آخرین اخبار

» اقتصاد » اولین واحد بیت کوین نقد استخراج شد

تاریخ انتشار : 2017/08/04 - 10:32

 کد خبر: 7146
 404 بازدید

اولین واحد بیت کوین نقد استخراج شد

اولین واحد بیت کوین نقد استخراج شد

روز گذشته اولین واحد بیت کوین نقد، Bitcoin Cash، انشعابی از بیت کوین استخراج شد.

بیت‌کوین چیست و چگونه به دست می‌آید؟

بیت کوین شبکه‌ای توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً دیجیتال را به وجود آورده است. بیت کوین اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش و بدون هیچ‌گونه اختیار مرکزی و یا واسطه‌ای، نیرومند شده است. از نقطه نظر یک کاربر، بیت کوین بسیار شبیه به پول نقد اینترنتی است.

در واقع بیت کوین یک روش پرداخت دیجیتال است که بر مبنای رمزنگاری و با شبکه‌ای از کامپیوترها ممکن می‌شود که بانک مرکزی یا هیچ مرکز دیگری ندارد و نقل و انتقالات آن با تأیید در شبکه ممکن می‌شود.

به چند روش می‌توان این پول دیجیتال را به‌دست آورد. اولین راه همان روش ماین کردن است که با حل کردن یک مسئله تقریباً دشوار ریاضی به دست می‌آید. اما می‌توان بیت کوین را خریداری هم کرد یعنی به ازای پول‌های رایج بیت کوین دریافت کرد. به این عمل در اصطلاح Exchange گفته می‌شود. برای این کار می‌توان به صرافی‌های آنلاین بیت کوین مراجعه کرد. راه دیگر جمع آوری قطره‌ای است. در این روش شما با داشتن یک آدرس بیت کوین می‌توانید از طریق سایت‌های تبلیغاتی درآمد بیت کوینی کسب کنید. این سایت‌ها به ازای بازدید شما از تبلیغات، به شما مقدار اندکی پول می‌دهند که در صورت تداوم می‌تواند منبع درآمد بیت کوین به حساب بیاید.

از دید کاربران، بیت کوین یک اپلیکیشن روی گوشی همراه و یا یک برنامه کامپیوتری است که با ایجاد یک کیف پول بیت کوینی شخصی، به کاربر اجازه می‌دهد تا از بیت کوین‌ها برای تراکنش استفاده کند و بدون هیچ واسطه‌ای انتقالات مالی انجام دهند.

 

استخراج اولین واحد بیت کوین نقد

روز گذشته اولین واحد بیت کوین نقد، Bitcoin Cash، انشعابی از بیت کوین استخراج شد. برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین بیت‌کوین نقد، هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.

در حال حاضر هر بیت کوین تقریباً ۲۷۰۰ دلار ارزش دارد، در حالی که هر واحد بیت کوین نقد بین بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار معامله می‌شود.

هدف از استخراج این انشعاب جدید از بیت‌کوین تسریع تراکنش‌ها بوده است. اما اصل پول دیجیتال باعث شده است که اسکناس یا سکه بیت‌کوین وجود نداشته باشد.

هر بیت‌کوین زنجیره‌ای دیجیتال از سوابق تراکنش را نگه می‌دارد که به صورت توزیع‌شده روی شبکه ذخیره‌سازی و به‌روزرسانی می‌شود.

زنجیره بیت‌کوین ظرفیت اضافه شدن فقط یک مگابایت اطلاعات در هر ۱۰ دقیقه را دارد. اما حال پس از ماه‌ها بحث داخلی بین اعضای شبکه بیت‌کوین، عده‌ای زنجیره بیت‌کوین نقد را به ترتیبی از کد اصلی منشعب کرده‌اند که ظرفیت آن به ۸ مگابایت می‌رسد.

آن‌ها امیدوارند که به این ترتیب سرعت تراکنش‌ها در شبکه بیشتر از قبل شود.

منبع:بی بی سی

برچسب ها :
دسته بندی : اقتصاد
ارسال دیدگاه