آخرین اخبار

» استان » خادمان رضوی به خانواده‌های شهدای مجنون در دشتستان ادای احترام کردند

تاریخ انتشار : 2021/06/25 - 15:19

 کد خبر: 20735
 19 بازدید

خادمان رضوی به خانواده‌های شهدای مجنون در دشتستان ادای احترام کردند

خادمان رضوی به خانواده‌های شهدای مجنون در دشتستان ادای احترام کردند

به گزارش ایرنا، چهارم تیرماه ۱۳۶۷ را دشتستانی‌های نسل دفاع مقدس هیچگاه از یاد نمی‌برند، روزی که ۳۱ تن از فرزندان برومند خود را که چهار تن از آنها از سرداران دفاع مقدس بودند، نثار انقلاب و اسلام کردند.

چهارم تیرماه ۶۷ در حماسه‌ مقاومت رزمندگان اسلام در عملیات جزایر مجنون دشمن ناچار به عقب نشینی درمحورهای جاده اهواز به خرمشهر با محوریت جزیره مجنون شد، سرداران احمد اسدی، قاسم بنوی و غلامرضا و حسن بیژنی از فرماندهان گردان‌های دفاع مقدس درناو تیپ ۱۳ امیرالمومنین به شهادت رسیدند.

 به این ترتیب در این روز ، مقاومت و شهادت این چهار فرمانده به همراه ۲۷ تن از رزمندگان دیگر که همه دشتستانی بودند برگ زرینی از جان فشانی مردم این دیار شد که در تقویم مردم این سرزمین ماندگار و جاودانه شده‌ است .

دبیر ستاد سرداران و یادواره ۶۷۰ شهید دشتستان در این باره گفت: در بخشی از این عملیات شهید احمد اسدی فرمانده گردان تخریب ناو تیپ ۱۳ امیرالمومنین همراه با همرزمانش در حال انتقال مواد منفجره به مناطق عملیاتی بودند که بر اثر تعقیب هواپیمای جنگی دشمن خودرو آنها مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفت و به همراه علی خمشی‌آیا، غلامرضا کشتکار و محمد حسین کریمی به شهادت رسیدند.

عباس دهقان اضافه کرد: به همین دلیل چهارم  تیر سال ۱۳۶۷ روزی بزرگ و یادماندنی است که  برای همیشه در تاریخ ایثارگری‌های مردم دشتستان ثبت شده‌است و این روز بزرگی برای مردم این شهرستان است.

وی اظهار داشت: شهرستان دشتستان را در استان بوشهر به نام شهدای تخریب می‌شناسد زیرا از ۶۰ شهید تخریب چی دوران هشت سال دفاع مقدس در این استان ۵۷ شهید مربوط به شهرستان دشتستان است.

امسال به دلیل تقارن این روز بزرگ با دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) خادمان حرم رضوی ضمن دیدار با خانواده سردار شهید احمد اسدی از شهدای حماسه مجنون به سرداران و شهدای این عملیات ادای احترام کردند.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه