آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » بهترین آنتی ویروس ها برای مقابله با باج افزار WannaCry

تاریخ انتشار : 2017/05/21 - 7:54

WannaCry هم مانند بسیاری از باج افزار های دیگر، فایل های موجود در سیستم عامل ویندوز را رمزگذاری میکند و بابت رمز گشایی فایل ها از کاربران باج میگیرد

بهترین آنتی ویروس ها برای مقابله با باج افزار WannaCry

بهترین آنتی ویروس ها برای مقابله با باج افزار WannaCry

Ransomware یا باج افزار ها این روز ها به سرعت در حال رشدند و حریم خصوصی افراد را تهدید میکنند. باج افزار ها از طریق نرم افزار های مخرب، ایمیل و سایر چیز ها به کامپیوتر ها منتقل میشوند و امنیت سیستم ها را به خطر می اندازند. به تازگی هم که شاهد باج افزار WannaCry بودیم که به سیستم کشورهای زیادی نفوذ کرده و سازمان های مختلفی را به خطر انداخته است. WannaCry هم مانند بسیاری از باج افزار های دیگر، فایل های موجود در سیستم عامل ویندوز را رمزگذاری میکند و بابت رمز گشایی فایل ها از کاربران باج میگیرد. البته گزارش هایی وجود دارد که پس از پرداخت مبلغ مورد نظر، فایل های قفل شده باز نخواهند شد و این خطر بزرگی برای کاربران است. پس اگر از حمله ی این باج افزار ها احساس خطر میکنید بهتر است که از حالا به فکر جلوگیری باشید. در این مطلب تعدادی از anti-ransomware یا ضد باج افزارها را معرفی خواهیم کرد.

Trend Micro Internet Security

Trend Micro جزء معدود کمپانی هایی است که اعلام کرده، میتواند به کمک Internet Security tools، سیستم شما را در برابر حمله ی باج افزار ها حفظ کند. این نرم افزار امنیت اینترنت شما را افزایش میدهد و ایمیل های مشکوک را تشخیص خواهد داد. در واقع سیستم را از خطرات آنلاین دور میکند. Trend Micro ادعا میکند که این نرم افزار روزانه ۲۵۰ مورد مشکوک را بلاک خواهد کرد و امنیت را برای کاربران فراهم میکند. این شرکت علاوه بر ارائه ی نرم افزارش، راه حل رایگان دیگری نیز پیشنهاد کرده است تا در مواردی که کاربران مورد حمله ی باج افزار ها قرار گرفتند بتوانند از این راه حل استفاده کنند. به کمک این ابزار رایگان شما میتوانید فایل های قفل شده را رمزگشایی کنید و به فایل هایتان دسترسی پیدا کنید.

Zemana Antimalware

این نرم افزار بهترین ابزار برای مقابله با تروجان در ویندوز است و از این پس علاوه بر تروجان میتواند از سیستم، مقابل باج افزار ها نیز محافظت کند. با توجه به حملات سایبری این روزها، Zemana ادعا دارد که بهترین نرم افزار ضد باج را ارائه کرده است. این نرم افزار قادر است تا نرم افزار های جاسوسی را حذف کند، موارد مشکوک موجود در سیستم را شناسایی کند و ایمیل ها و ابزار های تبلیغاتی مزاحم را از بین ببرد. Zemana به کمک این نرم افزار، امنیت را سیستم هایتان به ارمغان می آورد. میتوانید قبل از خرید اشتراک مدتی محدود به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

Bitdefender Internet Security 2017

Bitdefender یکی از کمپانی های محبوب ارائه ی آنتی ویروس ها و نرم افزار های امنیتی است. این نرم افزار ادعا دارد تا بدون هیچگونه تهدید میتوانید از اینترنت بهره ببرید و میتواند از حمله ی باج افزارها جلوگیری کند. همچنین ابزار هایی ارائه کرده است که تا اتصال به اینترنت با امنیت کامل صورت گیرد. اکنون که تعداد باج افزار ها روز به روز رو به افزایش است و خطر بزرگی برای کاربران است؛ Bitdefender تصمیم گرفته تا ابزار ضد باج افزار خود را رایگان در اختیار کاربران قرار دهد تا امنیت را به سیستم ها بازگرداند.

Malwarebytes 3

همانطور که از نامش پیداست این نرم افزار برای محافظت از کامپیوتر ها شخصی مقابل تروجان طراحی شده است که به تازگی قابلیت تشخیص، جلوگیری و از بین بردن باج افزارها به آن اضافه شده است. همچنین قادر است که به مرورگرتان متصل شود و از حملات و خطرات اینترنتی جلوگیری کند، سایت ها مشکوک و جعلی را تشخیص دهد و نرم افزار های مخرب را حذف کند.

HitmanPro.Alert

این نرم افزار جز نرم افزارهای محبوب در بین کاربران است و به طور کلی یک نرم افزار جامع ضد تروجان است. همچنین قادر است تا باج افزار ها را شناسایی کند و به حذف آنها بپردازد. HitmanPro.Alert ادعا میکند که میتواند فایل های رمزگذاری شده را بازیابی کند.

Kaspersky Internet Security

کمپانی Kaspersky یکی از بهترین و قوی ترین کمپانی های امنیتی است و در آنتی ویروس خود قابلیت ضد باج افزار نیز ارائه کرده است. این نرم افزار نیز از تهدیدات اینترنتی جلوگیری میکند و در صورت حملات سایبری، از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران محافظت میکند. کمپانی Kaspersky همچنین موفق به کسب جایزه در زمینه ی تشخیص سایت های غیر قابل اعتماد و شناسایی باج افزار ها شده است. اگر در سازمان های مهمی مشغول کسب و کار هستید میتوانید از ابزار های امنیتی رایگان و ویژه ی این نرم افزار نیز بهره ببرید.

پادویش (تولید ایران و توصیه شده توسط متخصصان امنیتی)

این نرم افزار یک آنتی ویروس ایرانی است که مورد تایید سازمان امنیت سایبری ایران قرار گرفته است و قابلیت تشخیص و مقابله با بد افزار ها و باج افزارها را دارد؛ همچنین دارای پشتیبانی در شبکه ی ابری است. به تازگی نیز به دلیل افزایش حملات سایبری از طریق باج افزارها، این آنتی ویروس ابزاری ارائه کرده است که به شناسایی و از بین بردن باج افزار هایی مانند WannaCry میپردازد و امنیت را به سیستمتان باز میگرداند. این شرکت ادعا کرده است که حتی اگر این نرم افزار را بروزرسانی نکنید قادر به تشخیص نرم افزار های مخرب خواهد بود و اگرچه باج‌گیر WannaCry  از بهترین ضدویروس­‌ها نیز عبور می­‌کند، ولی در اختیار داشتن ضد باج افزار مناسب، ریسک آلودگی شما را کاهش می‌­دهد.

 

منبع:شهر سخت افزار


برچسب ها : ,
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه