آخرین اخبار

» ورزشی » تسویه حساب بمب استقلالی ها با سر مربی پرسپولیس + عکس

تاریخ انتشار : 2016/12/29 - 17:41

16 سال از دربی جنجالی پرسپولیس و استقلال گذشت.

تسویه حساب بمب استقلالی ها با سر مربی پرسپولیس + عکس

تسویه حساب بمب استقلالی ها با سر مربی پرسپولیس + عکس

 

به گزارش پاریو به نقل از کاپ،در روز 9 دی 1379 دیدار چهل و نهم استقلال وپرسپولیس با تساوی به پایان رسید.

در آخرین هفته نیم فصل اول لیگ آزادگان 79-89 دو تیم استقلال و پرسپولیس با ترکیب زیر مقابل هم قرار گرفتند و در حالیکه استقلالی ها شاد و مسرور از گل بمب نقل و انتقالاتی شان تا دقایق پایانی برتری مقابل رقیب دیرینه را جشن گرفته بودند،علی کریمی ناگهان در مقابل تیر دروازه پرویز برومند سر رسید و گل تساوی را وارد دروازه آبی ها کرد.

پرسپولیس

احمد رضا عابدزاده (کاپیتان)، محمد علی پیروانی، علی انصاریان ـ ، حمید استیلی، حامد کاویانپور، بهروز رهبری فرد، مهدی تاتار (حسن خانمحمدی)، رضا شاهرودی، علی کریمی، اسماعیل حلالی، پایان رأفت

مربی: علی پروین

استقلال:

بازیکنان استقلال: پرویز برومند، جواد زرینچه (کاپیتان)، ستار همدانی، یدالله اکبری، محمد نوازی، فرزاد مجیدی، سیروس دین محمدی، محمود فکری، علیرضا واحدی نیکبخت، علی سامره (مسعود قاسمی)، مهدی‌هاشمی نسب (احمد مومن‌زاده)

مربی: منصور پورحیدری

گل‌های پرسپولیس: بهروز رهبری فرد (۵۸ پنالتی) ـ علی کریمی (۸۷) گل‌های استقلال: محمد نوازی (۶۸) ـ مهدی‌هاشمی نسب (۸۵)

داور: یانگ جو کیم (کره جنوبی)

وقتی در تمرین روز چهارم دی،منصور پورحیدری در زمین شماره 2 آزادی مهدی هاشمی نسب را کنار کشید و او را از صف مدافعان جدا کرد،خبرنگاران حاضر در آن روز برفی اینطور تصور می کردند که شاید سرمربی آبی ها از عملکرد مدافع خود راضی نیست و در آستانه رویارویی بزرگ می خواهد به او تلنگری بزند.

ساعتی بعد،اما وقتی همه تیم محل را ترک کرده بودند،شکار بزرگ نقل و انتقالاتی آبی ها در زمین مانده بود و داشت اختصاصی تمرین می کرد.

او از فرزاد مجیدی خواسته بود بماند و برایش سانتر کند تا او سر بزند.

شب بازی که رسید،تصمیم منصورخان هویدا شد و او که به شاگردش چند روز قبل آماده باش داده بود،در جلسه فنی پیش از بازی تصمیمش را عیان ساخت و وقتی 10 بازیکن اصلی بازی فردا را معرفی کرد در پایان نام مهدی هاشمی نسب را هم گفت و گفت که او غروب آدینه در کنار علی سامره مهاجم استقلال است.

آن شب را شاه مهره آبی ها که پس از چند ماه منازعه از پرسپولیس جدا شده بود،نخوابید و لحظه لحظه بازی فردا را در ذهنش تصویر سازی کرد.

وقتی تیم می خواست به زمین برود هم نیکبخت،نوازی و فرزاد مجیدی را کنار کشید و به آنها گفت؛توپ که به پایتان خورد،بفرستید توی شش قدم.از آنجا به بعدش با من.

مهدی هاشمی نسب

آن زمان شایعه شده بود که هاشمی نسب به خاطر پول از پرسپولیس به استقلال رفته است.حتی تماشاگران پرسپولیس در ابتدای بازی با نشان دادن پول به این بازیکن از او انتقاد کردند و در جریان بازی هم بارها از خجالتش در آمدند.

با این حال هاشمی نسب در آن بازی تاریخی توانست دروازه احمد رضا عابدزاده را باز کند و پس از این گل روی زمین بیفتد و غش کند.گل او حرف های زیادی داشت و آن زمان به قول خودش جواب خیلی ها را داد و فردای آن روز یک روزنامه تیتر زد:

تسویه حساب بمب فتح الله زاده با سرمربی پرسپولیس!

مهدی هاشمی نسب

اما آن چه دیدار را ماندگار کرد، جنجال دقایق آخر مسابقه بود. پایان رافت یکی از حاضران در آن درگیری بود که مشت پرویز برومند به صورت او، ماندگارترین صحنه آن درگیری شد.

پرویز برومند_پایان رافت

برومند اخراج شد و پس از آن بازی را به جنجال کشید. بعدها پایان رافت درباره آن صحنه گفت: «تمام آن درگیری در یک لحظه بود و ما در آن لحظه تمرکزمان را از دست داده بودیم. . البته برومند هم خیلی عصبانی بود. خودش که می‌گفت دلیل عصبانیتش فحاشی هواداران پرسپولیس بوده است. اما مشتی که پرویز زد آن‌قدر محکم نبود که من را به زمین بیندازد ولی من خودم را روی زمین انداختم که داور او را اخراج کند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه