آخرین اخبار

» استان » ۶۵ سد جدید در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید

تاریخ انتشار : 2019/11/21 - 16:06

 کد خبر: 14187

۶۵ سد جدید در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید

محمد حاج رسولی‌ها روز پنجشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات حریم و بستر رودخانه مند شهرستان دشتی افزود: در زمان حاضر  ۱۷۹ سد در کشور فعال و در حال بهره برداری است که از این شمار ۶۵ سد جدید و در هفت سال گذشته به بهره‌برداری رسیده  که این بیانگر توجه دولت به انجام کارهای زیر بنایی و تامین آب آشامیدنی و کشاورزی است.

وی اضافه کرد: اکنون ۱۱۰ سد دیگر در دست اجراست و تلاش می‌شود سدهای با پیشرفت فیزیکی بالا در کشور با هدف تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

حاج رسولی‌ها ادامه داد: همچنین ۱۰۰ طرح مهم آبی با استفاده از فایناس در کشور در دست اجراست که از این شمار ۲ طرح سد سازی با تلاش‌های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی مربوط به شهرستان‌های دشتی و تنگستان از توابع استان بوشهر است.

حاج رسولی‌ها با اشاره به مشکلات و درخواست‌های مردم، کشاورزان و ساکنان رودخانه مند در شهرستان  دشتی برای اصلاح تعیین حریم این رودخانه افزود:  در ۲ سال گذشته پیگیری‌های زیادی از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار بوشهر  و فرماندار دشتی برای تعیین حریم جدید و برطرف کردن دغدغه مردم صورت گرفته است .

وی افزود: با توجه به شرایط خاص رودخانه مند شهرستان دشتی نسبت به دیگر رودخانه‌های کشور تلاش می‌شود در تعیین حریم این رودخانه دغدغه مردم، ساکنان و کشاورزان این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور تاکید کرد: قرار شد نقاط حادثه خیز رودخانه  مند که کمتر خطر پذیر است تفکیک شود و در راستای ضوابط  و مقررات  و ویژگی خاص این منطقه مشکلات و خواسته های کشاورزان نیز در تعیین حریم مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: امسال سه میلیارد تومان برای لایروبی و برطرف کردن نقاط حادثه خیز پل مند اختصاص یافته است که به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: رودخانه مند در دشتی  نقش مهمی در تامین آب و توسعه کشاورزی منطقه دارد و  برطرف کردن مشکلات مردم به‌عنوان یک اولویت بسیار مهم در دستور کار قرار دارد.

سید گمال الدین شهریاری افزود: مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی دیم شهرستان دشتی در حریم و بستر رودخانه مند قرار دارد و همین عامل باعث ایجاد سکونت‌های زیادی در حاشیه این رودخانه شده است.

وی بر برطرف کردن نگرانی مردم  و ساکنان حاشیه رودخانه مند و ارائه راهکار مناسب برای حل مشکل مردم تاکید کرد.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در جنوب بوشهر واقع است.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه