آخرین اخبار

» فرهنگ و هنر » ۱۱ مکان غیر قابل دسترسی و یا ممنوعه در دنیا

تاریخ انتشار : 2017/07/29 - 10:21

 کد خبر: 7078
 440 بازدید

۱۱ مکان غیر قابل دسترسی و یا ممنوعه در دنیا

۱۱ مکان غیر قابل دسترسی و یا ممنوعه در دنیا

نه تنها شما، بلکه قدرتمند‌ترین افراد دنیا هم اجازه ورود به این‌ مکان‌ها را ندارند. بعضی از مکان‌ها ممکن است ترسناک باشد و بعضی نیز اصلا امکان دسترسی به آن‌ها وجود ندارد. مکان‌هایی نیز مانند چرنوبیل هست که اگر به آن‌ها وارد شوید می‌میرید. اگر می‌خواهید با این مکان‌های عجیب و غریب و راز‌هایشان آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

۱. معدن الماس DIAVIK

DIAVIK DIAMOND MINE

این معدن که ۳۰۰ کیلومتر طول دارد در شمال غربی کانادا قرار دارد و سالانه ۱۴۰۰ کیلوگرم الماس از آن استخراج می‌شود.

شکافی بزرگ در زمین تا برای مردم سنگی استخراج کند که ارزش زیادی دارد. آیا واقعا ارزشش را دارد؟

۲. خزانه‌ی طلای آمریکا، فورت ناکس (FORT KNOX)

خزانه‌ی طلای آمریکا، فورت ناکس

فورت ناکس در تاریخ آمریکا نقش‌های بسیاری داشته است. همچنین تئوری‌های توطئه و ایده‌های خیالی زیاد دیگری در مورد اینکه واقعا چه چیزی داخل این مکان هست وجود دارد. با این وجود ما قرار است درباره خزانه‌ی طلای آن صحبت کنیم.

در این مکان ۲/۴ درصد از ذخایر طلای جهان نگه‌داری می‌شود. شاید به نظر زیاد نباشد اما از ذخایر طلای بسیاری از کشور‌های دیگر مانند امارات متحده عربی بیشتر است. در طول جنگ جهانی دوم اعلامیه استقلال  و قانون اساسی ایالات متحده آمریکا در این خزانه نگه‌داری می‌شد. همچنین این خزانه در طول تاریخ حاوی اسناد مهم زیادی مانند فرمان کبیر نیز بوده است. در زمان جنگ جهانی دوم و جنگ سرد ایلات متحده مورفین و دیگر داروهای تسکین دهنده درد را در فورت ناکس نگه ‌داری می‌کرد زیرا ترکیبات داروی مسکن هنوز اختراع نشده بود و آن‌ها نگران این بودند که دریافت این دارو‌ها از منابعشان قطع شود.

فورت ناکس فقط یک بار آن‌ هم برای رسانه‌ها و کنگره در سال ۱۹۷۴ باز شد. در‌ها و خزانه‌های مختلفی در فورت نکاس وجود دارد اما خزانه‌ی طلا توسط یک دیواره‌ی گرانیتی و یک در ۲۵ تنی محافظت می‌شود.

۳. خزانه جهانی بذر سوالبارد

خزانه جهانی بذر سوالبارد

اگر به این مکان وارد شوید نشانه خوبی نیست و به این معنا است که چیزی شبیه به قیامت اتفاق افتاده است. خزانه جهانی بذر سوالبارد یک بانک بذر است که در اسپیتس‌برگن (Spitsbergen)، جزیره‌ای که بخشی از نروژ است، قرار دارد.

این خزانه محل نگه‌داری بذرهای مختلفی است که اگر اتفاق ناگواری برای زمین افتاد باز هم بتوان محصولات کشاورزی را احیا کرد. در حال حاضر این خزانه حاوی ۸۶۴ هزار دانه بذر است و ظرفیت نگه داری بذر تا ۴/۵ میلیون دانه را هم دارد. هم اکنون یک سوم مهم‌ترین دانه‌های غذایی دنیا در این گاوصندق عظیم قرار دارد.

۴. خزانه‌ی کلیسای مورمون

خزانه‌ی کلیسای مورمون

کوه گرانیتی را می‌توانید در نزدیکی شهر سالت لیک (Salt Lake) پیدا کنید. یک خزانه در عمق ۱۸۰ متری دره‌ی لیتل کاتنوود (Little cottonwood) توسط کلیسای مورمون ساخته شده است. از این خزانه نه تنها برای نگه‌داری چیز‌های مهمی مانند اسناد استفاده می‌شود بلکه دارای دفتر‌های اداری نیز هست. به دلیل مسائل امنیتی ورود برای عموم ممنوع است. این خزانه به وسیله دو در ۹ تنی محافظت می‌شود و توانایی مقاومت در برابر بمب اتم را نیز دارد.

۵. معبد ایسه

معبد ایسه

در این مکان مقدس که وقف الهه آماتراسو اومیکامی است در ژاپن قرار دارد و بیش از ۱۰۰ معبد وجود دارد. این مکان از ۴۰۰ سال قبل از میلاد وجود داشته است. افسانه‌ها می‌گویند که الهه خود این مکان را هزاران سال پیش انتخاب کرده است. این معبد محل نگه‌داری وسایل با ارزش و معنوی مانند آینه مقدس، که در طول تاریخ اهمیت زیادی داشته‌اند است. این معبد هر ۲۰ سال تخریب و مجددا ساخته می‌شود و فقط کشیش و کاهنه خانواده سلطنتی اجازه ورود به این مکان را دارند.

۶. چرنوبیل

چرنوبیل

حادثه چرنوبیل بدترین فاجعه رخ داده مربوط به نیروگاه هسته‌ای جهان است. در سال ۱۹۸۸ یک انفجار در طی یک آزمایش در این نیروگاه باعث شد تا ۳۱ نفر مستقیما کشته شوند که همه از کارکنان بودند و این تعداد تا سال ۲۰۰۸ به ۶۴ نفر هم رسید. با تمام گفته تعجبی ندارد که ورود به این منطقه ممنوع است. در حال حاضر تا شعاع ۳۰ کیلومتری این حادثه هیچکس زندگی نمی‌کند. و ورود به آن ممنوع است. مقامات اوکراینی بر این باورند که این منطقه تا ۲۰ هزار سال دیگر هم پاکسازی نمی‌شود.

۷. جزیره‌ی پوگلیا

جزیره‌ی پوگلیا

جزیره‌ی پوگلیا جزیره ای کوچک در شمال ایتالیا و بین ونیز و لیدو است. این جزیره در طی تاریخ شاهد اتفاقات ترسناک و وحشتناکی بوده است. ابتدا افراد شرور را به این جزیره فرستاده و در نهایت از گرسنگی می‌مردند. بعد‌ها بیماران طاعونی را فرستادند و در داخل بشکه‌ها قرار می‌داند و می‌سوزاندند. در آخر هم یک بیمارستان روانی در این جزیره تاسیس شد که گفته می‌شد روی بیماران آزمایشات وحشتناکی انجام می‌دادند. این بیمارستان در سال ۱۹۶۸ بسته شد.

۸. گودال ماریانا

گودال ماریانا

این گودال عمیق‌ترین بخش زمین است. این مکان بیشتر از اینکه بخواهد ممنوع باشد، غیرقابل دسترس است. تنها سه نفر توانسته‌اند به این مکان بروند.

۹. لشکر سفالی

لشکر سفالی

این مکان آرامگاه اولین امپراطور چین است. بدلیل احترام به سنت‌های باستانی، دولت چین اجازه کاوش و حفاری در این منطقه را دیگر نمی‌دهد. اما تا کنون بیش از ۲۰۰۰ مجسمه سفالی در این منطقه کشف شده است.

۱۰. مونت‌ودر (Mount Weather)

مونت‌ودر (Mount Weather)

این مکان، پناه‌گاه اضطراری رییس جمهور آمریکا است و قاعدتا کسی اجازه ورود به آن را ندارد. در حادثه ۱۱ سپتامبر دیک چنی (dicl cheney) و تعدادی از اعضای کنگره آمریکا به این مکان منتقل شدند. این منطقه نزدیک به ۲۳۰ هکتار مساحت دارد و دارای دفتر کار، خوابگاه و سالن غذاخوری است.

۱۱. یکم نیروی هوایی

یکم نیروی هوایی

ایرفورس وان (airforce one) یا یکم نیرویی هوایی عبارتی است که برج‌های مراقبت زمانی که رییس جمهور آمریکا در هواپیما باشد از آن استفاده می‌کنند. هواپیمای رسمی رییس جمهور آمریکا اولین بار در سال ۱۹۵۳ طراحی شد و تاکنون هواپیماهای زیادی جایگزینش شده است. در حال حاضر هواپیمای رییس جمهور آمریکا دارای سپر حفاظتی در مقابل حمله بمب الکتومغناتیسی است و می‌تواند در پرواز سوخت‌گیری کند. طی اتفاقات ۱۱ سپتامبر جورج بوش تمام مدت در ایرفورس وان قرار داشت.

 

 

 

منبع: کجارو


برچسب ها :
دسته بندی : فرهنگ و هنر , گردشگری
ارسال دیدگاه