاثیری از کریستین با او حرف بزند. از نظر فیونا در آن موقع نه تماسی هست، نه نامه ای. و وقتی آنها برگردند، تی یِری آدمی متفاوت می شود و می تواند ببیند اوضاع واقعا چگونه است. و آنوقت است که جلوی کریستین می ایستد.

همه چیز از قبل برای مسافرت فیونا و شوهرش برنامه ریزی شده بود و فقط منتظر استفانی بودند که برای مراقبت از ژان پاول خود را به جزیره برساند. استفانی که خاطرات خوشی از بودن در این جزیره و ژان پاول دارد، با پیشنهاد خواهرش موافقت می کند و عازم جزایر کارائیب می شود.

به محض رسیدنِ استفانی، فیونا و شوهرش برای تعطیلات محرمانه شان جزیره را ترک می کنند. استفانی و ژان پاول اوقات خوشی را در جزیره می گذرانند: به نمایشگاه روستا می روند، لباسهای بالماسکه می پوشند، جیپ سواری می کنند و … اما خوشی دیری نمی پاید و آن روز نحس از راه می رسد:

کریستین به همراه معشوقه قدبلند و جذابِ فرانسوی اش “دِنیس” پا به جزیره می گذارند و …

 

اطلاعات کتاب

• لمس واژه سرنوشت ترجمه ای است از کتاب Sense of Destiny (به فارسی: احساس سرنوشت) نوشته پاتریشیا ویلسون که نخستین بار سال ۱۹۹۴ در انگلستان منتشر شد.

نام فایل: لمس واژه سرنوشت  (نسخه تایپ شده)
نوع فایل: pdf
حجم: ۱٫۰۳ مگابایت
دانلود با لینک مستقیم:   لمس واژه سرنوشت
تعداد  صفحات: ۱۱۹
پسورد فایل: پسورد ندارد
سایر توضیحات:

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه