آخرین اخبار

» استان » آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بوشهری

تاریخ انتشار : 2021/06/28 - 11:27

 کد خبر: 20893
 5 بازدید

آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بوشهری

آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بوشهری

علیمراد کرمی امروز در آئین آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان استان بوشهر اظهار کرد: امسال براساس برنامه ریزی انجام شده با ۱۷۸ نفر عوامل اجرایی و ۲۷ آزماینده و ناظر تخصصی در پایگاه‌های کار سنجش ۲۳ هزار نوآموز بدو تحصیل و پیش دبستانی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال سه پایگاه به شمار پایگاه‌های سنجش نوآموزان استان بوشهر افزوده شده است تا از ازدحام مراجعه کنندگان پیشگیری شود و خانواده‌ها با اطمینان خاطر، فرزندان خود را به پایگاه‌های سنجش ببرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: هدف از اجرای برنامه سنجش سلامت نوآموزان شناسایی و تشخیص به موقع مشکلات، اقدام و مداخله اصلاحی به موقع، جای‌دهی مناسب نوآموز در مدرسه، جلوگیری از افت تحصیلی، حفظ و ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری‌ها، شناسایی میزان شیوع اختلال‌ها، تهیه شناسنامه الکترونیک سلامت، پیشگیری از بروز و تشدید بیماری‌ها است.

کرمی یادآور شد: پارسال ۹۸.۳ درصد از نوآموزان این استان سنجش شدند امسال در شهرهای بوشهر، برازجان، گناوه، کنگان و جم به دلیل آمار بالای نوآموزان پایگاه‌های سنجش در ۲ نوبت فعال هستند.

وی خاطر نشان کرد: پارسال هزار و ۳۷۰ نفر به آزمون آمادگی تخصصی ارجاع شدند که پس از آزمون تخصصی، ۷۳۰ کودک بدون مشکل و ۶۲۰ نفر دیرآموز تشخیص داده شدند. از این تعداد ۸۰ نفر دارای مشکل ذهنی داشتند و در مدرسه‌های استثنایی پذیرش شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سال‌های گذشته آزمون جهش تحصیلی فقط در مرکز این استان برگزار می‌شد اما امسال چهار پایگاه جدید در شهرستان‌های دشتستان، گناوه، دشتی و جم مجری برگزاری این آزمون هستند.

انتهای پیام


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه