آخرین اخبار

» دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات » آشنائی با سه زن موفق ایرانی در حوزه تکنولوژی

تاریخ انتشار : 2017/09/30 - 11:46

 کد خبر: 7710
 489 بازدید

آشنائی با سه زن موفق ایرانی در حوزه تکنولوژی

آشنائی با سه زن موفق ایرانی در حوزه تکنولوژی

سایت بیزنس ایسنایدر یکی از معروف ترین و بهترین سایت ها در زمینه ی فناوری است .این سایت درآوریل ۲۰۱۳فهرستی از ۳۰ زن پیشتاز و زیر ۳۰ سال جهان در دنیای تکنولوژی منتشر کرد که در میان آن ها نام ۳ زن ایرانی میدرخشید.

 

-ثریا دارابی

ثریا دارابی که اکنون ۳۱ساله است در دنیای اینترنت چهره‌ای شناخته شده به حساب می‌آید. او وب سایت Foodspotting را راه اندازی کرده و ثروت زیادی به دست آورده است.در این سایت کاربران می توانند عکسهای غذاهای جالب و خوشمزه ای که هر روز میخورند را به اشتراک بگذارند.این سایت که برای او سودی سه میلیون دلاری داشته است.
ثریا در سال ۲۰۱۰ از سوی نشریه فست کمپانی به عنوانی یکی از افراد خلاق برتر معرفی شد. فود اسپاتینگ به سرعت موردتوجه نشریاتی مانند fast, mashable, tech crunch cnn و the wall street journal, company قرار گرفت.
در ۲۰۱۰ یکی از ۵۰ وب سایت برگزیده مجله تایم شد و به عنوان یک نرم افزار فوق العاده در سفر توسط travel+leisure mag انتخاب شد.
آخرین ابتکار ثریا سایتی به نام Zady است.Zady یک پلت فرم برای خرید است. Zady یک تجارت الکترونیک نیویورکی است که به مشتریان راجع به نحوه ساخت محصولات اطلاع می دهد.محصولاتی که در Zady فروخته میشوند بالاترین کیفیت را دارند.

 

-پریسا تبریز

پریسا تبریز مدیر بخش امنیت اطلاعات گوگل است.او لقب “شاهزاده امنیت”را در شرکت گوگل گرفته است.وی اکنون یک زن ۳۱ ساله با ملیت ایرانی-آمریکایی است که سرپرست و فرمانده تیمی سی نفره از بزرگ‌ترین متخصصان امنیتی در اروپا و آمریکاست و در حال حاضر یکی از مهمترین و با ارزش‌ترین مهره‌های شرکت گوگل است.
نشریه فوربس از پریسا تبریز به عنوان یکی از ۳۰ چهره برتر در زمینه تکنولوژی، در کنار افرادی چون مارک زاکربرگ نام برده است.
به عنوان یک هکر «کلاه سفید»، کار وی این است که به سرویس‌های گوگل حمله کند و نقاط ضعف احتمالی آنها را پیش از این که هکرهای مجرم یا کلاه سیاه به گوگل حمله کنند، کشف ‌کند.

 

 

-رکسانا ورزا

رکسانا ورزا زن موفق مسئول اجرای برخی طرح‌ها و پروژه‌های مایکروسافت در اروپاست که یکی از این طرح‌ها بیزاسپارک است و کلاً اجرای این طرح به عهده ورزا است. او قبل از پیوستن به مایکروسافت به عنوان ویرایشگر در تک کراجچ فرانسه مشغول به کار بود.
او نائب رئیس سازمان توسعه کسب و کار و مشارکت بانوان در فناوری جهانی در کشورهای انگلستان و فرانسه است. و به غیر از فعالیت در شرکت بزرگ مایکروسافت ، در یکی از موسسان Tech.eu هم در حال فعالیت می باشد که یک وبلاگ تکنولوژی/کارآفرینی در اروپا است.
او با توجه به علاقه خود که دوست دارد حضور زنان در عرصه ی تکنولوژی افزایش یابد شبکه ی Girls in Tech در لندن و پاریس را تاسیس کرده است. شبکه ای با هدف ایجاد بستری برای حضور بیشتر بانوان و زنان در عرصه تکنولوژی و کارآفرینی.
از دیگر فعالیت های او برگزارکننده ی کنفرانس FailCon در پاریس می باشد،کنفرانسی که به کارآفرینان کمک می کند تا از شکست هایشان یاد بگیرند.
او زمانی که فقط ۲۲ سال داشته با کار افرینی آشنا شده و به گفته ی خودش عاشق کارش شده و معتاد آن شده است.به همین دلیل هم هست که عنوان کاری خود در مایکروسافت را از ”مدیر بازاریابی تجارت های نوظهور” به “عاشق استارتاپ” تغییر داده است.


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : دانش،تکنولوژی،فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه