آخرین اخبار

» استان » استان‌های جنوبی دروازه ورودی کرونا هستند

تاریخ انتشار : 2021/06/27 - 12:23

 کد خبر: 20825
 7 بازدید

استان‌های جنوبی دروازه ورودی کرونا هستند

استان‌های جنوبی دروازه ورودی کرونا هستند

سعید کشمیری در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: در زمان حاضر روند بیماری کرونا در شهرستان‌های تنگستان، دشتستان، دشتی، دیر، عسلویه و کنگان افزایشی و این روند در شهرستان‌های بوشهر، جم، دیلم و گناوه آرام‌تر گزارش‌ شده است.

وی  خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان‌های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند. امروز استان‌های جنوبی به عنوان دروازه ورودی ویروس کرونا به شمار می‌روند و همواره تاکید شده با کنترل بیماری در این استان‌ها باید از شیوع آن در کل کشور پیشگیری شود.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در خصوص تزریق واکسن کرونا گفت: در زمان حاضر تعداد یک‌میلیون و ۱۹۶ هزار نفر در کشور هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر نیز تک دوز دریافت کرده و به تدریج دوز دوم آنها در حال تزریق است.

وی ادامه داد: اکنون در استان بوشهر ۵۰ هزار و ۷۹۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و همچنین هزار و ۲۴۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: هرچند روند شیوع ویروس در کشور ثابت مانده اما بستری روزانه ۱۰۰ بیمار و افزایش مرگ ناشی از کرونا در استان بوشهر نگران‌کننده است.

وی یادآور شد: در برخی از شهرستان‌ها از جمله گناوه وضعیت خنک‌کنندگی سالن‌های ورزشی برای تزریق واکسن مناسب نیست که باید در راستای آرامش مردم و کارکنانی که مسئولیت تزریق واکسن را بر عهده دارند تدبیری کرد.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه