آخرین اخبار

» استان » ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت بوشهر اختصاص یافت

تاریخ انتشار : 2021/06/21 - 10:53

۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت بوشهر اختصاص یافت

۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت بوشهر اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، سید حسین حسینی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این تسهیلات با همکاری بین معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، بانک صنعت و معدن، بانک تجارت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ( ایمیدرو) پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: از ۶۵۰ میلیارد تومان سهم استان بوشهر ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و مابقی شامل ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ثابت برای حمایت از بخش صنعت این استان است. 

حسینی یادآور شد: متقاضیان دارای شرایط لازم می‌توانند به منظور استفاده از این تسهیلات با دارابودن یکی از مجوزهای پروانه بهره‌برداری برای استفاده از تسهیلات سرمایه ثابت (برای توسعه و بازسازی) و همچنین تسهیلات سرمایه در گردش اقدام کنند.

وی افزود: همچنین واحدهای صنعتی دارای جواز تاسیس و یا مجوز صنفی معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانند برای استفاده از تسهیلات سرمایه ثابت برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام ( پیشرفت فیزیکی برای مناطق کمتر برخوردار لحاظ نبوده و برای مناطق برخوردار نیز پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصد منظور شده ) با نرخ سود براساس مصوبه شورای پول و اعتبار از طریق ثبت نام در سامانه https://www.behinyab.ir اقدام کنند.

حسینی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در سال جاری برای تحقق شعار سال “تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها” و به منظور بهبود وضعیت تولیدکنندگان استان بوشهر از همه توانایی‌ها و ظرفیت‌های لازم استفاده می‌کند تا تولید و اشتغال برای رونق بیشتر به اهداف مورد نظر دست یابد.

وی بیان کرد: در این ارتباط ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی مورد توجه و تاکید قرار خواهد داشت و امیدواریم بتوان با تلاش شبانه‌روزی و همکاری بین‌بخشی از طریق بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی مرتبط دسترسی به نتیجه مطلوب فراهم شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: سال ۹۹ برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت به واحدها و طرح‌های صنعتی گام‌هایی مهم برداشته شد و در ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی و متخصص استان اقدام‌های موثری صورت گرفت.


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه