آخرین اخبار

» استان » ۱۵ محدوده معدنی در استان بوشهر شناسایی شد

تاریخ انتشار : 2019/10/13 - 13:14

 کد خبر: 12463

۱۵ محدوده معدنی در استان بوشهر شناسایی شد

رشید مرادی روز یکشنبه افزود: این مواد معدنی شامل بوکسیت، بیتومین، فسفات و آهک‌های پرعیار به مساحت ۸۳۸ کیلومتر است که در ادامه عملیات اکتشافی بخش زیادی  از این محدوده‌ها از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: طبق برش استانی پروژه اقتصاد مقاومتی در قالب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در استان بوشهر ۱۲ واحد معدنی شناسایی شده که در این زمینه سه واحد آن تا پایان سال جاری فعال خواهد شد.

مرادی یادآور شد: در وضعیت موجود تا پایان ۶ ماه نخست سال جاری ۱۱۷ واحد معدنی با اشتغال یکهزار و ۱۸۷ نفر در استان بوشهر فعال است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۱۹.۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین استخراج واقعی معادن استان بوشهر درسه ماه اول ۹۸ به میزان چهار میلیون و ۱۷۴  هزار و ۱۸۱ تن بوده که درمقایسه با سه ماهه اول سال گذشته ۳۹ درصد رشد داشته است. 

مرادی عنوان کرد: هم اکنون تنوع مواد معدنی استان از نوع رسوبی شامل سنگ لاشه، سنگ گچ ، سنگ آهک ، مارن و شن و ماسه است.

وی ادامه داد: با توجه به عملیات اکتشافی صورت گرفته توسط بخش خصوصی و پروانه بهره‌برداری معدنی واگذار شده از طریق مزایده عمومی درآینده نزدیک مواد معدنی جدید شامل دولومیت، بیتومین ( قیرطبیعی ) و سنگ ساختمانی (مرمریت) نیز به تنوع مواد معدنی استان اضافه می‌شود.

۷۲۱۲/۶۰۴۳

منبع:ایرنا فارسی


برچسب ها :
دسته بندی : استان
ارسال دیدگاه