آخرین اخبار

» استان » استفاده از ظرفیت تولید برق پارس جنوبی تا پایان خاموشی‌ها در بوشهر

تاریخ انتشار : 2021/06/24 - 10:00

 کد خبر: 20710
 20 بازدید

استفاده از ظرفیت تولید برق پارس جنوبی تا پایان خاموشی‌ها در بوشهر

استفاده از ظرفیت تولید برق پارس جنوبی تا پایان خاموشی‌ها در بوشهر

عبدالکریم جمیری عصر روز چهارشنبه ۲ تیرماه در نشست بررسی مشکلات برق با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، اظهار کرد: با وجود همه تلاش‌هایی که در زمینه تامین و توزیع برق در استان بوشهر صورت‌گرفته است مردم ما حال‌وروز خوشی ندارند و با خاموشی و قطعی برق دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم تولید برق در استان بوشهر بیان کرد: با توان بالای تولید انرژی در استان، ما نه‌تنها در زمینه تامین گاز بلکه در حوزه تامین برق نیز در حال خدمت‌رسانی به هم‌وطنانمان در سراسر ایران هستیم منتهی نباید با این‌همه ظرفیت هم استانی‌های ما دچار رنج و سختی شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر افزود: بنده معتقدم که باید از منابعی که در اختیارمان است برای رفاه همه مردم ایران استفاده شود ولی نباید به‌گونه‌ای عمل شود که مردم استان احساس کنند با همه داشته‌ها و توانمندی‌های موجود در حقشان ظلم شده است.

جمیری تصریح کرد: شرکت‌های پتروشیمی و صنایع آلاینده‌ای که در استان مستقر هستند، زندگی و سلامت مردم را تحت تاثیر قرار داده‌اند، حق مردم این است که از عواید و منافع این شرکت‌ها نیز بهره‌مند شوند؛ با پیگیری‌هایی که به عمل آمد بخشی از ظرفیت تولید برق این شرکت‌ها به شبکه توزیع سراسری منتقل شد و برای صفر شدن سهمیه خاموشی استان، باید این ظرفیت افزایش پیدا کند.

وی به وصول نشدن مطالبات شرکت توزیع نیروی برق از دستگاه‌های دولتی استان گفت: وصول مطالبات شرکت‌های آب و برق و مخابرات از دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر جایگاه مناسبی در سطح کشور ندارد، در صورتی‌ که با مردم عادی برخورد سخت می‌شود و در کمترین مدت اشتراک و انشعاب آنها قطع می‌شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس ادامه داد: وقتی از ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی مطالبات وصول نمی‌شود، بخشی از بار آن بر دوش مردم می‌افتد و از طرفی نوسازی و تعمیرات شبکه و همچنین پرداخت حقوق کارکنان این شرکت‌ها نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

جمیری با اشاره به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه شهر و استفاده غیرقانونی از انشعاب برق و آب خاطر نشان کرد: دستگاه‌های مسئول باید جلوی ساخت‌وسازهای غیرمجاز را بگیرند ولی وقتی در جایی ساخت‌وسازی شده و خانواده کم درآمدی در آن ساکن شده باید تا تعیین تکلیف قانونی به آنها انشعاب موقت داده شود تا نه شرکت‌های آب و برق متضرر شوند و نه اقشار متوسط جامعه با مشکل روبرو شوند.

وی تصریح کرد: بنده برای گره‌گشایی از مشکلات و معضلاتی که دامن‌گیر مردم شده آماده همکاری و پیگیری مطالبات و مشکلات پیش روی دستگاه‌های خدمت‌رسان به مردم از جمله شرکت توزیع نیروی برق هستم و در این زمینه از همه ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه‌ها بهره خواهیم برد.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه