آخرین اخبار

» حوادث » خطرناک‌ترین شغل‌های جهان کدام‌ها هستند؟

تاریخ انتشار : 2017/06/24 - 13:55

 کد خبر: 6417
 464 بازدید

خطرناک‌ترین شغل‌های جهان کدام‌ها هستند؟

خطرناک‌ترین شغل‌های جهان کدام‌ها هستند؟

اگرچه که تمام روز نشستن پشت کامپیوتر می تواند یکی از خطرناک ترین شغل های جهان در نظر گرفته شودریال زیرا به طور کامل سیستم قلب و عروق و اسکلت را از بین میبرد، اما این یک راه بسیار خسته کننده برای کوتاه شدن عمر شما است. ۲۵ شغل خطرناکی که در ادامه به شما معرفی میکنیم، به مراتب رضایت بخش ترند.

۲۵٫ رفتگر خیابان

در بسیاری از کشورها، در تمام ساعات شب و روز رفتگران در ترافیک خیابان ها و محیطی بدور از رفتار دوستانه در حال تمیز کردن هستند.

 

۲۴٫ راهنمای کوهستان

کار در محیط با امکان سقوط، سنگ های ناهموار، باد، فشار هوای کم، خفاش و دیگر شرایط خطرناکی که برای اکثریت مردم محیطی امن به حساب نمیاید، بسیار سخت است.

۲۳٫ نجار

راه های متعددی در این شغل وجود دارد که می توان بوسیله آنها مجروح شد، مانند افتادن از طبقه بالا، سر خوردن از نردبان، آسیب رساندن به انگشت ها و..

 

۲۲٫ بدلکار

رانندگی در جاده های خطرناک، پریدن از ارتفاع و.. آسیب و مرگ و میر در این شغل نسبتاً بالا است.

 

۲۱٫ پیک

این کار تحویل پیتزا، روزنامه و هرچیزی است. شغلی که در اکثر کشورها خطرناک  است، زیرا آنها اغلب قربانی سرقت مسلحانه و سایر جرایم خشونت آمیز هستند.

 

 

۲۰٫ مربی شیر و تمساح

این افراد هر روز با حیوانات خطرناکی دست و پنجه نرم میکنندو به خصوص کسانی که سر خود را در هان این حیوانات میگذارند.

 

۱۹٫ بازیافت کننده زباله های الکترونیکی

تصور کنید که کوهی از قطعات کامپیوتری معیوب روبروی شما است، بعضی از آنها مواد شیمیایی به بیرون تراوش میکنند و با آب باران مخلوط می شوند. این چیزی است که بازیافت کنندگان در برخی از نقاط جهان هر روز و کل زندگی خود با آن درگیرند.

۱۸٫ سیم کش هوایی و کارگران برقی

کار با برق به اندازه کافی بد است، اما کار کردن با برق فشار قوی در بالای زمین حتی بدتر است. خطر مضاعف برای سیم کش های هوایی زمانی است که از هلیکوپتر حلق آویز شده اند.

۱۷٫ کشاورزان و  دامداران

کار کردن در کنار حیوانات بزرگ، تراکتورها در ساعت های طولانی و شرایط بی ثبات سخت است. آنها تمام روز بر روی صندلی ننشسته اند، کار آنها واقعا می تواند خطرناک باشد.

 

 

۱۶٫ آتش نشانان

از هجوم بردن به ساختمان هایی که در حال سوختن است تا حفر زمین و کوه برای نجات جان دیگران. در هیچ کجای جهان آتش نشان ها را برای داشتن شغلی امن نمی شناسند.

 

۱۵٫ سازندگان سقف

به غیر از سقوط و شرایط دشوار، جریان گرما و سرما و بطور کلی آب و هوا، سقف سازان را در لیست افراد پرخطر جای میدهد.

 

۱۴٫ افسران پلیس

متاسفانه در بسیاری از نقاط جهان، بدلیل فساد به معنای واقعی، این شغل در نگاه مردم مثبت نیست. اما بسیاری از این افسران جان خود را در کف دست میگیرند تا با تمام وجود به همنوعان خود خدمت کنند.

 

۱۳٫ فضانوردان

اگرچه از  نگاه بیشتر افراد احتمالا این حرفه یکی از خطرناک ترین مشاغل در جهان به حساب نمیاید، اما از آغاز برنامه های فضایی روسیه و آمریکا حدود ۴۳۰ فضانورد به فضا رفته اند که ۳۴ نفر آنها جان خود را از دست داده اند. ۷٫۵ درصد مرگ و میر آمار بالایی برای یک شغل است.

۱۲٫ محافظان شخصی و رانندگان اتومبیل زرهی

بسته به اینکه در چه نقطه ای از جهان و اینکه محافظت از چه کسی با چه مقامی را به عهده داشته باشید، این شغل اوضاع متفاوتی دارد.

 

۱۱٫ کارگر کشتارگاه

اغلب زمان ها به شدت مورد سوء استفاده قرار میگرند، میزان آسیب در آنها بیشتر از سه برابر دیگر شغل های تولید و پردازش است. این آسیب ها اغلب نتیجه تقاضا برای سرعت بخشیدن در خط تولید است.

 

 

۱۰٫ مکانیک

کارکردن در میان دود، مواد شیمیایی و ابزارهای خطرناک. مکانیک ها بر روی همه چیز کار میکنند از مینی کوپرها تا جت های جنگنده و هرکدام از آنها شرایط خطرناک خاص خود را دارد.

 

۹٫ آهنگر

علاوه بر برخورد با شرایط سختی مانند گرما و فلزات، این کارگران به طور معمول با اثرات منفی دراز مدتی در سلامت خود به دلیل استنشاق مواد شیمیایی مختلفی که در معرض آنها قرار دارند، دست و پنجه نرم میکنند.

 

۸٫ تیم جستجو و نجات

گاردهای ساحلی که در معرض دریا هستند و یا تیم نجات کوهستان که در شب با دمای زیر صفر درجه مواجه اند یکی از خطرناک ترین شغل های دنیا را دارند.

 

۷٫ نظافتچی

در بسیاری از نقاط دنیا به یک دلیل به این افراد حقوق خوبی میپردازند. قرار گرفتن در معرض بالقوه انواع مواد خطرناک سطح خطر این شغل را بسیار بالا برده است.

 

۶٫ خنثی کننده مین

اگرچه در برخی نقاط جهان این یک کار نظامی است، اما در بسیاری از مناطق جنگ زده که قبلا در معرض مین های زمینی قرار گرفته اند، این شغل وجود دارد.

 

۵٫ رانندگان حمل و نقل شخصی

اگرچه اتوبوس ها و قطارها خطرات خاص خود را دارند، تاکسی ها و ماشین های شخصی اوضاع متفاوت تری دارند. خطرات آشکار جاده، سرقت، خشونت نمونه ای از مشکلات هستند. در آمریکا رانندگان تاکسی یکی از بالاترین میزان های مرگ و میر را در بین مشاغل دارند.

 

۴٫ معندنچی

مشاغل کمی وجود دارد که میتواند سلامت شما را مانند کار در معدن نابود کند. علاوه بر خطر دراز مدت ریه های سیاه، خطر گیر کردن در معدن، غرق شدن در غارها و مرگ ناگهانی نیز وجود دارد.

 

۳٫ خلبان بوش

همه میدانند که خلبانی شغل خطرناکی است، اما هواپیماهای بزرگ یک ایمنی خاص در حمل و نقل دارند. bush pilot ها که خلبان پروازهای اضطراری و اصولا نشستن رو سطوح نامتعارف مانند دریا، جنگل هستند، همواره در نبرد با هوا و زمین اند، امنیت واژه ناآشنایی برای آنها است.

۲٫ ماهیگیران دریای عمیق

در گذشته این شغل خطرناکترین شغل لیست بود، خصوصاً ماهیگیران خرچنگ آلاسکا. در میان دریاهای آزاد، شب های طولانی، دمای هوای سرد و وسائل دائماً متحرک، کارکردن بسیار خطرناک است.

 

۱٫ چوب بر

درکنار صنعت ماهیگیری در دریای عمیق، کار در صنعت چوب بری نیز بسیار خطرناک است. درختان بزرگ، اره های تیز و ساعت های سخت میتواند ترکیب آزاردهنده ای برای هر شخص باشد.

منبع: شهر سخت افزار


برچسب ها : ,
دسته بندی : حوادث
ارسال دیدگاه