آخرین اخبار

» سایتهای همسایه » پای صحبتهای یک جانباز / مهندس یوسفی زاده از خاطراتش در اوایل جنگ گفت

تاریخ انتشار : 2017/05/03 - 13:20

 کد خبر: 5854
 1115 بازدید

بالاخره در سال 63 که سال دوم هنرستان بودم، به‌اتفاق تعدادی از هم روستایی‌ها و همکلاسی‌ها از طریق سپاه دشتستان به مدت 18روز برای گذراندن دوره آموزش نظامی و سازمان‌دهی در تیپ المهدی(عج) به شهر فسای شیراز رفتیم...

پای صحبتهای یک جانباز / مهندس یوسفی زاده از خاطراتش در اوایل جنگ گفت

پای صحبتهای یک جانباز / مهندس یوسفی زاده از خاطراتش در اوایل جنگ گفت
به گزارش تاور، مهندس حاج غلامرضا یوسفی زاده جانباز هشت سال دفاع مقدس گفت: از زمان پیروزی انقلاب در فعالیت‌های دینی و مذهبی شرکت داشتم، یکی از اعضای فعال و کتاب‌خوان کتابخانه مسجد صاحب‌الزمان روستا بودم و با مسائل دینی و مذهبی آشنایی پیدا می‌کردم و همچنین سخنرانی‌های حضرت امام خمینی (ره) و دیگر بزرگان دینی بر عمق اعتقادات ما می‌افزود.

غلامرضا یوسفی زاده جانباز هشت سال دفاع مقدس،  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: در سال ۴۷ در خانواده‌ای مذهبی اهل روستای فاریاب بخش بوشکان از توابع شهرستان دشتستان متولد شدم و تحصیلات ابتدائی و راهنمایی را در همان روستا با موفقیت طی کردم و با توجه به اینکه دبیرستان و تحصیلات متوسطه در روستا وجود نداشت، برای ادامه تحصیل به هنرستان کشاورزی شهر سعدآباد رفتم.

وی افزود: در سال ۵۷ که ۱۰‌ساله و کلاس پنجم ابتدایی بودم، به همراه خانواده در راهپیمایی‌ها علیه حکومت شاهنشاهی و مجالس مذهبی که در روستا برگزار می‌شد شرکت می‌کردم که وظیفه خودم را در قبال انقلاب انجام بدهم.

یوسفی زاده اظهار داشت: در سال ۵۹ که کلاس دوم راهنمایی بودم به عضویت بسیج درآمدم، از زمان پیروزی انقلاب در فعالیت‌های دینی و مذهبی شرکت داشتم، یکی از اعضای فعال و کتاب‌خوان کتابخانه مسجد صاحب‌الزمان روستا بودم و با مسائل دینی و مذهبی آشنایی پیدا می‌کردم و همچنین سخنرانی‌های حضرت امام خمینی (ره) و دیگر بزرگان دینی بر عمق اعتقادات ما می‌افزود.

این جانباز خاطرنشان کرد: یک الی ۲ بار برای اعزام به جبهه اقدام کردم که به دلیل سن کم و جثه کوچکم با اعزامم مخالفت شد.

139600201203

وی ادامه داد: بالاخره در سال ۶۳ که سال دوم هنرستان بودم، به‌اتفاق تعدادی از هم روستایی‌ها و همکلاسی‌ها از طریق سپاه دشتستان به مدت ۱۸روز برای گذراندن دوره آموزش نظامی و سازمان‌دهی در تیپ المهدی(عج) به شهر فسای شیراز رفتیم و بعد از طریق تیپ المهدی (عج) استان فارس به جبهه حق علیه باطل اعزام شدیم.

یوسفی زاده بیان کرد: با توجه به اینکه نیروی مخابرات و بی‌سیم‌چی بودیم، به مدت چند روز در ۳۵ کیلومتری اهواز بودیم تا اینکه مجدداً سازمان‌دهی و به منطقه عملیاتی شرق رودخانه دجله در جزیره مجنون اعزام شدیم و در عملیات بدر شرکت کردیم.

جانباز هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: روز ۱۹ اسفند ۶۳ عملیات بدر شروع‌شده بود و ما چهار روز بعدازآن به‌عنوان نیروی پدافندی به جزیره مجنون اعزام شدیم و در روز ۲۵ اسفند حوالی ساعت ۸ صبح بود که با اصابت گلوله خمپاره، ترکش خوردم و به درجه جانبازی نائل آمدم.

وی اذعان داشت: در سال ۶۷ مدرک دیپلم کشاورزی گرفتم و به استخدام اداره کشاورزی درآمدم، سال ۶۹ وارد دانشگاه شدم و در سال ۷۳ موفق به اخذ مهندسی کشاورزی از دانشگاه شهید چمران اهواز گردیدم.

139600201201

139600201202

139600201205

 

 

منبع : سلام فاریاب


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سایتهای همسایه , سلام فاریاب
ارسال دیدگاه