آخرین اخبار

» سیاسی،بین الملل،ایران و جهان » انتخاب کاندید زن برای ریاست جمهوری ایران در انتخابات آینده

تاریخ انتشار : 2017/01/23 - 12:19

انتخاب کاندید زن برای ریاست جمهوری ایران در انتخابات آینده

انتخاب کاندید زن برای ریاست جمهوری ایران در انتخابات آینده

با ابهام زدائی و تشریح مفهوم رجل سیاسی در شورای نگهبان امکان ثبت نام بانوان برای انتخابات ریاست جمهوری به وجود آمده و در انتخابات آینده اصولگرایان و اصلاح طلبان کاندیدای زن معرفی خواهند کرد.

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری آینده، اقدام به معرفی کاندیداهای خانم خواهند کرد.

هاجر چنارانی اظهار کرد: یکی از شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری این است که فرد جزو رجل سیاسی باشد، اما مفهوم رجل سیاسی پیش از این قدری با ابهام مواجه بود که اکنون شورای نگهبان گفته این منع وجود ندارد و خانم‌ها هم می‌توانند برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه مجلس در دوره دهم توانست حضور زنان را به حداکثر برساند و توانمندی آنها را نشان دهد، فکر می‌کنم در آینده راه برای حضور زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی نیز هموارتر خواهد بود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس یادآور شد: مهم این است که زنان خود را باور داشته باشند. من فکر می‌کنم زنان به سمت خودباوری سیاسی در حرکت‌اند، اگر چه شاید این امر هنوز به طور صددرصد محقق نشده است. البته عملکرد این دوره زنان در مجلس  می‌تواند تاثیرگذاری آنها را در عرصه‌های سیاسی به اثبات برساند و در آینده می‌توانیم پست‌های کلیدی مثل ریاست جمهوری را نیز از آن خود کنیم.

چنارانی در پایان با بیان این‌که «قطعا در انتخابات ریاست جمهوری آینده کاندیدایی از حوزه زنان خواهیم داشت» گفت: امیدواریم این خودباوری هم در جامعه زنان ایجاد  شود، به هر حال ما به دنبال تعالی زنان هستیم و من فکر می‌کنم هرکدام از ۲ جناح در انتخابات آینده ریاست جمهوری یک خانم را به عنوان کاندیدا معرفی خواهند کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سیاسی،بین الملل،ایران و جهان
ارسال دیدگاه