آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » بررسی کیبرد و ماوس گیمینگ Cougar DeathFire؛ با کمترین هزینه از معمولی بودن دست بکشید!

تاریخ انتشار : 2016/12/16 - 9:48

 کد خبر: 1841
 553 بازدید

بررسی کیبرد و ماوس گیمینگ Cougar DeathFire؛ با کمترین هزینه از معمولی بودن دست بکشید!

بررسی کیبرد و ماوس گیمینگ Cougar DeathFire؛ با کمترین هزینه از معمولی بودن دست بکشید!

محصولات مخصوص گیمینگ معمولاً ویژگی ها و قابلیت هایی فراتر از محصولات معمولی ارائه می کنند، با این حال به وضوح باید پول بیشتری برای آنها بپردازید. اگر گیمر باشید احتمالاً افزون بر سخت افزارهای پرقدرت، رویای یک کیبرد و ماوس گیمینگ را در سر می پرورانید. در نوشتار پیش رو پکیج گیمینگ COUGAR DeathFire را بررسی می کنیم، در جستجوی یک انتخاب مقرون به صرفه با ما همراه شوید.

 

COUGAR DeathFire یک پکیج یا کومبو مخصوص گیمینگ؛ متشکل از کیبرد شبه مکانیکی و ماوس گیمینگ با دقت حسگر DPIا2000 است، بنابراین تنها با خرید یک محصول، دو محصول به دست می آورید. COUGAR در DeathFire هر آنچه که برای خلق یک تجربه گیمینگ لذت بخش لازم است را گنجانده، نورزمینه در 7 رنگ مختلف هم چاشنی خوبی است.

کیبرد DeathFire از نوع Hybrid Mechanical است که بهترین تعریف برای آن شبه مکانیکی یا نیمه مکانیکی است، این نوع از سویچ ها که به عنوان Topre نیز شناخته می شوند، از نظر طراحی بین سویچ های مکانیکی و معمولی (لاستیکی) قرار می گیرند و ترکیبی از هر دو آنها هستند. سویچ های هیبریدی برای فشرده شدن به فشار کمتری نیاز دارند و هم زمان صدای کلیک سویچ های مکانیکی را تولید نمی کنند، بنابراین کم صدا تر هستند. با این حال تجربه فشردن سویچ های هیبریدی متفاوت از سویچ های تمام مکانیکی است.

تقریباً اغلب تایپیست ها کیبردهای تمام مکانیکی را نمی پسندند و اینجاست که کیبردهای هیبریدی وارد می شوند. سویچ های هیبریدی جز گیمینگ در استفاده های دیگر چون تایپ کردن نیز مناسب هستند. عملکرد این سویچ ها بسیار روان تر و کم صداتر از سویچ های تمام مکانیکی است.

پکیج COUGAR DeathFire GAMING GEAR COMBO با قیمت حدود 150,000 تومان با گارانتی 25 ماهه گرین در بازار کشور عرضه می شود.

 

بررسی کیبرد DeathFire

کیبرد COUGAR DeathFire ویژگی ها و قابلیت های مختلفی برای گیمینگ دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم، اما پیش از آن مشخصات فنی:

 • ابعاد: 140x448x43 میلی متر (ارتفاعxعرضxطول)
 • وزن: 1 کیلوگرم
 • نوع سویچ بکار رفته: مکانیکی هیبریدی (ترکیبی)
 • تعداد کلیدها: 104
 • قابلیت Anti-ghosting: دارد (26 کلید)
 • اتصال: کابلی- USB با طول 1.6 متر
 • نور زمینه: دارد- 7 رنگ

کیبرد DeathFire با برخورداری از کنترلر برنامه ریزی شده در ترکیب با کلید تابعی، قابلیت های مختلفی ارائه می کند.

کلیدهای تابعی

برخورداری از کلیدهای متعدد برای کارکردهای گوناگون می تواند بسیار مفید باشد اما با بالارفتن تعداد کلیدها، استفاده از کیبرد را دشوار می شود، بهترین راه حل برای این مشکل استفاده از کلیدهای تابعی به صورت کلید ترکیبی است. تعداد زیادی از کلیدهای این کیبرد کارکرد دوگانه داشته و از طریق فشردن کلید FN می توان بین کارکردهای مختلف سویچ کرد.

غیر فعال سازی کلید Windows

احتمالاً شما نیز این تجربه ناخوشایند را داشته اید که هنگام گیمینگ اتفاقی کلید Windows را فشرده اید و از بازی خارج شده اید. با فعال سازی قابلیت Win-Lock از طریق فشردن کلید ترکیبی FN+Windows، می توان به طور موقت هنگام گیمینگ کلید Windows را غیرفعال کرد.

Anti-ghosting

یکی از آزاردهنده ترین مشکل اغلب کیبردهای رایج، پدیده Key Ghosting است، در این پدیده هنگامی که بیش از یک کلید به ویژه کلیدهای مجاور فشرده می شوند، کیبرد در تشخیص کلیه کلیدهای فشرده شده ناتوان می شود. این مشکل از طراحی داخلی مدار ناشی می شود و برای جلوگیری از بروز آن به پیاده سازی طراحی پیچیده تر نیاز است.

خوشبختانه کیبرد DeathFire در مجموع داری 26 کلید با قابلیت Anti-ghosting است. این قابلیت در برگیرنده پراستفاده ترین کلیدها در گیمینگ می شود.

جابجایی کلیدهای WASD با کلیدهای مکان نما

با فعال سازی این قابلیت می توان کلیدهای WASD را با کلیدهای مکان نما (جهت ها) جایگزین کرد. این کار به صورت نرم افزاری در سطح کنترلر انجام می شود و نیازی به جابجایی فیزیکی کلیدها نیست.

مزیت این قابلیت منتقل کردن کلیدهای پر استفاد در بازی به ناحیه خلوت تر صفحه کلید است. همچنین این قابلیت می تواند بر حسب عادت و همچنین دست غالب، برای گیمرها مفید باشد.

پایه لاستیکی ضد لغزش

پایه های این کیبرد به لاستیک ضد لغزش مجهز هستند که مانع از لغزش آن بر روی سطوح صاف و لغزنده می شوند.

نورپردازی

این کیبرد به نور زمینه با امکان انتخاب 7 رنگ مختلف و همچنین تغییر سطح روشنایی مجهز است. با این حال خود کلیدها (حروف و علائم) آنها فاقد نور زمینه است و جز زیبایی، کارکرد مفید دیگری ندارد.
نگاهی نزدیک تر

کیبرد DeathFire با برخورداری از بدنه تمام پلاستیکی به رنگ مشکی است، علائم حروف نوشته شده بر روی کلیدها به رنگ سفید است و طبیعتاً کنتراست خوبی پدید می آورد. چیدمان کلیدهای این کیبرد استاندارد است. همانطور که مشاهده می کنید، کلیدهای این کیبرد دارای حروف و علائم فارسی هستند.

فاصله بین کلیدها بسیار خوب و از هر طرف تقریباً 6 میلی متر است.

کلیدهای این کیبرد از طراحی غیر هم سطح بهره می برند و ارتفاع کلیدهای آن با هر سطر افزایش می یابد. این طراحی به تسلط انگشت های گیمر بر کلیدها کمک می کند. همچنین سطح کلیدها معقر بوده و لق نمی زنند. کلیدهای میانبر تعریف شده پس از مدت کوتاهی و با یادگیری آنها، بسیار مفید واقع می شوند.

 

IMG_6291IMG_6295 IMG_6302IMG_6307IMG_6345IMG_6364IMG_6404IMG_6411IMG_6414IMG_6419IMG_6423 IMG_6429IMG_6440IMG_6447

نور پس زمینه کیبرد بسیار چشم نواز و زیبا است، با این حال حروف و علائم روی کلیدها روشن نمی شوند.

بررسی کارایی

کیبرد موجود در پکیج DeathFire تجربه خاص خود را ارائه می کند، حس فشردن کلیدهای Hybrid Mechanical با کیبردهای تمام مکانیکی و معمولی متفاوت است، نه آن سختی و صدای آزار دهنده کیبردهای تمام مکانیکی را دارد و نه آن حس ساده کیبردهای معمولی.

طراحی و ظاهر کیبرد DeathFire به ویژه در وجود نور زمینه رنگی تقریباً دوست داشتنی است و حس یک کیبرد حرفه ای را ارائه می کند. با برخورداری از کلیدهای تابعی متعدد، تنها با گذشت چند ساعت، سرعت کارکردن با این کیبرد افزایش می یابد.

در مجموع کارایی کیبرد بسیار خوب بود و اگر صداقانه بگوییم، فراتر از انتظار ما ظاهر شد.

 

 

بررسی ماوس DeathFire

مهترین ویژگی های ماوس موجود در این پکیج:

 • ابعاد: 116×65.4×38 میلی متر (ارتفاعxعرضxطول)
 • وزن: 85 گرم
 • قابل استفاده با: هر دو دست
 • سنسور: ADNS-5050 – مخصوص گیمینگ
 • وضوح سنسور: قابل انتخاب – 500 /1000 /1500 / 2000 DPI
 • نوع سویچ بکار رفته: OMRON-مخصوص گیمینگ
 • سرعت گزارش دهی اطلاعات: 1000 هرتز- 1 میلی ثانیه
 • تعداد کلیدها: 3
 • نورپردازی: دارد – 7 رنگ
 • اتصال: کابلی- USB با طول 1.6 متر

ماوس موجود در پکیج DeathFire با بدنه تمام پلاستیکی به رنگ مشکی، با هر دو دست قابل استفاده است و تقریباً با یک ماوس سیمی معمولی روبرو هستیم. این ماوس حداقل تا 5 میلیون کلیک گیمر را همراهی می‌کند.

طراحی هر دو سمت ماوس یکسان بوده  به راحتی با هر دو دست قابل استفاده است.

بر روی ماوس خبری از تعبیه هیچ گونه دکمه اضافی برای گیمینگ نیست و دارای همان سه کلید استاندارد کلیک راست، کلیک چپ و غلطک یا چرخ اسکرول است.

ماوس فاقد هرگونه ویژگی اضافی از جمله لاستیک نرم در اطراف آن جهت چسبندگی به دست و همچنین ارائه حس راحتی است. با یک ماوس معمولی روبرو هستیم که برای تکمیل این پکیج کافی است.

در قسمت انتهایی ماوس لوگو COUGAR نقش بسته که به نور زمینه با قابلیت انتخاب از میان 7 رنگ مختلف مجهز است.

IMG_6472IMG_6473IMG_6474

رنگ نورپردازی ماوس از طریق فشردن کلید کلیک راست+ نگه داشتن غلطک اسکرول قابل انتخاب است. در صورت عدم انتخاب دستی، رنگ به صورت چرخشی تغییر می کند.

سنسور ماوس تقریباً در مرکز آن تعبیه شده که برای استفاده با هر دو دست موقعیت خوبی است. همچنین دو ناحیه لاستیکی صاف و نرم حرکت ماوس بر روی سطح را تسهیل می کند. دقت این سنسور از طریق فشردن هم زمان کلیک چپ+ غلطک اسکرول قابل تغییر است، با این حال خبری از نشانگر دقت سنسور نیست اما به خوبی محسوس است.

غلطک اسکرول به لاستیک نرم مجهز است که به تماس بهتر با انگشت و حرکت روان کمک می کند.

بررسی کارایی

می توان گفت ماوس DeathFire تقریباً معمولی است اما دو ویژگی که آن را از ماوس های رایج متمایز می کند، نورپردازی و قابلیت تغییر دقت سنسور بین 500، 1000، 1500 و 2000 DPI است. استفاده از این ماوس به نصب هیچ گونه درایور یا برنامه جانبی نیاز ندارد.

این ماوس وزن زیادی ندارد و اندازه آن متوسط است، دست کم در دست ما به خوبی جا می گیرد و کار با آن آسان و بی نقص است.

دقت و راحتی ماوس در بازی های معمول در حد مطلوب است و تقریباً می توان گفت از ماوس های معمولی غیر گیمینگ کارایی بهتری ارائه کند، دقت سنسور این ماوس دارای چهار پیکربندی از پیش تعریف شده 500، 1000، 1500 و 2000 DPI است که با فشردن هم زمان کلیک چپ+ غلطک اسکرول قابل انتخاب است.

با دقت 1000 یا 1500 DPI این ماوس در گیمینگ کارایی و سرعت پاسخگویی مطلوبی ارائه می کند اما فشردن دکمه های کلیک چپ و راست چندان حس خوبی ارائه نمی کند و می تواند باعث خستگی انگشت ها شود.

در صورت انتخاب دقت 2000 DPI گاهی پدیده پریدگی رخ می دهد. به صورت کلی این ماوس نسبت به قیمت کارایی بسیار خوبی ارائه می کند. هرچند ماوس بر روی سطوح مختلف قابل استفاده است، اما بهترین کارایی را روی ماوس پد دارد.

 

جمع بندی و سخن پایانی

در صورتی که گیمر حرفه ای باشید احتمالاً راه خود را به خوبی می شناسید، اما اگر به صورت تفننی به گیمینگ می پردازید و یا با محدودیت بودجه روبرو هستید، پکیج ماوس و کیبرد DeathFire می تواند یک انتخاب ارزان برای گیمینگ نیمه حرفه ای باشد.

حتی اگر گیمر هم نباشید، DeathFire می تواند تجربه کارکردن با کامپیوتر را بهبود بخشد. کار با کیبرد این پکیج بسیار لذت بخش است. ماوس نیز با دقت بالایی که دارد در بسیاری از استفاده های مختلف، برتری خود را نسبت به ماوس های معمولی نشان می دهد.

پکیج DeathFire با قیمت تنها 150,000 تومان با گارانتی 25 ماهه گرین در دسترس است.

نقاط قوت:

 • قیمت بسیار خوب
 • کیبرد بسیار کار آمد و زیبا
 • حروف و علایم فارسی
 • نور زمینه
 • Anti-ghosting
 • کلیدهای مکانیکی هیبریدی نرم و بی صدا
 • کلیدهای تابعی متعدد
 • عدم نیاز به نصب درایور

نقاط ضعف:

 • ماوس می توانست بهتر باشد
 • علائم و حروف کلیدها روشن نمی شود

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه