آخرین اخبار

» استان » ۴۷۵هزار ماسک توسط فنی و حرفه‌ای بوشهر تولید شد

تاریخ انتشار : 2020/04/06 - 10:41

 کد خبر: 19691

۴۷۵هزار ماسک توسط فنی و حرفه‌ای بوشهر تولید شد

عبدالمجید دراهکی  روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از ویروس کرونا از سوی مهارت آموختگان فنی و حرفه‌ای و نیروهای جهادی روزانه ۳۲هزار ماسک آماده و تحویل داروخانه‌های شبانه روزی و مراکز درمانی می‌شود.

وی بیان کرد: طرح تولید ماسک در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر این استان صورت می‌گیرد که مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان کنگان در ابتدا به صورت پایلوت آن را اجرا کرده و این طرح در زمان حاضر در همه شهرستان‌های استان اجرا می‌شود.

دراهکی یادآور شد: همچنین ۲هزار و ۴۰۰ دست لباس ایزوله و گان بیمارستانی به همت بخش دولتی و خصوصی فنی و حرفه‌ای تولید شده‌است.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح ۳۳ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای به طور مستقیم و غیر مستقیم دخالت دارند و به همت بخش خصوصی تاکنون ۱۲ هزار جفت دستکش یکبار مصرف در کارگاه‌های فنی و حرفه ای تولید و در اختیار مراکز درمانی و مردم قرار گرفته‌است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: ۱۸۲ کارآموز فعال در ۴۰  کارگاه مشغول دوخت ماسک، گان پزشکی و تولید دستکش برای رفع نیاز جامعه پزشکی و مردم هستند.

وی اتوکلاو یا همان استریل کردن را از موارد مهم دانست که در تولید این اقلام بهداشتی انجام می‌شود.

دراهکی اظهار داشت: کارگاه‌های تولید ماسک آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر کار خود را از ۱۰ اسفندماه آغاز کرده‌ است و روزانه بخش قابل توجهی از ماسک مورد نیاز  جامعه پزشکی و مردم را تامین می‌کند.

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه