آخرین اخبار

» استان » برقراری امکان ملاقات مجازی با زندانیان در بوشهر

تاریخ انتشار : 2021/06/29 - 14:34

 کد خبر: 20935
 9 بازدید

برقراری امکان ملاقات مجازی با زندانیان در بوشهر

برقراری امکان ملاقات مجازی با زندانیان در بوشهر

به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر  علی حسن پور  پس از افتتاح این مرکز ملاقات مجازی، اظهار کرد: این طرح در ادامه تحقق سند تحول قوه قضاییه و با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان اجرایی شد.

وی تصریح کرد: این بستر زمینه را برای ملاقات خانواده‌ها با زندانیان در منزل فراهم می‌کند و در پیشگیری از اتلاف وقت و کاهش هزینه‌ و مشکلات خانواده‌های زندانی در تردد برای ملاقات بسیار اثربخش است.

دادستان بوشهر بیان کرد: ‌قطع نشدن ارتباط زندانیان با جامعه و بازگشت سریع‌تر آنها به زندگی عادی از مهمترین هدف‌های اجرای طرح ملاقات مجازی با زندانیان است و افتتاح سالن ملاقات مجازی زندان مرکزی بوشهر در راستای تکریم ارباب رجوع و رفاه حال خانواده زندانیان انجام شده است.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر نیز خاطر نشان کرد:  این اقدام در راستای ارتقای شاخص‌های اصلاحی و تربیتی زندان، کاهش مشکلات و هزینه های زندانیان و خانواده های آنان به خصوص با توجه به شرایط حال جامعه و قرار گرفتن در شرایط بیماری کرونا انجام گرفته است .

رضا مقبلی‌قرائی ادامه داد: شیوه ملاقات الکترونیک کاربردی و در بستر امن سامانه های قوه قضائیه صورت می‌گیرد و هیچگونه هزینه‌ای برای مددجویان و خانواده وی در آنها ندارد.

وی عنوان کرد: در این طرح پس از هماهنگی لازم و احراز هویت ، لینک برقراری ارتباط تصویری از طریق پیامک از سوی اپراتور و ناظر ملاقات به گوشی هوشمند یا رایانه شخصی خانواده مددجو ارسال و پس از ورود به پایگاه الکترونیک قوه قضائیه ، ملاقات تصویری برقرار می‌شود.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه