آخرین اخبار

» استان » ۸۳ هزار بوشهری تاکنون برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت‌نام کردند

تاریخ انتشار : 2019/10/13 - 18:44

 کد خبر: 12494

۸۳ هزار بوشهری تاکنون برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت‌نام کردند

استاندار بوشهر یکشنبه شب در نشست ستاد اربعین این استان گفت: برای شرکت مردم استان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی پیش بینی ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار نفر می‌شد.

عبدالکریم گراوند افزود: شرکت پرشور مردم در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی نشان از اقتدار اسلام و مسلمانان و دلدادگی و عشق مردم ولایت‌مدار به ائمه اطهار (ع) است.

وی یادآورشد:حذف روادید بین ایران و عراق زمینه حضور گسترده و بی‌نظیر مردم در مراسم اربعین حسینی را فراهم کرده است.

گراوند گفت: با توجه به ازدحام جمعیت آموزش قوانین و مقررات به زائران اربعین حسینی قبل از اعزام با هدف جلوگیری از وقوع حوادث و بحران‌ها  ضروری است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: بخش عمده‌ای از تصادف‌های جاده‌ای در ایام اربعین حسینی در محورهای ارتباطی به سبب خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است که باید در این زمینه با همکاری رسانه‌ها باید فرهنگ سازی شود.

وی تاکید کرد: در راستای پیشگیری از هرگونه بروز حوادث جاده‌ای فعالیت موکب‌های داخلی استان بوشهر برای اسکان زائران باید تا پایان ایام اربعین حسینی ادامه داشته باشد.

استاندار بوشهر برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی با رویکرد مردمی را سبب زنده نگه داشتن و تداوم آن دانست و تصریح کرد: حل مشکلات حمل و نقل زائران برای برگشت و افزایش ایمنی جاده‌ها باید در اولویت برنامه‌های مسئولان دستگاه‌های ذیربط قرار بگیرد.

گراوند گفت: برای ایجاد امکانات رفاهی و اسکان زائران، با تلاش مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر حرکت مهمی در مرز شلمچه در حال انجام است که مشکلات زائران کربلای معلی کاهش می‌دهد.
۶۰۴۷/۶۰۴۵

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه